Siyaset

CHP’de tedirginlik, MHP'de umut var

CHP’de tedirginlik, MHP'de umut var
2014.09.02 00:00
| | |
3876

CHP Genel Merkezi’nden yeni talimat geliyor… İstanbul’un bütün ilçelerinde yapılacak olan Meclis Üyesi listelerinde İlçe Yönetimleri üçüncü plana atıldı.

Meclis üyesi listelerinde, bir ve üçüncü sırada olacak isimleri İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı belirleyecek… İkinci ve dördüncü sıralarda olacak isimler ise Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül tarafından tespit edilecek.

Dost BeykozCHP içinde yapmış olduğu istihbaratla bu gelişmenin doğruluk bilgisine ulaşırken, çok sıcak olan bu gelişmenin henüz ilçe başkanlıklarına bildirilmediği kaydedildi.

MHP İstanbul İl Başkanlığı’nda sıcak saatler

Diğer yandan, henüz Beykoz Belediye Başkan adayını açıklamayan MHP’nin İstanbul İl Başkanlığı’nda da Beykoz’a ilişkin hareketli saatler yaşanırken, an be an sıcak gelişmeler Dost Beykoz’a ulaşıyor.

Furuncuoğlu aday adaylığından çekildi

Beykoz Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklayan Bahattin Furuncuoğlu, yaptığı açıklama da adaylıktan çekildiğini, İlçe Başkanı Ali Emanet’in kendisine gerekli desteği vermediğini açıklaması da siyasi kulislerde yankı uyandırdı. Furuncuoğlu, açıklamasındaMHP’nin göstereceği aday kim olursa olsun sınırsız destek vereceğini söylemesi de MHPcephesinde olumlu bir gelişme olarak yorumlandı.

Beykoz Köseler’in tavrını bekliyor

Bu arada 4. Dönem Beykoz Belediye Başkanı Mimar Alaattin Köseler’e kendi sevenleri ve CHP tabanından 30 Mart Yerel Seçimleri’ne katılması yönünde yoğun baskı olduğu öğrenilirken, Dost BeykozCHP Genel Merkezi’nin ve İBB adayı Mustafa Sarıgül’ün,Köseler’in başka bir siyasi partiden aday olmaması yönünde ciddi girişimlerde bulundukları bilgisine ulaştı.

Alaattin Köseler’in MHP’den aday olacağının konuşulması CHP Beykoz İlçeYönetimi’nde tedirginliğe yol açsa da, MHP tabanında seçimlere ortak olabilme umuduyla heyecan yarattı. Alaattin Köseler’in kararının hangi yönde olacağı ise Beykoz halkının da meraklı bir bekleyiş içine girmesine yol açtı.

Haber Merkezi   

Anahtar Kelimeler: Alaattin Köseler, Bahattin Furuncuoğlu, Beykoz, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"