Siyaset

CHP Beykoz, seçimi de bayrama çevirecek

CHP Beykoz, seçimi de bayrama çevirecek
25.09.2015 17:25
| | |
15099

Foto galeri

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'ndaki bayramlaşmada, Gençlik Festivali sürprizi yaşandı

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'ndaki bayramlaşmada, Gençlik Festivali sürprizi yaşandı.

Kurban Bayramı dolayısıyla, Bayramın ikinci gününde Kavacık'ta bulunan İlçe Merkezi'nde bir araya gelen CHP'liler, Başkan Şevket Arıkan liderliğinde bayramlaştılar. Sıkıntılı yılların ardından Şevket Arıkan ile güzel bir başlangıç yapan CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, Grup Başkanvekili Gülay Demirel'le de büyük bir ivme kazandılar. CHP Beykoz İlçe Gençlik Teşkilatı ise bayramlaşma öncesinde Nisa Demirel ve Emirhan Zegerek adlı üyeleriyle, bir sunum gerçekleştirdi. Buna göre CHP Beykoz Gençlik Kolları, 4 Ekim Pazar günü saat 13.00 ile 17.00 arasında, Beykoz Çayırı'nda bir festival düzenleyecek. 'Gençlik Festivali' adıyla sahnelenecek olan programda, psiko-drama, yaratıcı drama, canlı langırt, halat çekme, olimpik engelli yarışmaları, basketbol ve seksek gibi çeşitli aktiviteler yer alacak.

‘Bayramlaşmaya gelen CHP’li soluğu Cevdet Abisi’nin yanında aldı…’

CHP Beykoz İlçe Merkezi'nde gerçekleştirilen bayramlaşma, Başkan Şevket Arıkan'ın evsahipliğinde gerçekleştirdi. Grup Başkanvekili Gülay Demirel ile birlikte bayramlaşmaya gelen partilileri kapıda karşılayan Şevket Arıkan, burada tüm CHP'lilerle bayramlaştı ve sohbet etti. İçeride ise Cevdet Aydoğdu'nun çay ikramıyla bayramlaşma nitelik kazandı. CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın emektar çaycısı Cevdet Aydoğdu, yalnızca Beykoz'un değil İstanbul'un da 'en iyi çaycısı' ödülünü fazlasıyla hak etti. Bayramlaşmak için ilçeye giriş yapan partililer de zaten soluğu Cevdet Abilerinin yanında aldı.

Odasından hazırladığı notları yanına alarak, toplantı salonuna geçen CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, bayramlaşma öncesi bir konuşma yaparak, sahneyi Gençlik Kolları'nın üyeleri Nisa Demirel ve Emirhan Zegerek'e terk etti. Gençlerden öncelikle Nisa Demirel söze başlarken, Gençlik Kolları tarafından 4 Ekim Pazar günü Beykoz Çayırı'nda düzenlenecek olan Gençlik Festivali'ne dair şunları söyledi:

Gençlik Üyesi Nisa Demirel: “Amacımız, siyaseti bir festival, bir eğlence olarak halka sunmak…”

"Birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek amacıyla önümüzdeki 1 Kasım Seçimleri'ne çok iyi bir şekilde hazırlanmamız gerekiyor ancak vaktimiz çok az... Partililerimiz de yorulmuş durumda... O nedenle biz de oturup bir festival hazırladık. Dedik ki, bu festivali hazırlayan CHP Gençlik Kolları'na partili büyüklerimiz de destek verirlerse, biz de tümüyle Beykoz ve hatta İstanbul 1. Seçim Bölgesi'ne sesimizi duyurmuş oluruz. Ayrıca güzel bir etkinlik yapmış oluruz ve bu da bizim için bir seçim propagandası olur.

Amacımız, Beykoz İlçe Gençlik Kolları'nı tanıtmak, genç neslin ve kararsız kesimin ilgisini ve dikkatini çekmek; siyaseti kavga ortamından uzaklaştırmak ve siyaseti bir festival, bir eğlence olarak halka sunmak... Burada oyun ve müziklerle halkımızı Beykoz Çayırı'na çekmeyi hedefliyoruz. İnsanları oraya çektikten sonra sıkıcı siyasi konuşmalar olmadan siyaset yapmayı planlıyoruz. Festivalde, neden CHP'yi seçeceğiz sorusunun yanıtı olacak ve sosyal devlet kavramını da halkımıza anlatma fırsatı doğuracağız."

Emirhan Zegerek: “4 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek Gençlik Festivali için mahallelere afiş çalışması yapacağız”

Nisa Demirel'in ardından sunum yapan Emirhan Zegerek ise Gençlik Festivali'nin sloganının "Siyaset Birleştirir" olduğunu aktararak, festivalde yapılacaklar ile ilgili bilgi verdi. Engelli gençleri de unutmadıklarını ve onlarla ilgili olarak da çeşitli yarışmalar düzenlediklerini belirten CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları Üyesi Emirhan Zegerek, ayrıca Beykoz'un mahallelerine, 4 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek olan festivalle ilgili olarak pankart, afiş ve broşür çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

Şevket Arıkan: “1989’daki SHP’nin başarısını bu seçimlerde geçeceğiz!”

Gençlik Festivali'ne dair sunumun ardından CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan kürsüye geldi ve söze gençleri tebrik ederek başladı. İlçe Yönetim Kurulu olarak gençlere destek vereceklerini hatırlatan Şevket Arıkan, tüm üyelerle bayramlaştı. Seçimler konusuna da değinen Arıkan, 1 Kasım'da gerçekleştirilecek olan Genel Seçimlerde SHP'nin 1989 yılında Yerel Seçimlerde gösterdiği başarının üzerine çıkmayı hedeflediklerini söyledi. Bilindiği gibi Erdal İnönü Başkanlığı'ndaki SHP, 26 Mart 1989 günü gerçekleştirilen Yerel Seçimlerde aldığı yüzde 28,69'luk oy oranıyla ülke genelinde 1. sıraya yerleşmiş ve o dönemin 9 Büyükşehir Belediyesi'nin 7'sini kazanarak, büyük bir başarı elde etmişti. Ayrıca Şevket Arıkan da o yıl, daha sonra CHP ile birleşecek olan SHP’den aday olmuş ve Beykoz Belediye Başkanı seçilmişti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, konuşmasının devamında Cumhuriyet Halk Partisi'nin koalisyon görüşmelerinde, ülke menfaatlerini gözettiği için masadan hiç kalkmadığını kaydetti. CHP için "Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz, bu ülkenin çadırının orta direğiyiz" diyen Şevket Arıkan, seçimler konusunda çeşitli uyarılarda bulundu. "Sevgili arkadaşlarım… ‘CHP'ye asla oy vermem!’ diyen için boş yere enerji harcamayın ve onlara tepki göstermeyin..." diyen Şevket Arıkan, bunun yerine vatandaşlara "Neden 7 Haziran öncesi akmayan kan, seçimlerden sonra akmaya başladı?" diye sormalarını salık verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, CHP, Şevket Arıkan, Nisa Demirel, Emirhan Zegerek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"