CHP’de 3. Aday Sendikacı Yener Kaya

  • Güncelleme: 04.03.2012 00:11
  • Okunma: 7309 kez
  • Yorum: 0
25 Mart 2012 günü yapılacak olan CHP Beykoz İlçe Başkanlık kongresi için yarış kızışıyor. Partinin etkili isimleri adaylıklarını açıklamaya devam ediyor.
CHP’de 3. Aday Sendikacı Yener Kaya

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nda, Anadoluhisarı Spor Kulübü Başkanı Kamil Adnan Güner ve Beykoz Pazarcılar Derneği Başkanı Mehmet Demir gibi etkili isimler tarafından desteklenen eski sendikacı Yener Kaya’da ilçe merkezinde yapmış olduğu toplantıyla adaylığını açıkladı.

Çok sayıda partilinde Yener Kaya’ya destek vermek amacıyla gelmiş olduğu CHNP Beykoz İlçe Merkezi’nde bir konuşma yapan Yener Kaya AK parti’yi ağır bir dille eleştirdi.

Yerel sorunlara değinmek yerine ülke gündemini değerlendirmeyi tercih eden Kaya, Cumhuriyeti CHP’nin kurduğunu ve içinde bulunulan süreçte Cumhuriyet’in temel taşlarının yerinden oynatıldığını söyledi.

“İçinde bulunduğumuz bu kötü dönemde bende CHP Beykoz İlçe Örgüt Teşkilatı’na başkan adaylığımı açıklıyorum. Beykoz’da bir meşale yaktık. Bu meşalenin aydınlığı altında yürüyüşümüze devam ediyoruz. Diğer arkadaşlarda ilçe başkanlığı için aday olabilirler. Bu çok doğaldır. Delegelerimiz kimi bu işe layık görürse o seçilir.” şeklinde konuşan Yener Kaya,  “Bende o seçilen kimsenin emrinde partim için çalışmalarıma devam ederim” dedi.

Beykoz işsizliğin en az olduğu yerdi

Yener Kaya şöyle devam etti: Beykoz işsizliğin en az olduğu yerdi. Oysa şimdi işsizliğin en yüksek olduğu bir bölge… Fabrikalarımız kapatılarak işsizlik çok büyük boyutlara ulaştı. Çok yüksek bir şekilde emek sömürülüyor. Artık birleşmemiz gerekiyor.

AK Parti’ye karşı güçlü olmamız lazım…

AK Parti’ye karşı güçlü olmamız gerekiyor. Bundan sonra hep ön seçim olacak. Parti içi demokrasi çalışacak. Hepimiz birleşip partimizi önce Beykoz’da sonra Türkiye’de iktidar yapmak için elimizden gelen her şeyi yapıp kazandırmalıyız. Halkın içine girmemiz gerekiyor. Bunun içinde kadromuzun geniş olması lazım. Ben bunları omuz omuza vererek yapacağımıza inanıyorum. Bu çok zor değil.

Türkiye, Suriye ve Libya gibi olacaktı

Eğer biz cumhuriyeti kurmasaydık bitaptık. Suriye, Libya gibi olurduk. Diğer aday arkadaşlarımıza sesleniyorum. Gelin birlik olalım Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurtaralım. İktidara dur diyelim. Bu iktidarın gayesi kurumları ele geçirmek. Onun için Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara gelmesi lazım… Ben Cumhuriyet Halk Partisi için varım benim şahsıma gösterdiğiniz teveccüh için hepinize teşekkür ediyorum.

Kamil Adnan Güner, CHP’yi düzlüğe çıkaralım

Kaya’nın konuşmasının ardından, Kamil Adnan Güner de kısa bir konuşma yaptı. Birlik, beraberliğe ihtiyaç duydukları bir süreçten geçtiklerini ifade eden Güner, “Bizler inançlı insanlar olarak bu işe baş koyduysak bu işi başarırız. Ben Yener Kaya ile yola çıktım bu bir yarıştır. Seçim kazanma değildir. Hep beraber Beykoz’u kurtaralım ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni düzlüğe çıkaralım” dedi.

Toplantının sonunda basın mensuplarıyla sohbet eden Yener Kaya soruları da cevapladı.

Çarşaf listeden yana olduğunu ifade eden Kaya, yaşının ilerlemiş olmasıyla ilgili yapılan eleştirilere de, “Sağlık durumum gayet iyi, tereddüdü olanlar varsa onlarla yüz metre yarışına varım” şeklinde cevap verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Yener Kaya, CHP, Kongre, Aday

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz