Son Dakika

CHP Beykoz Yönetimi, yerel basınla buluştu

  • 0
  • 8267
CHP Beykoz Yönetimi, yerel basınla buluştu
CHP Beykoz Yönetimi, yerel basınla buluştu
CHP Beykoz Yönetimi, yerel basınla buluştu
CHP Beykoz Yönetimi, yerel basınla buluştu
CHP Beykoz Yönetimi, yerel basınla buluştu

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı'nın Kavacık'taki İlçe Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında çeşitli konularla ilgili görüşlerini bildiren Aydın Düzgün, "Toplantıyı bir siyasi olarak değil de bir konuşalım bazı şeyleri dedik. Bu temelde Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz'da bana göre büyük bir hızla ilerliyor. Bizler yerel siyasetçileriz. İşimiz Beykoz'da yerel iktidarı almak, bu çok net görünüyor. Bunu sizler de görüyorsunuz. Beykoz halkı ve AKP yöneticileri de bunu biliyor. Her gittiğimiz yerde buna şahit oluyoruz. Bunun içine Çavuşbaşı'da dahildir. Halk artık AKP'den gerçekten yorulmuş, bıkmıştır. Beykoz'da 25 yıldır hiçbir şey yapılmadığını, refah yerine sefalet getirdiğini görüyorlar. O yüzden şu an herhangi bir gazetede ne yazılırsa yazılsın en çok okunan haberler arasında olduğumuzu düşünüyorum" dedi.

"Beykoz'da 30 Mart'a kadar gündem belirleyeceğiz"

CHP'nin Beykoz siyasetine gündem belirleyen bir yapıya kavuştuğuna işaret eden İlçe Başkanı ve İBB Meclis Üyesi Aydın Düzgün, "CHP bu saatten sonra 30 Mart'a kadar Beykoz'da gündemi belirlemeye devam edecektir. Bu hep böyle olacak ve devam edecek. Hiç durmadan çalışacağız, koşturacağız. Herkes de buna şahit olacak. İmar konusunda yerel belediyecilik tamamen dışarı çıkarılıyor. Ondan sonra işin hukuki kısmında sıkıntı oluyor" diye konuştu.

"Belediyeyi zarara uğratan Çelikbilek'tir"

Kavacık'ta CHP'li 4 Meclis Üyesi'nin yargıya taşıdığı binayla ilgili Başkan Yücel Çelikbilek'in, Beykoz Belediyesi'nin zarara uğratıldığı ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Düzgün, "Yücel Bey, Opet benzin istasyonunun yanındaki binayla ilgili sürekli CHP'nin Beykoz Belediyesi'ni 100 milyon zarara uğrattığını söylüyor. Tamamen yalandır, asıl kendisi belediyeyi 100 triyon zarara uğratmıştır. Çünkü hukuksuzluğu bile bile, tapulu yeri vatandaşa vermesi gerekirken, onları korkuyla çıkardı. Vatandaş bir miktar parasını aldı, çıkıp gitmek zorunda kaldı ondan sonra. Böyle bir konuda mahkemenin belediyeyle ilgili verdiği karar da bellidir" ifadelerini kullandı.

Kendilerini uyararak ve hatalardan ders çıkararak yola devam ettiklerini paylaşan Düzgün konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Bize bu süreçte çalışmak ve koşmak kalıyor"

"Cumhuriyet Halk Partisi, çok net ve açıktır. CHP geliyor. Arabanın 45 tane yolcusu var, yedek kaptanı var bir sürü şey var. O yüzden bu hatalardan mümkün olduğunca kendimizi uyararak, yerel iktidarı mutlaka kazanacağız. Bunun hiç ötesi berisi yok. Bizim itmemiz yetmez, halkın da istemesi gerekiyor. Bize bu süreçte sadece çalışmak ve koşmak kalıyor. Onlar istediği kadar para dağıtsın. Onların derdi zaten fakirliğin üstünü örtmek, fakirliği ortadan kaldırmak değildir. Artık vatandaş pazara gittiği zaman ihtiyacını gideremiyor. Bu yüzden kendi içlerindeki huzursuzluk da şu sıra en seviyeye çıkmış durumdadır."

"Gaye hanımın zamanında tapusuz evlerle ilgili söylediği sözlere ben o zaman ağır tepki göstermiştim, birileri beni daha yeni beni anlamaya başladı. Çiğdem Mahalle sakinleri yürüyüş yaptılar. Başkan oradaki halkla dalga geçiyor, niye yürüdünüz ben size araba verirdim diye."

"Rüzgarlıbahçe'de hobi bahçesi var. Beykoz 313 km² ilçedir. Bunun bir ucuna nikah salonu yapmak neyin aklına mantığına sığar bunu bir türlü anlamış değilim. Yok ben oraya yapmam diyor. Neden yapmazsın diyorsun. ona da cevap vermiyor."

Haber Merkezi

Gece Kartalları Beykoz’a nefes aldırmıyor
Önceki Gece Kartalları Beykoz’a nefes aldırmıyor
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü