Siyaset

CHP'de ‘Devrim’ olacak mı?

CHP'de ‘Devrim’ olacak mı?
2014.08.31 00:00
| | |
17453

Op. Doktor Devrim Altıntaş CHP’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığı'na ilişkin bir basın toplantısı yaptı. Resmi aday adaylığını ise 17 Mayıs 2013 günü açıklayacağını kaydetti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz'ın ardından CHP'den Beykoz Belediyesi Aday Adaylığı için ilânlara devam ediliyor. Prof. Dr.Hüseyin Öztürk, Doç. Dr. Nafiz Ünlü ve Harita Kadastro Mühendisi Aydın Düzgün ve Opr. Dr. Devrim Altıntaş da Aday Adaylığı'nı düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Basının karşısına eşi Dr. Merih Altıntaş ve kızıAlara ile birlikte çıkan Dr. Devrim Altıntaş, güçlü hitabeti ve etkileyici üslûbuyla diğer aday adaylarına da gözdağı verdi. Kendisinden oldukça emin bir şekilde basın açıklamasını yapanDr. AltıntaşBeykoz'daki diğer CHP'li Aday Adayları'nın arasında "Ben de varım!" algısını estetik bir şekilde ortaya koydu.

Resmi açıklamayı 17 Mayıs’ta yapacak

Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığı'nı 17 Mayıs Cuma günü resmî olarak açıklayacağını dile getiren CHP'li Op. Dr. Devrim Altıntaş'ın Dedeoğlu'ndaki Konca Garden Restaurant'ta basına verdiği sabah kahvaltısına, İşletmeci ve İktisatçı İsa Yılmaz, Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik, Eczacı Berrin Baştaş da ‘Altıntaş’ın ekip üyesi’ olarak katıldı. Yazılı olarak basın açıklamasını okuyan Aday Adayı Altıntaş, daha sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Metin okumasının peşi sıra ilticaen (herhangi bir yere bakmadan) konuşmayı da neredeyse kusursuz bir Türkçe ve doğru sözcük vurgulama ile gerçekleştiren CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Devrim Altıntaş, kamuoyunda iyi bir izlenim bırakacağının sinyalini de toplantıdaki özenli üslûbu ve diksiyonuyla vermiş oldu.

Eşi Dr. Merih Altıntaş ve kızı Alara ile birlikte ‘örnek bir aile’ izlenimi bırakan Dr. Devrim Altıntaş, Beykoz Belediye Başkanlığı için ise kendisine güvenen bir görünüm sergiledi.CHP'li diğer aday adayların arasında kendisine daha ilk toplantıda başarılı hitabetiyle yer bulan Dr. Altıntaş'ın adaylık sürecinde ‘neleri değiştirebileceği’ ve sonuçta ‘partiyi nereye getireceği’ konusunda daha şimdiden kamuoyunda bir merak oluştu. Opr. Dr. Devrim AltıntaşCHP'den Beykoz Belediye Başkan Adaylığı için her kim gösterilirse gösterilsin, maddi ve manevi olarak destek vermeyi sürdüreceğini de önemle vurguladı.

Hızır Yılmaz tesadüfen mi geldi?

Öte yandan daha önce herhangi bir CHP'li Aday Adayı'nın toplantısında görülmeyen CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, sürpriz bir şekilde Opr. Dr. Muhlis Devrim Altıntaş'ın basın toplantısına katıldı. Bir bardak çay içip hemen kalkan Hızır Yılmaz'ın toplantının düzenlendiği Konca Garden’da arkadaşlarıyla birlikte kahvaltı yapmak için bulunduğu ve tesadüfen Devrim Altıntaş ila basın mensuplarına rast geldiği anlaşıldı. Kısa süreli misafirliği sırasında, 1 Mayıs eylemleri dolayısıyla Beşiktaş'a gittiğini anlatan Hızır Yılmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile birlikte polisin attığı biber gazına nasıl maruz kaldığını basına aktardı. Biber gazına ‘limonun’ iyi gelmediğini öğrendiğini de açıklayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz"En iyisi sütmüş, ben çok işe yaradığını gördüm. Yüzümü sütle yıkadım" diye konuştu. CHP'nin Beykoz İlçe Başkanı olarak nedenBeykoz'da değil de Beşiktaş'ta İşçi Bayramı'nı kutladığını açıklayamadan masadan kalkanHızır Yılmaz, arkadaşlarının bulunduğu masaya geçerek kahvaltısına devam etti.

