Siyaset

CHP'de üçüncü Yavuz dönemi

CHP'de üçüncü Yavuz dönemi
2014.08.31 00:00
| | |
5699

2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Beykoz Belediye Başkan Aday adayı olmak için CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Hızır Yılmaz’ın yerine Bahadır Yavuz seçildi.

CHP’nin merhum ilçe başkanı Mahmut Yavuz'un kardeşi ve 1970'li yıllarda yine CHP İlçe Başkanı olan Mehmet Yavuz'un yeğeni olan Bahadır Yavuz’un İlçe Yönetiminde yapılan seçimi oldukça zorlu geçti. 

İlk etapta yönetimde gayri resmi bir oylama yapıldı. Gayri resmi oylamada Hızır Yılmaz’ın desteklediği Musa Aksu yönetimden 6 kişinin oyunu alırken, Bahadır Yavuz ise 9 kişinin desteğini aldı. 

Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz

Bu durum karşısında Hızır Yılmaz’ın desteklediği Musa Aksu adaylıktan çekildi… Resmi oylamada ise Bahadır Yavuz tüm üyelerin desteğini alarak CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na seçildi. 

Bahadır Yavuz 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde CHP’nin meclis üyesi aday adayı olmuş ve listeye girememişti. Bahadır Yavuz Alaattin Köseler’in de katıldığı bir program düzenleyerek gövde gösterisi yapmış ve Alaattin Köselere’e büyük destek vermişti. 

Daha önce Bahadır Yavuz ile yaşadığı tartışma sonucunda disipline sevk edilen CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz’ın ise oylamada olmadığı öğrenildi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bahadır Yavuz, Beykoz, Musa Aksu, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"