Siyaset

CHP Beykoz’un önemli konukları vardı

CHP Beykoz’un önemli konukları vardı
26.09.2016 19:52
| | |
5225

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ve Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Ahmet Ataç, partisinin Beykoz İlçe Örgütü'nü ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ile Yenimahalle'de tarihi henüz belirlenmeyen seçim için çalışmalara başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, yine CHP'li Eskişehir'in Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Ahmet Ataç'ı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'yi, İlçe Merkezi'nde ağırladı.

İlçe Başkanı Mahir Taştan ve partililerin hazır bulunduğu ziyarette, Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Ataç, 2009 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde DSP'den aday olduğunu ifade etti.

2011 yılında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı bir törenle CHP saflarına geçen Dr. Ahmet Ataç, 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri’nde AK Parti'li Tacettin Sarıoğlu'na, başkanı olduğu belediye devretse de, 56 milyon bütçeyle teslim ettiği belediyeyi 2009 yılında 50 milyon zararla geri aldığını söyledi.

Başkan Dr. Ataç CHP Beykoz İlçe başkanlığı ziyaretinde şöyle konuştu:

“Belediyeciliğe ilk kez 18 Nisan 1999 yılında yapılan Yerel Seçimlerle başladım ve o dönem kazanmıştık. 2004 Yılında AKP'nin furya olduğu dönemde seçimleri kaybettik ama orada da oyun vardı sandıkta kaybettik seçimi fakat adalet tecelli etti ve 2009 seçimlerinde tekrar kazandık. O gün 56 milyon bütçeli belediyeyi 50 milyon zararla geri aldık. Çok sinirlendik fakat sinirlenmek bazen işe yaramıyor. Bizlerde oturup neler yapabiliriz diye düşündük. Öncelikle 'okullarda bizim, camiler de' sloganıyla yola çıkarak bunlar solcu camileri sevmezler algısını ortadan kaldırdık."

Başkan Ataç: "Bölgemin yüzde 65'i sağ görüşlüdür"

"Camilerimizin aydınlatması yoktu, her mahallemizdeki bir caminin ışıklandırmasını tamamladık. Daha sonra camilerin içine girerek temizliklerine başladık. Bunları göz boyamak için değil, samimi olduğumuzu göstermek için yaptık. Sol görüşümüz olabilir. Fakat samimi olduğunuz zaman insanlar size güveniyor. Bir siyasetçi için en kıymetli şey vatandaşının kendisine güvenmesidir. Benim bölgemin yüzde 65'i sağ görüşlüdür. Ama ben son seçimlerde yüzde 47 oy aldım. Samimi olun ve bunu karşı tarafa hissettirin."

Aynı ziyarette CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi de çeşitli açıklamalar yaptı.

"Sözün kar etmediği bir dönemde yaşıyoruz"

Yerel yönetimler dışında tutunacakları hiçbir dalın olmadığını söyleyen İlgezdi, “Biz ancak yerel yönetimlerde yaptığımız başarılı çalışmalarla insanları değiştirebiliriz. Çünkü artık sözün kar etmediği bir dönemde yaşıyoruz. Yani 12 Eylül dönemindeki gibi kapılar çalınarak ya da esnaf eli sıkılarak hiçbir şey olmuyor. Dolayısıyla yerel yönetimlerdeki başarıları daha genişleterek insanların en temel ihtiyacı olan sağlık, barınma, ekmek, aş gibi ihtiyaçlarına dokunabilirsek biz o insanlara dost görünüyoruz. Partimizin nasıl bir parti olduğunu ancak o şekilde anlatabiliriz. Beykoz, Üsküdar buralar zor olan bölgeler değil. Çok mümkün olan yerler var. O da yerel yöneticilerimizin verdiği desteklerle mümkün olacak" dedi.

Daha sonra partiye yeni katılan iki üyeye parti rozetleri takıldı ve hatıra fotoğrafı çektirildi. Programın geriye kalanı kısmı ise soru-cevap şeklinde devam etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, CHP, Mahir Taştan, Gamze Akkuş İlgezdi, Eskişehir, Tepebaşı, Dr. Ahmet Ataç, Ziyaret

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"