CHP Beykoz yerel seçim gündemli toplandı

  • Güncelleme: 11.11.2018 16:14
  • Okunma: 3763 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanlığı Kasım ayı örgüt toplantısını Başkan Aydın Düzgün, öncülüğünde gerçekleştirdi.
CHP Beykoz yerel seçim gündemli toplandı

Kavacık'taki örgüt merkezinde gerçekleştirilen toplantıya İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Başkan Yardımcısı Nevzat Karataş, Eski İlçe Başkanı İsmet Konca, Eski Milletvekili Mustafa Özyurt, İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Burkay Düzce, Mesudiyeliler Dernek Başkanı Salih Erol, Belediye Başkan Aday Adayları, Meclis Üyesi Aday adayları ve parti üyeleri katıldı.

Toplantının basına açık kısmında konuşan Aydın Düzgün, “Malumumuz Türkiye’miz ve doğaldır ki Beykoz’umuz zor günlerden geçiyor. Hat safhaya çıkan ekonomik sorunlar sosyal sorunları da aynı oranda arttırıyor. Beykoz’umuzda artan işsizlik ve hayat pahalılığı anne ve babaları ciddi bunalımlara sürüklüyor” dedi.

“Yönetemeyen zihniyettir”

Düzgün, belediyenin önünde yaşanan izdihamı hatırlatarak, “Geçenlerde belediyenin önünde öğretim bursu 150TL için yaşanılan izdihamı sanırım birçoğunuz görmüştür. Bu kötü gidişatın, bu sıkıntıların yaşanılan bunalımların sorumlusu tabi ki Beykozlu değildir. Sorumlusu, ülkemizi ve Beykoz Belediyesini yöneten daha doğrusu artık yönetemeyen zihniyettir. Belediye yönetimi sanki hiçbir şey olmamış gibi, Beykoz’un bütün dertleri bitmiş gibi Tokatköy’deki vatandaşların tapusunu vermemesine rağmen kentsel dönüşüm peşine düşmüş, alelacele Belediye Meclisi’nden bu kararlılığı geçirmeye uğraşıyor” ifadelerini kullandı.

Aydın Düzgün, iptal edilen sit planlarına da değindi.

“Beykozlu vatandaşlar, umurlarında değil”

Beykoz Belediyesinin tek derdinin kendilerini ve yandaşlarını zengin etmek olduğu düşüncesini savunan Düzgün, “İptal edilen SİT planlarını parçalayıp kendileri ve yandaşları için çok önemsedikleri Karlıtepe planlarının meclisten geçirilmesi peşine düşmüşler. Özetle Beykoz Belediye’sinin tek derdi kendilerini ve yandaşlarını zengin etmektir. Beykozlu umurlarında değildir. Ancak bu devran böyle gitmeyecek. İnanıyor ve güveniyorum ki Beykozlu 2019 Martı’nda AK Parti'yi sandığa gömecek. Bunu hep beraber başaracağız” diye konuştu.

Düzgün son olarak demokrasi ve özgürlük kavramlarından bahsetti.

“Hep beraber başaracağız”

“Demokrasinin ve özgürlüklerin olmadığı hiçbir yerde ekonomik ve sosyal döngülerin sürekliliği sağlanamaz. Zira eğer ülkemizde olduğu gibi halkın, adaletin, özgürlüklerin, sendikaların, üniversitelerin, çalışan tüm emekçilerin üzerinde kurulan bu baskı ve korku gerilimi endişesi mutlaktır ki ülkemizin ekonomik ve sosyal dengelerini bozmuştur. Demokrasinin olmadığı ortamlarda maalesef sermaye sınıfı da çok hoşlanmaz. Geldiğimiz bu noktada bizlere çok büyük görevler düşüyor. Ülkemizde ve Beykoz’umuzda ortadan kaldırılmaya çalışılan demokratik tüm haklarımızın geri alınması bu kötü gidişattan kurtulmamızın tek bir yolu var. Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde kazanacağımız başarıdır. Sizler ile birlikte hep beraber başaracağız” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz