CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!

  • 0
  • 9921
CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!
CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!
CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!
CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!
CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!
CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!
CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!
CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!
CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!
CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!
CHP'de 4. Aday: Zerrin Bekar!

CHP'de Mahir Taştan, Seyit Usta ve Başkan Şevket Arıkan'ın ardından Zerrin Bekar da İlçe Başkanlığı'na aday oldu.

CHP'de Mahir Taştan, Seyit Usta ve Başkan Şevket Arıkan'ın ardından Zerrin Bekar da İlçe Başkanlığı'na aday oldu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı'nın seçileceği 6 Aralık'ta CHP'li Delegelerden oy isteyecek olan aday sayısı 4'e yükseldi. Mahir Taştan, Seyit Usta ve halen Başkanlık görevini yürüten Şevket Arıkan'ın ardından, üyelerden Zerrin Bekar da sürpriz bir şekilde Adaylığını açıkladı.

Daha önce gerçekleştirilen 7 Haziran ve devamındaki 1 Kasım Genel Seçimleri'nde partisi adına köy köy, sokak sokak dolaşan Zerrin Bekar, siyasette bir hayli tecrübeli olan 3 ismin karşısına Aday olarak çıktı.

Toplantı boyunca sempatik davranışlarıyla dikkat çeken Zerrin Bekar, yaptığı şakalarla salonu neşelendirdi. Adaylığını açıklamak üzere CHP İlçe binasına, aynı zamanda Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı da olan eşi Hakan Bekar ile birlikte gelen Zerrin Bekar, CHP Beykoz Olağan Kongresi'nde Aday olduğunu açıkladı. Partiden daha çok gençlerin desteklediği 1978 doğumlu olan Mahir Taştan'dan 2 yaş daha küçük olan Zerrin Bekar, 1980 doğumlu ve üniversite mezunu olduğunu söyledi. İlçe Başkanı olarak seçilmesi halinde, özellikle parti içindeki küskünlüklere bir son vereceğini söyleyen Zerrin Bekar, "Benim özellikle üzerinde durduğum konu: Parti okulları... Parti okullarında, tarih, sosyoloji, edebiyat ve siyaset bilimi olacak... Bizim, Parti programını karşısındakinin diliyle anlatabilen parti emekçilerine ihtiyacımız var. Bu çok önemli bir konu... Ortak noktalar bulamadığımızda ve ortak bir dil geliştiremediğimizde; vatandaşla diyalog kuramıyoruz" dedi.

‘Aday olan Zerrin Bekar’ı diğer Adaylar Mahir Taştan ve Seyit Usta da ilgiyle izledi…’

Beykoz'da son Genel Seçimler'de 50 bini aşkın oy toplayarak, AK Parti'nin ardından ikinci sırada yer alan Cumhuriyet Halk Partisi'nde seçim heyecanı sürüyor. Önümüzdeki hafta Pazar günü Akbaba'daki Karya Düğün Salonu'nda saat 10.00'da başlayacak olan Olağan Kongre'de yarışacak Adaylar ise birer birer kamuoyunun karşısına çıkıyor. Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar'ın eşi Zerrin Bekar, üye olduğu Partisi CHP'de İlçe Başkan Adaylığını açıkladı. Seçim dönemlerinde ve özellikle CHP'nin Kadın Kolları tarafından son 2 yıldır sürdürülen çalışmalarda aktif görevler alan Zerrin Bekar'ın Adaylığını ise ilk olarak Şevket Arıkan kutladı. Kendisi de CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'na Aday olan Şevket Arıkan, güler yüz ve iltifatlarla kürsüye davet ettiği Zerrin Bekar'ı heyecanla kucakladı. Zerrin Bekar'ın Adaylığı konsunda oldukça mutlu olduğunu dile getiren Şevket Arıkan, bu sırada salonda bulunan diğer Adaylar Mahir Taştan ve Seyit Usta'ya da aynı şekilde başarılar diledi.

Kürsüye gelen Zerrin Bekar ise ilk olarak kendisini tanıtarak sözlerine başladı. Karadenizli memur bir ailenin kızı olduğunu ve 1980 yılında doğduğunu dile getiren Zerrin Bekar, şunları söyledi:

CHP İlçe Başkan Adayı Zerrin Bekar: “Seçildikten sonra İlçe Başkanı olarak sokaklara dönmek istiyorum…”

"Yaklaşık 10 yıldır Beykoz'da oturuyorum ve 2 çocuk annesiyim. Üniversite mezunuyum. Ancak şunu da belirtmek isterim: Evlendikten sonra 'anne' olarak üniversite okudum ve dereceyle, 'Yüksek Onur Öğrencisi' olarak mezun oldum. Bunu özellikle belirtmek istedim çünkü bir şekilde eğitimi yarım kalmış ve için ukde olan kadınlarımız, gençlerimiz, asla 'Geç kaldım... Benden geçti' demesinler, istiyorum. Hayallerinin peşinden koşsunlar ve kendilerine inansınlar. Kesinlikle başaracaklarına inanıyorum.

Gücünü tarihinden ve geçmişimden alan CHP'ye 2009 yılında üye oldum. O tarihten bugüne 7 yıl boyunca tüm seçim kampanyalarında gönüllü olarak aktif bir şekilde çalıştım. Bu süreçte, diğer etkinliklere de elimden geldiğince katkı sunmaya devam ettim. Yurttaş, birey ve bir kadın olarak çok şeyi borçlu olduğum Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüm kadınların evi olarak görüyorum. Ben, evimin İlçe Başkanlığı'na talibim. Seçildiğim takdirde, tüm birimleri aktif bir şekilde işleyen, komisyonları çalışan; kendi iç düzenini sağlamış ve devamlılığı olan bir partiyi oluşturup, CHP İlçe Başkanı olarak yeniden sokaklara dönmek istiyorum."  

Haber Merkezi

Çubukluspor'da görev değişimi
Önceki Çubukluspor'da görev değişimi
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz