CHP’de iki adaylı kongre: Aydın Düzgün ve Şevket Arıkan

  • 0
  • 8353
CHP’de iki adaylı kongre: Aydın Düzgün ve Şevket Arıkan
CHP’de iki adaylı kongre: Aydın Düzgün ve Şevket Arıkan
CHP’de iki adaylı kongre: Aydın Düzgün ve Şevket Arıkan
CHP’de iki adaylı kongre: Aydın Düzgün ve Şevket Arıkan

CHP Beykoz İlçe Yönetimi’nin Genel Merkez destekli olağanüstü kongre kararının ardından kulisler yine hareketlendi. Önce şevket Arıkan’an adaylığını açıkladı, ardından Aydın Düzgün, “bende adayım” dedi.

Daha önce Şevket Arıkan’ın açıkladığı gibi 7 Aralık 2014 günü yapılacak olağanüstü kongre iki adaylı olacak.  Dost Beykoz’a yeniden aday olduğunu açıklayan, Şevket Arıkan’dan sonra Aydın Düzgün’de, “7 Aralık’ta yapılacak olan olağanüstü kongrede adayım” dedi.

Bu kez sonucun daha farklı olacağı ve Aydın Düzgün’ün ipi göğüslemeye yakın olduğu yorumları yapılıyor… Aydın Düzgün ise ipi göğüsleyebilmek için liste üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

16 kişiden oluşan CHP Beykoz İlçe Yönetimi’ni alabilmek adına etkili isimleri yanına çekmeye çalışan Aydın Düzgün’ün listesinde Kamil Adnan Güner, Hüseyin Okumuş, Temel Karadeniz, Mahir Taştan ve Hikmet Karapınar’ın olacağına kesin gözüyle bakılırken, Beykoz Pazarcılar Derneği Başkanı Mehmet Demir’i ikna etmek için görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.

Kendisine yakın çevreye bu kez kongreyi farklı alacağına inandığını söyleyen Aydın Düzgün, İlçe Başkanı seçilmesi durumunda CHP’de iki önemli sorumluluğu üstlenmiş olacak.

Aydın Düzgün, İlçe Başkanlığı’nın yanı sıra, Beykoz Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği’nden, İlçe Başkanı olması nedeniyle Grup Başkanlığı statüsüne yükselecek.

Yeni yönetimde köklü değişiklik…

Öte yandan mevcut İlçe Başkanı Şevket Arıkan’da kapsamlı bir şekilde kongre hazırlıklarını sürdürüyor. Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklama da, “ben partililerimin sağduyusuna güveniyorum. Bana görev verirlerse elimden gelenin en iyisini yaparım. Vermezlerse de, kazanana saygıda kusur etmem” şeklinde konuşan Başkan Arıkan, seçime altı ay kala ilçeyi kongreye götürenlerin yeni yönetimde olamayacağını kaydetti.

Partiyi kongreye götürme kararının altında imzası olan hiç kimsenin yeni yönetimde olmayacağını ifade eden Arıkan, “o arkadaşlarımızın talebi zaten değişiklikti, o nedenledir ki, yeni yönetimde olmaları anlam ifade etmez…” dedi.

18 Kişilik komisyon Şevket Arıkan’ın listesini hazırlıyor…

Hasan Özyurt’un başında olduğu 18 kişilik komisyonun yeni yönetim üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü ve yeni yönetimde görev almak isteyen partililerin komisyona müracaat edebileceğini dile getiren Şevket Arıkan, ihtiyaç duyulması halinde komisyonun kendisine danıştığını belirtti.

Biz icazet kongresi yapmıyoruz…

İcazet kongresi yapmadıklarını ve CHP’lilerin demokrasiye inanan insanlar olduğunu sözlerine ekleyen Arıkan, bu çerçevede partiyi altı ay sonra yapılacak seçimlerde başarıya taşıyabilecek uyum içinde bir kadro oluşturacaklarını söyledi.

 Haber Merkezi

Kaymakamlık ve Belediye Beykoz’un huzuruna el attı
Önceki Kaymakamlık ve Belediye Beykoz’un huzuruna el attı
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz