CHP’den 2016’ya, bir film senaryosu

  • 0
  • 8105
CHP’den 2016’ya, bir film senaryosu
CHP’den 2016’ya, bir film senaryosu
CHP’den 2016’ya, bir film senaryosu
CHP’den 2016’ya, bir film senaryosu
CHP’den 2016’ya, bir film senaryosu

CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan ve meclis üyesi Aydın Düzgün, Beykoz Belediyesi’nin 2016 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda ağır eleştiriler yaptılar.

Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen 2016 Yılı Değerlendirme Toplantısı, Kavacık Limak Otel'de gerçekleştirildi.

Düzenlenen değerlendirme toplantısının son bölümünde dilek ve temennilerini dile getiren katılımcılar, bazı önerilerde bulundu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ise kürsüde yaptığı konuşmasına, "Sabah 09.30'dan bu yana bir film senaryosu içerisinde izlenimlerimizi gerçekleştirdik" ifadeleriyle başlarken, CHP'li Aydın Düzgün ise, "4 bin 711 gündür hiçbir şey göremedik" şeklinde konuştu.

"Güzel bir senaryoydu ama..."

İlçe Başkanı Taştan, daha sonra şöyle devam etti:

"Konuşmama başlamadan önce keşke o film senaryosunun içerisine keşke biraz daha dikkatli bakılsaydı da hayvan barınağındaki olumsuz tablo görünmemiş olurdu. Hayvan barınağının bakımsızlığı çok dikkat çekiyor. Keşke o senaryo da bundan birkaç ay evvel Küçüksu Çayırı'nda bazı çalışmalar yapılmış ve Mustafa Ceceli konseri gerçekleştirilmişti. Küçüksu Çayırı güzel bir proje alanı olarak planlanmıştı ama Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi. Daha önceki sunumları ve 2014 Yerel Seçimleri'nde konuşulan bazı konuların cevabını bu film senaryosu içerisinde bulamadık. Kılıçlı'da güzel bir proje gerçekleştirilecekti. Beykozluların da iş sahibi aş sahibi olacağı proje uçakların geçiş rotasında olmasından dolayı güzel bir proje tekrar çöpe atılmış oldu. Güzel bir kültürel projeydi. Güzel bir gemi satın aldık. Eski nostaljik ürünleri dile getirecektik, maalesef gemi Belediye önünde çürümeye devam ediyor."

"Beykoz Belediyesi, 2017'yi de boş geçirecek"

Başkan Taştan, "Evet, film senaryoları yapılanlar çok güzel... Ortaçeşme'de çok güzel bir alan düzenlemesi yapıldı. Maalesef ki bir iki ay öncesine kadar orası uyuşturucu mekanına dönüşmüştü, yaptıklarımızı koruyamaz haldeydik. Yine Baruthane Parkı... Güzel bir projeydi; uyuşturucunun başka amaçların mekanı olmuş hale geldi. Başkanım Baruthane Parkı'nın ne halde olduğu hakkında bir bilginiz var mı? O kadar güzel anlatımlarla 2014 Seçimleri'nden sonra bekledik ki, gönlümüz 2017'de bunların yapılacağını görmek isterdi. Güzel film senaryosu yazdık ama maalesef ki yaptıklarınızla, uygulanacağını söylediğini projeler 2017 yılını da boş geçirecek." dedi.

"Sayın Başkan yine izledi"

İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın ardından ise yine dikkat çeken yorumlarıyla CHP'li Aydın Düzgün oldu.

Beykoz Belediyesi'nin Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Aydın Düzgün, "Sayın Başkanımız yine her sene olduğu gibi izledi. Geliyor bakıyor gidiyor ne güzel şeyler yapıyorum diyor ve geri gidiyor." ifadelerine yer verdiği eleştirilerinde 12 yıl 10 ay 21 gündür Beykoz'u AK Parti kadrolarının yönettiğini fakat henüz somut bir adım göremediklerini söyledi.

"Kaldırım taşları olmazsa ne izleteceksiniz?"

Düzgün şu sözlerle devam etti:

"Sayın Başkan birkaç gün sonra çok fazla bir şey yapmadığını da tahmin ediyor. Niye böyle oluyor? Vizyoner bir bakış açısı... Yani Beykoz'un 50 - 100 sene sonrasını planlayın. Bir yerden başlayın ve hedefe doğru ilerleyin. Zor bir şey mi? İmar planlarıyla ilgili Beykoz'un nasıl şekilleneceği konusuyla alakalı bir başlangıç var ama diğer yönlerden ben henüz bir başlangıç noktası göremiyorum. Bu sadece bir noktada değil, kültürel, sağlık, çevre hepsinden bahsediyorum. AK Parti 28 Mart 2004 Pazar gününden itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi Beykoz'da belediyecilik yapıyor. Yani şöyle bakacak olursak 4 bin 711 gün, başka bir değişle 12 yıl 10 ay 21 gün! Sayın Başkanın mensup olduğu partisi iktidar da... Bu süre içerisinde Büyükşehir de, Hükümet de yanlarında. Netice itibariyle şu cümlem olayı özetleyecektir: 'Fen İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü olmasa şurada izlediğimiz video da gösterebileceğiniz hiçbir şey yok!'"

Haber Merkezi

Beykoz’da Prof. Necmettin Erbakan’ı anlamak…
Önceki Beykoz’da Prof. Necmettin Erbakan’ı anlamak…
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz