CHP'de Beykoz'da dışarıdan aday istemiyor

  • 1
  • 10077

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Nafiz Ünlü'de, Beykoz’da yaşanan güncel tartışmaya kayıtsız kalamadı.

Bir haber sitesine röportaj veren CHP Aday Adayı Ünlü, Beykoz'un Beykozlular tarafından yönetilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Beykoz’u tanımayan, bilmeyen kişilerin Beykoz’u yönetmeye talip olması kabul edilebilir bir durum değildir” açıklamasını yaptı.

Ünlü, “Beykoz, deniziyle, ormanlarıyla, tarihi kültür ve dokusuyla İstanbul’un gözbebeği olan bir ilçemizdir. Ve ne mutlu ki, mevcut Büyükşehir ve ilçe yerel yönetimin onca hoyratlığına rağmen Beykoz hala İstanbulluların nefes almaya koşabildiği ender noktaların başında geliyor.

Bu durum elbette birilerinin iştahını kabartmaya devam ediyor. Çünkü onlar için Beykoz demek, rant demek. Beykoz demek, yeni AVM alanları demek. Beykoz demek, inşaat demek, ihale demek. Dolayısıyla Beykoz’u uzun zamandır talan eden bu zihniyet, işini yarım bırakmak istemiyor. Ve üstelik Beykoz, bunca güzelliğine rağmen hak ettiği belediyecilik hizmetinden de uzak bırakıldığı için İstanbul’un yaşanabilir ilçeler listesinde ilk 20’ye bile giremiyor.” dedi.

Beykozlu 'artık yeter' diyor

Ama unuttukları bir şey var. Beykoz halkı, bu zihniyete seçimlerde birkaç kez üst üste tanıdığı şansı bu kez vermemeye kararlı. Beykozlunun umudu CHP’dir. Bunu semt pazarlarına çıktığınızda, esnafı gezdiğinizde rahatlıkla görebilirsiniz. Bizler her gün halkımızla iç içeyiz. Emeklilerimiz, ev kadınlarımız, öğrencilerimiz, çalışanımız, işsizimiz ‘artık yeter’ diyor. Yeter diyor ve bizi göreve davet ediyorlar. Halkımız da biliyor ki, Beykoz’u hak ettiği yönetime CHP taşır.”

Dr. Ünlü sözlerine söyle devam etti: “Ben Beykoz’da büyüdüm, yetiştim. Evim de okulum da Beykoz’da oldu hep. Hala Beykoz’da yaşamaya devam ediyorum. Ömrünü bu ilçede geçirmiş bir Beykozlu olarak Beykoz’un bütün sorunlarını da bu sorunlardan nasıl kurtulabileceğini de en iyi bilenlerdenim. İşte bu yüzden Beykoz’u Beykozlular yönetmeli diyorum. Çünkü bizim başkaları gibi Beykoz’dan başka bir yuvamız, gidecek yerimiz yok!”

Beykozlunun en büyük derdi imar

Mevcut imar probleminin altını çizen Dr. Nafiz Ünlü, “Maalesef bugün Beykoz’un hangi mahallesine, hangi köyüne giderseniz gidin vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısının imar problemi olduğunu duyacaksınız. Beykozlu için bu durumun artık sürdürülebilir bir hali kalmamıştır.

Ve Dr. Ünlü ekliyor “İnsanları umut tacirliğiyle, yalan yanlış vaatlerle oyalayanlardan Beykoz halkı bu seçimde hesabını soracaktır. Biz Beykoz’un imar sorununu en hızlı şekilde çözeceğimizin de sözünü veriyoruz. Üstelik bunu yaparken Beykozluların rızası ve onayı olmayan hiçbir karara imza da atmayacağız. Hem halkımızın en yakıcı sorununu çözeceğiz hem de Beykoz’u Beykoz yapan doğal güzelliklerine ihanet etmeyeceğiz. Bu iş vizyon ve kadro meselesidir.” dedi.

Haber Merkezi

İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy Beykoz'da anıldı
Önceki İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy Beykoz'da anıldı
BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Sonraki BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Yorumlar (1 Yorum)

deniz (5 yıl önce)

her seçim oldugu gibi chp bu secimide kaybetme basarısını sağlayacağındam eminim akp nin en zayıf oldugu bu dönemdede basaramazsanız kapatın partiyi gidin

Yorum Yaz