Siyaset

CHP’den 30 Ağustos ve 1 Eylül Mesajı

CHP’den 30 Ağustos ve 1 Eylül Mesajı
2014.08.26 00:00
| | |
4081

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mesajda, Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” emriyle başlattığı mücadelede, dünya da eşi görülmeyen bir başarı ile Türk halkına özgürlüğü sağladığına vurgu yapılırken, “1 Eylül Dünya barış Günü”de hatırlatıldı.

CHP Beykoz İlçe Yönetimi ve meclis Grubu adına İlçe başkanı şevket Arıkan imzalı mesajda şöyle denildi:  

Saygıdeğer Beykozlu hemşerilerimiz;

30 Ağustos Zaferi’nin 92. Yılını kutluyoruz. Dumlupınar da yapılan Başkumandanlık Meydan Muharebesi ile düşman (Emperyalizm) yenilgiye uğratıldı. Bunun üzerin M. Kemal ünlü emrini verdi. “ORDULAR İLK HEDEFİNİZ AKDENİZ’dir, ileri!”

Türk ordusu düşmanı İzmir’e kadar kovaladı. 9 Eylül günü düşman Anadolu’dan çıkarılıp atıldı. İlk taarruz 26 Ağustos sabahı başladı. 9 Eylül’de tamamlandı. Tam 15 gün sürdü. Kan, gözyaşı, ölüm, yangın içinde. Aç, susuz, uykusuz, gündüzün sıcağı, gecenin soğuğu demeden, atlı, yaya, arabalı ne buldularsa onunla düşmanı kovaladılar. Dünya da eşi görülmeyen bir planlama ve bilinçli mücadele sonucu bize özgürlüğü sağladılar.

Bugün bizler CHP Beykoz İlçe Örgütü ve Beykoz Belediye Meclis Grubu olarak sizleri minnetle, şükranla, anıyoruz. Aziz hatıranız önünde saygı ile eğiliyoruz. Sizlere Allah’tan rahmet diliyoruz, mekânınız cennet, RUHUNUZ ŞÂD OLSUN.

Kazanılan bu zaferin hemen ertesi gününde kutlayacağımız “DÜNYA BARIŞ GÜNÜ”nün savaşa karşı anlamı daha bir önem kazanmaktadır. Bu günler nedeniyle Beykoz halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı ve 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutlar sağlık mutluluk barış içinde yaşam dileklerimizi ve en içten saygılarımızı sunarız.

CHP BEYKOZ İLÇE YÖNETİM KURULU ve 

CHP BEYKOZ BELEDİYE MECLİS GRUBU adına

İlçe Başkanı Av. Şevket ARIKAN

Anahtar Kelimeler: Beykoz, CHP, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 1 Eylül Dünya Barış Günü, Kutlama, Şevket Arıkan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"