Siyaset

CHP Beykoz, yıldönümünde 'adalet' dedi

CHP Beykoz, yıldönümünde 'adalet' dedi
09.09.2017 15:34
| | |
4285

Foto galeri

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, partinin kuruluşunun 94. yılını Atatürk büstüne koyduğu çelenkle kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Örgütü, kuruluşunun 94. yılını 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda bulunan Atatürk büstüne koyduğu çelenkle kutladı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan öncülüğünde partili yöneticilerden, Meclis Üyelerine, Mahalle Yönetimlerinden, vatandaşlara kadar kalabalık bir grupla kuruluşun yıl dönümü kutlandı.

Tören alanında bir konuşma yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, 'adalet' vurgusu yaparak, "CHP bu ülkenin sigortasıdır" ifadelerini kullandı.

-"CHP aynı zamanda ülkemizin sigortasıdır"

CHP'yi 94 yıldır ülkenin demokrasi ve çağdaşlık yolundaki güvencesi olarak nitelendiren Taştan, "CHP'li yol arkadaşlarım, 9 Eylül 1923 tarihinde Büyün Önder Mustafa Kemal'in öncülüğünde 'halk fırkası' adıyla kurulan CHP, 94 yıldır Türkiye'nin demokrasi ve çağdaşlık yolundaki yegane güvencesidir. CHP politikası Atatürk'ün cumhuriyetçilik, halkçılık, milliyetçilik, laiklik, devletçilik, inkılapçılık ilkelerini temsil etmektedir. Arkadaşlar, CHP aynı zamanda ülkemizin sigortasıdır. CHP Türkiye'nin ve demokrasinin teminatıdır" dedi.

Tüm organlarıyla ülke genelinde CHP'nin kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceği söylemini kullanan Başkan Mahir Taştan, Ana Muhalefet Lideri Kılıçdaroğlu'nun 'adalet' yürüyüşüne de değindi.

-"...yol arkadaşlarım ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor"

Taştan konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Türkiye'yi Atatürk'ün hayal ettiği çağdaş ülkeler konumuna getirmek zor değildir. Siyasetin koltuğa ve çıkara dayalı olmadığı kurtuluştan kuruluşa var olacak Cumhuriyetimiz ve geleceğimiz için yılmadan hep birlikte çalışacağız. Sevgili yol arkadaşlarım ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı ve büyük bir azimle coşkuyla bitirdiği adalet yürüyüşü bugünlere adaletsizliğe haksızlığa ve hukuksuzluğa başkaldırının kendisidir."

-"Kız çocuklarının diri diri toprağa konulduğu günden beri.."

"Geçmişini ve liderini unutan bir gençlik vatansız kalmaya mahkum ediliyordur. Biz bu ülkeyi kolay kazanmadık ki, kolay baş eğelim… Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Hakkımızı son nefesimize kadar arayacağız. Buna izin veremeyiz. Kimse unutmasın ki; kız çocuklarının diri diri toprağa konulduğu tarihten bu yana mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Türkiye bütün sorunları aşacak güce ve imkana sahiptir."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, CHP, Örgüt, Yıldönümü, Kutlama, Mahir Taştan, Atatürk, Çelenk, 15 Temmuz Şehitler Meydanı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"