Siyaset

CHP’de 3. Yavuz dönemi resmen başladı

CHP’de 3. Yavuz dönemi resmen başladı
2014.08.31 00:00
| | |
3711

Eski İlçe Başkanı’nın Beykoz belediye başkanı Aday adaylığı için istifa etmesi sonucu, Yönetim tarafından CHP Beykoz İlçe başkanlık Koltuğu’na oturan Bahadır Yavuz görevine resmen başladı.

Beykoz Belediye Başkan Aday adaylığı için istifa eden eski ilçe başkanından görevini devralan Bahadır Yavuz, birlik beraberlik mesajı verdi. Çok sayıda partili ve 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP içinde yarışacak olan aday adaylarının da katıldığı toplantıda, eski ilçe başkanının veda konuşmasının ardından partililere hitap eden Başkan Yavuz, “30 Mart 2014 tarihinde seçimi kazanacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi. 

Konuşmasında, eski ilçe başkanına teşekkür eden Bahadır Yavuz, "İlçe Yönetim Kurulu’nun şahsıma vermiş olduğu Başkanlık görevi için tüm arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkürlerimi iletirim. Bugüne kadar Yönetim Kurulunu çok önemsedim, bundan sonra da devam edecektir” ifadelerine yer verdi. 

İl Başkanlığı Bahadır Yavuz’un seçilmesinden memnun 

İlçe Başkanı seçilmesinden dolayı İl Başkanlığının duyduğu memnuniyetin yapacakları çalışmalara ve etkinliklere olumlu katkı sağlayacağını ifade eden Bahadır Yavuz, bu katkının Yönetim Kurulu üyelerine ve tüm örgüte büyük cesaret verdiğini kaydederken, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’ya ve İl Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.

CHP’de ilçe Başkanlığı yapan Mehmet Yavuz’un amcası ve Mahmut Yavuz’un ise ağabeyi olduğunu yineleyen Bahadır Yavuz, onların geçmişte partinin çeşitli kademelerinde çalışarak göstermiş oldukları başarı ve örnek davranışları rehber edinerek, kaldıkları yerden; almış olduğu bayrağı daha yükseklere taşıyacağını kaydetti. 

Konuşmasının devamında Beykoz’un sorunlarına da değinen CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, “184.000 seçmenin 100.000’i üzerinde mülkiyet ve imar problemi olan Beykoz’un 2B’de açıklanan metrekare birim fiyatlarının yüksekliği, Kentsel Dönüşüm adı atında Beykozlunun yok sayılarak sürgün edilmek istenmesi. 9 mahallemizde Özel proje alanı ilan edilerek ortalama halkımızın 70-80 yıl ikamet ettiği yerlere ve mülküne göz diken, Anayasa’mızda en doğal hak olan barınma ve konut edinme hakkını ellerinden alan, tanımayan, erozyona uğratan, yandaşlarına ve yakınlarına rant alanı yaratma heveslisi olan, bizlere hükmeden ve yönetemeyen AKP gidecek Beykozlu Beykoz’da yaşayacak herkes rahat bir nefes alacaktır.” ifadelerine kullandı. 

Yıkıcı değil yapıcı muhalefet 

Başkan Yavuz şunları söyledi: “İlçe Başkanınız olarak, arkadaşlarımla birlikte yıkıcı değil, yapıcı muhalefet yaparak, daha çok halkın yanında olmaya, halkla bütünlük içinde Beykoz’u ve İstanbul’u alarak, genel seçimlerde AKP’den tamamen kurtulmak için var gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyorum. Halktan ve haklıdan yana siyaset anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz. 

Hepimiz, Beykoz’u, sokak, sokak biliyoruz, Beykoz’un ve Beykozluların sıkıntılılarını biliyoruz. Bu yolda hazırlıklı ve donanımlıyız. Siyasi çalışmalarımızda Beykoz halkını anladığımızı, dertlerini bildiğimizi ve de çözümlerini gerçekleştireceğimizi, Beykozlulara ısrarla anlatacağız." 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bahadır Yavuz, CHP, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"