Siyaset

CHP Beykoz Yönetimi 'ADALET' gündemli toplandı

CHP Beykoz Yönetimi 'ADALET' gündemli toplandı
15.07.2017 00:52
| | |
4384

CHP Beykoz İlçe Örgütü, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a yapmış olduğu Adalet Yürüyüşü’nün ardından ilk toplantısını yaptı.

etim Kurulu Üyeleri ve örgüt üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan İlçe Başkanı Mahir Taştan, Adalet Yürüyüşü’ne Beykoz’dan destek verenlere teşekkür etti.

Kılıçdaroğlu’nun adalet mitingine yönelik yapılan katılım sayısı tartışmasına da değinen Başkan Taştan, “Bu ülkede adalet için yürüyüş yapılıyorsa, demek ki adalet yok… Tüm dünya gördü, Türkiye’de ülkeyi yönetenlerin ne kadar adaletsiz olduğunu.” ifadelerini kullandı.

Beykoz’dan adalet yürüyüşüne omuz veren partisinin tüm kademelerine teşekkür eden Başkan Taştan, “iyi ki böyle bir onura, böyle bir tarihe hep beraber omuz verdik… Adalet yürüyüşün simgesi, adalet yürüyüşünün en önde yürüyeni Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu adalet mitinginde bir şey söyledi” diye konuştu.

Mahir Taştan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Maltepe Mitinginde açıkladığı 10 maddelik bildiriyi okudu:

15 Temmuz 20165’da yapılan FETÖ Darbe girişimini lanetliyoruz… 249 şehidimizin aziz hatırası ve 2301 gazimiz için FETÖ Terör Örgütü’nün siyasi ayağı ortaya çıkartılmalı ve gerçek darbecilerden hesap sorulmalı…

İktidar tarafından 20 Temmuz’da getirilen OHAL ile biz buna sivil darbe diyoruz. Yasama, yürütme yargı tek elde toplanmıştır. OHAL bir an önce kaldırılsın…  

Yargı siyasetin emrine verilmek suretiyle demokrasiye ihanet edilmiştir… Kolektif suç gibi insan haklarına aykırı uygulamalardan vazgeçilmelidir.

OHAL mağdurlarının yargıya erişim ve sosyal haklarını kısıtlayan tüm uygulamalara son verilmelidir.

FETÖ ile hiçbir ilişkisi bulunmayan ama sırf hükümeti muhalif olduğu için görevlerinden alınan akademisyenler görevlerine dönmeli tutuklu milletvekilleri serbest bırakılmalıdır.

Mesleklerini yaptıkları için tutuklu bulunan gazeteciler bırakılmalıdır.

OHAL ortamında devletin tüm imkânları seferber esilerek yapılan anayasa değişikliği gayrimeşrudur Türkiye gayrimeşru bir anayasa ile yönetilemez…

Demokratik parlamenter sistem üzerinde her türlü vesayet kaldırılmalıdır. Eğitimde laiklik ilkesinin aşındırılmasına son verilmelidir.

Sadece ve sadece hukuk alanında değil, toplumun tüm alanlarında adaletsizlik devam etmektedir… Kadın hakları konusunda ayrımcılığın önüne geçilmelidir…

Maddeleri tek tek sayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, “FETÖ örgütünün siyasi ayağının ortaya çıkarılmadan yapılan 15 Temmuz programlarının gayrimeşru olduğunu söyledi. Bu gayrimeşruluk içerisinde bir ülkeyi yönetmek ve bir ülkede hala adalet mitingindeki sayılara takılmakta ayrıca bir gayrimeşruluktur” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, CHP, Mahir Taştan, Toplantı, Gayrimeşru

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"