CHP Beykoz: 'Sokaklarda olacağız'

  • 0
  • 7889

Dün gece 22.00 sularında başlayıp, bu sabaha kadar devam eden darbe teşebbüsünü siyasiler lanetlemeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geceyarısı demokrasiyi savunmak adına vatandaşları meydana çağırmasının ardından, milyonlarca kişi dün gece sokaklara dökülmüştü. Zaman zaman darbeci askerlerle sivil olduğu halde çatışmaya da giren vatandaşlardan ise yaralanan ve hatta hayatını kaybedenler olmuştu. Bugün darbe riskinin tamamen sıfırlanmasının ve ülkedeki kontrolün de Hükümet ve güvenlik güçleri tarafından ele alınmasının ardından TBMM'de bulunan AK Parti, CHP, MHP ve HDP'li vekiller, Meclis'e gelerek ortak bir açıklama yapmıştı.

Gerçekleşen açıklamalara bir yenisini ise Mahir Taştan'ın Başkanı olduğu CHP Beykoz İlçe Başkanlığı ekledi. Yaralanan vatandaşlara acil şifa ve yaşamını kaybedenlerin yakınlarına ise başsağlığı dilenerek bitirilen metinde şu ifadelere yer verildi:

"Değerli Beykoz Halkı ve Kamuoyuna Duyurulur...

15 Temmuz 2016 tarihinde Cumhuriyetimize ve demokrasimize karşı düzenlenen darbe girişimine tanık olduk. Hukukun ve demokrasinin herkese ve her zaman lazım olduğu, bir kez daha görülmüştür.

Darbenin geri püskürtülmesini, halkımızın gösterdiği direnç sağlamıştır. Cuntacıların kalkışmasına ne polis, ne, siyasiler, ne de hukuk ve adalet sistemi müdahale edememiştir. Bu darbe girişiminin önüne örülen set yalnızca halkımızdır.

Bizler demokrasi için bedel ödemiş bir partinin mensupları olarak, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de darbelerin karşısında dik duracağız. Demokrasinin önüne konan her engele karşı Cumhuriyet Halk Partisi ve örgütü sokaklarda olacaktır.

Yaralılarımıza acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine de baş sağlığı dileriz."

Haber Merkezi

Başkan Çelikbilek’ten Beykoz’un gazilerine ziyaret
Önceki Başkan Çelikbilek’ten Beykoz’un gazilerine ziyaret
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz