Siyaset

CHP’de sular durulmuyor. Akan istifa etti.

CHP’de sular durulmuyor. Akan istifa etti.
2014.09.02 00:00
| | |
7296

CHP’nin eski İlçe Başkanlarından Nagihan Akan partisinden istifa etti. Nagihan Akan’ın CHP Beykoz Belediye Başkanı Hızır Yılmaz ile yaşadığı tehdit davası sonrası yıldızı bir türlü uyuşmamıştı.

Hızır Yılmaz’ın Beykoz Belediye Başkanı Adayı gösterilmesiyle birlikte ifadelerini sertleştiren Nagihan Akan Dost Beykoz’a vermiş olduğu bir röportajda çarpıcı ifadeler kullanmış, Hızır Yılmaz’ın Belediye Başkan Adayı gösterilmesine şiddetle karşı çıkmıştı.

Bu röportajla birlikte başlayan tartışmalar Nagihan Akan’ın disipline verilmesine yol açtı. İddialara göre, CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi, İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’u arayarak, Nagihan Akan’ın disipline verilmesini istediği kaydedildi.

Bu gelişmeler üzerine harekete geçen Nagihan AkanBeykoz 2. Noteri’ne giderek CHPBeykoz İlçe Merkezi’ne istifasını bildirdi.

Bayan Akan ile birlikte Ömer Yavuz’da istifasını noter kanalıyla resmileştirerek İlçe Merkezi’ne gönderirken, bunların yanında 500 civarında üyenin de istifa dilekçelerini hazırladığı ve bunların önümüzdeki günlerde ilçe merkezine ulaştırılacağı kaydedildi.

Nagihan Akan, 27 Ocak 2014 Pazartesi günü noter kanalıyla CHP İlçe Merkezi’ne gönderdiği dilekçesinde, CHP üyesi olduğunu ve gördüğü lüzum üzerine istifa ettiğini belirtti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İstifa, Nagihan Akan, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"