Siyaset

CHP'de ithal Meclis üyesi istifa getirdi

CHP'de ithal Meclis üyesi istifa getirdi
2014.07.14 00:00
| | |
12654

Bahadır Yavuz, "Meclis üyesi listesinde tanımadığımız isimler var" diyerek, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'ndan istifa ettiğini açıkladı.

Derledi, topladı ama yok sayıldı…

İki yıl önce Ümraniye’den gelerek Beykoz siyasetine girmeye karar veren Hızır Yılmaz, bir oy farkla Nagihan Akan’dan almış olduğu CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nı, Belediye Başkan Aday Adayı olmasıyla bırakmış gibi gözükse de Musa Aksu’yu İlçe Başkanı yapmak istedi.

Ama kendi içinden İlçe Başkanı’nı seçecek olan CHP İlçe Yönetimi buna izin vermeyerek Hızır Yılmaz’a rağmen bu görevi Bahadır Yavuz’a verdi. Göreve başlamasının hemen ardından Hızır Yılmaz’ın kırıp döktüklerini toparlayarak partiye çeki düzen veren Bahadır Yavuz,  aday adaylık sürecini çok iyi yönetti.CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Meclis üyesi aday listesinin hazırlanış sırasındaBelediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz ile arasında yaşanan tartışmalar sonucunda; 15 Şubat2014 günü istifa dilekçesini verdi. Bunun üzerine devreye giren il yöneticileri durumutoparlamaya çalışsa da çabalar zaman kazanmaktan öteye gidemedi.Müptezellerden Dost Beykoz’a iftira

15 Şubat gecesi CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un istifa haberinin DostBeykoz’da yer almasıyla Beykoz’da ki CHP örgütü hareketlendi. Bunun doğru olmadığı DostBeykoz’un CHP’yi karıştırmak istediğine vurgu yapılarak, İlçe merkezinde pazarlıklarsürerken, Hızır Yılmaz’a yakın isimler dışarıya fotoğraf sızdırarak, “CHP’de güle oynaya liste” başlıklarıyla ısmarlama haberler yaptırarak, infiali önlemeye çalıştılar.O gece yapılan pazarlıklardan sonuç alınamadı fakat İl yöneticilerinin duruma el koymasıyla Bahadır Yavuz istifasını askıya aldı… Durum Ankara’ya taşındı. İl Yöneticisi Ankara’ye Hızır Yılmaz ve Bahadır Yavuz’un hazırladığı iki listeyi de götürdü. Ankara’da da pazarlıklar günlerce sürdü. Ve sonuçta Hızır Yılmaz’ın Beykoz’a ve ranta yönelik bir proje olduğu söylenen aday listesi onaylanarak, Bahadır Yavuz’un hazırladığı örgüt ağırlıklı liste yok sayıldı.Hızır Yılmaz, İlçe Başkanı olmasını istemediği Bahadır Yavuz’u bu şekilde tavsiye etti.

Bu duruma karşın CHP Beykoz İlçe Merkezi’nde örgütü toplayan Bahadır Yavuz süreci anlatarak İlçe Başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

CHP’de ithal meclis üyesi adayı…

İlçe merkezi’nde istifasını açıklayan Bahadır Yavuz, önemli bir konuya işaret etti. CHP’ninMeclis üyesi aday listesinde tanımadıkları isimler olduğunu ve istifa etmesindeki bir nedeninde bu olduğunu söyledi.Oldukça üzgün ve buruk olduğunu söyleyen Bahadır Yavuz, “örgütüme, Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma, aday adayı olan arkadaşlarıma olan saygı ve sevgim nedeniyle onların hakların koruma adına yapmış olduğum girişimlerin karşılık bulmaması ve de örgütümüzün meclis üyesi listesinde adil temsilinde sıkıntılar oluşması istifamın en önemli nedenlerinden biridir.” dedi.

İlçe Yönetimi Yavuz’u yalnız bıraktı…

Açıklamasında, “başkanlığını yaptığım ve gücünü temsil ettiğim Yönetim Kurulu’nda bana verilen destekte güven bunalımı yaşanması ve alınan kararlarda sapmalar olması istifamı güçlendiren nedenler arasındadır” diyen Bahadır Yavuz, ilçeyönetiminden helallık istedi.

Bahadır Yavuz’un istifasını açıkladığı basın toplantısına, Dr. Devrim AltıntaşGökhan Taneri Vuralİlyas YılmazCansu Kabaoğlu ve Topçu Kılıç’ta katıldı.Haber Merkezi  

Anahtar Kelimeler: Bahadır Yavuz, Beykoz, CHP, İstifa, Hızır Yılmaz

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"