Eşi de kendisi gibi doktor

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Opr. Dr. Muhlis Devrim, kendisini ve fikirlerini ise şu şekilde özetledi: 

"1968 yılında İzmir’de doğdum. Babamın bankadaki görevi nedeni ile Ege’nin bazı bölgelerinde bulundum. Orta öğrenimimi İzmir’de tamamladıktan sonra liseyi İzmir Ödemiş Lisesi’nde okudum. Ardından Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeöğrenim hayatıma devam ettim. Mecburi hizmetimde 2 yıl Sinop Gerze’de ve ardından daİzmir Çeşme’de pratisyen hekim olarak çalıştım. Askerliğimi Tunceli’de yedek subay olarak16 ay yaptım. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda 5 yıl ihtisas yapıp uzman olduktan sonra İstanbul Paşabahçe Devlet Hastanesi’ne Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak atandım. Yaklaşık 6 yılburada ve özel muayenehanemde hizmet verdim. Tam gün yasası ile beraber devlet memurluğu görevimden istifa ettim ve özel olarak çalışmaya başladım. Evliyim ve bir kız babasıyım. Eşim  Dr . Merih Altıntaş psikiyatri uzmanı, kızım Alara Altıntaş  Robert Koleji’nde lise 1. sınıf öğrencisi.

Devlet memurluğu görevimden ayrılmamın hemen ardından, uzun zamandır hedeflediğim aktif siyasi hayatım da başlamış oldu. Tıp eğitiminin uzun bir süreç olması ve devlet memuriyetinin yasal bağlayıcılığı nedeni ile partimde aktif görev alamamış ama hayatım boyunca siyasette gönüllü olarak hep bulunmuştum. Artık daha özgür siyaset yapabilecek olmanın ve hizmete olan özlemimin önündeki engellerin kalkması ile hiç zaman kaybetmedenNisan 2012’de Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü’ne üye oldum. İlk olarak örgüte kayıtlı birçok üyemizi ziyaret ederek onlarla görüş alışverişinde bulundum. Bu temasların birçoğu belediye başkanı aday adaylığıma giden yolda gerekli desteği ve motivasyonu almam için iyi bir başlangıç oldu.

Modern ve çağdaş bir toplum olmak, ancak engellilerin hayatın her alanına engelsiz katılmasıyla mümkündür. Engellilerimize yönelik eğitim, kültür ve meslek edindirme konularında çaba içinde olacağım. Engelli vatandaşlarımız için sokaklarıyla, kurumlarıyla, ulaşım araçlarıyla, sosyal yaşam alanlarıyla kısaca her alanda engelsiz bir Beykoz yaratmak öncelikli hedeflerimdendir.

Beykoz spor kulüplerinin daha etkin ve başarılı olabilmesi için gerekli tesis ve olanakların arttırılması gerektiği kanısındayım. Bu yolla gençlerimizin zarar görecekleri kötü  alışkanlıktan uzak kalmaları da sağlanabilir. Bölgemiz gençleri ve çocukları için yeni ve olumlu uğraş alanları yaratmak amacındayım.

Siyasi çizgimde özellikle kadına çok değer veren bir anlayıştayım. Bu nedenle yaptığım birçok çalışmada öncelikle onlarla beraber olmak, dertleşmek ve paylaşmak için ayrı bir özen gösterdim. Kadının toplumda hak ettiği yeri alabilmesi için her türlü desteği vermeye hazırım. İşte bu amaca ilişkin olarak kadınlarımızla birçok ev çalışması yaptım. Çalışma arkadaşlarımla beraber ilçemiz kadınları ile evlerde toplandık, dertlerini dinledik. Beykoz Belediye Başkanlığı’na giden yolda onların beklentileri, umutları, bambaşka bir Beykoziçin hayalleri benim de plan ve projelerim için bir yön oluşturdu. Halen de kesintisiz olarak ev toplantılarına devem etmekteyim. Gerekirse her haneye ulaşmak ve yapacaklarımızı kendi ağzımdan anlatmak için istekli bir çaba içerisindeyim. Halkın içinde ve onlarla her zaman yakın temasta olmak benim en büyük prensibimdir. İşte bu nedenle de en büyük desteği onlardan alıyorum.

Yeşili, denizi ve birçok doğal güzelliği içinde taşıyan Beykoz bugün hak ettiği yerde değildir. Süregelen bir ihmal ile çevresel ve sosyal gelişimi sekteye uğratılmıştır. Beykoz artık reform niteliğinde yeni oluşumlara açılmalı ve Beykozlu, Beykoz’da kalarak bu değerlerine sahip çıkmalıdır. Beykoz Halkı kendisine imkân tanınması durumunda bunu çok iyi değerlendirecek bilinçte ve duyarlılıktadır. İşte ben de sosyal belediyecilik anlayışının temelini oluşturan halkın da dâhil olduğu bir yönetim anlayışı içinde belediye başkanlığı yapmak istiyorum. Bölgenin nabzını tutmak için ona dokunmak ve yakınlaşmak gerekir. Halka dokunan ve hisseden yapım bana bu konuda çok şey kazandırdı. Yıllardır bir hekim olarak sağladığım bu durumu bir belediye başkanı olarak da sürdüreceğime eminim.

Oldukça kıymetli, gönüllü yol arkadaşlarım var. Tabii ki planlarımız ve şu dönemde paylaşmadığımız projelerimiz var. Onların da desteği ile Beykoz için en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Biz bu yolda en büyük desteği kendisi için çalıştığımız halkımızdan alıyor ve gün geçtikçe daha da istekle ve azimle çalışıyoruz.

Haber Merkezi                       

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, Beykoz, Dr. Devrim Altıntaş, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"