Siyaset

CHP Beykoz Örgütü hayırda ısrarlı

CHP Beykoz Örgütü hayırda ısrarlı
12.02.2017 17:08
| | |
5459

Foto galeri

CHP Beykoz İlçe Örgütü, parti mensuplarıyla gerçekleştirdiği toplantı da yeniden 'hayır' vurgusu yaptı.

CHP Beykoz İlçe Örgütü tarafından düzenlenen toplantıya partililer yoğun ilgi gösterirken, İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın konuşması damga vurdu. Başkan Taştan, "16 Nisan'da sadece İzmir'in dağlarında değil Türkiye'nin bütün dağlarında çiçekler açacak." dedi.

Gezici Araştırma Şirketi'nin Türkiye genelinde yaptığı araştırma sonuçlarının da açıklandığı sonuçlar partililerin ilgisini çekti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan yaptığı konuşmasında, "Cumhuriyet Halk Partisini karalayan bir kampanya ile karşı karşıyayız. Biz neden 'hayır' dediğimizi çok iyi biliyoruz. Çıkın yüreğiniz yetiyorsa karalamadan neden evet dediğinizi anlatın bu halka. Sizin bildiğiniz en iyi kampanya karalama kampanyası. Halkın bunlara karnı tok. Bunlara verilecek en güzel cevap sandıkta gözükecek. Yüreğiniz yetiyorsa çıkın tek adam rejimi, meclisi kapatmak istiyoruz deyin." şeklinde konuştu.

"Hepimiz inadına sakin, hepimiz halka anlatarak gideceğiz."

Geçtiğimiz günlerde ulusal basında ve sosyal medya da uzun tartışmalara neden olan İrfan Değirmenci'nin işten çıkarılması olayına da değinen Başkan Mahir Taştan, "İrfan Değirmenci'nin her zaman yanındayız" dedi.

İlçe Başkanı Mahir Taştan, "Karalama kampanyası ile referandum süreci olmaz. İrfan Değirmenci hayır dediği için görevine son verildi. Değirmenci'nin yanındayız. Neden hayır diyeceğini açıklayanları görevden alıyorsun da evet diyeceğini söyleyenlere hiç mi bir şey yapmıyorsun? Yandaş medyanın tamamına bakın milli birlik için 63 kaldı diyorlar. Cumhuriyeti yıkmak için 63 günümüz var desenize... Tüm örgütüme sesleniyorum. Hepimiz inadına sakin, hepimiz halka anlatarak gideceğiz. Onların inatlaşmasıyla değil, onlar neden evet olduğunu izah edemezken biz neden hayır dediğimizi teker teker anlatacağız. Biz adalet, hukuk, eşit demokratik bir ülkede yaşamak istiyoruz. Siz ne istiyorsunuz? 15 Temmuz'da demokrasi dediniz. Şimdi de krallık diyorsunuz." ifadelerini kullandı.

"Krizindeyiz, vatandaşa sorun; kriz vurgusu yapın."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz hafta sonu Ankara'da ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıya vurgu yapan Mahir Taştan, partililere sokağa nasıl çıkması gerektiğini ve vatandaşlara soru sorarak ikna etmeleri gerektiğini söyledi. Taştan, Kılıçdaroğlu'nun "kriz vurgusu yapın" dediğini söyledi.

"Bir hafta önce Genel Başkanımız bizleri Ankara'da bir toplantıya çağırdı. Tek ses tek yürek için sokağa vatandaşa nasıl gitmemiz gerektiğini tek tek bize vurguladı. Biz sokağa nasıl ineceğiz? Sokağa indiğinizde şu iki soruyu sorun arkadaşlar. AKP, 15 yıldır iktidar hangi konunu istedi de meclisten geçiremedi? Hangi kararları almak istedi de alamadı? Krizin ortasındayız. Gidin vatandaşa sorun, kriz vurgusu yapın."

Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Cumhurbaşkanlığı makamından, temsil noktasına, milletvekili sayısının arttırılmasından, rejim tartışmalarına kadar birçok konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı şöyle konuştu:

"Derdiniz başkanlık vatandaşın derdi geçim!"

"Bu Anayasa değişikliği vatandaşın hangi sorununu çözecek? Vatandaşın temsil noktasında nerede? Terör, ekonomi, dış politika, eğitim gibi konular var mı bu değişiklikte? Başkanlık gelirse Suriye'deki savaş sona mı erecek diye sorun? Her gün şehitler geliyor, dolar almış başını gidiyor, benzin mazot uçmuş... Şimdi vatandaşın derdi; başkanlık! Hayır. Sizin derdiniz başkanlık vatandaşın derdi geçim! Bunların derdi sadece ve sadece rejimi değiştirmek. Cumhuriyet yıkmak, cumhuriyet kazanımlarını ötekileştirmek. Ne ekonomi, terör ne de işsizlik; her hangi bir adım atılmış değil."

"Vatandaşa bunu anlatın"

"Uyuşturucuya hayır kampanyaları düzenleniyor. Yahu bu uyuşturucu hangi gümrükten geçiyor, Türkiye'ye nasıl giriyor? Adaletin hukukun olmadığı yerde Türkiye'ye her şey girer. Bunların asıl amacı değiştirilemez 4 maddeyi değiştirmektir. TBMM'deki Anayasa görüşmelerinde AKP Anayasa Komisyon Üyesi İsmail Aydın, açıkça ifade etti. Biz o maddeyi değiştireceğiz dedi. Gidin bunu vatandaşa anlatın."

"Genel Başkan olduğunda kimi temsil edecek?"

"Cumhurbaşkanlığı demokratik parlamenter rejimde devletin sigortasıdır. Çünkü mevcut anayasaya göre Cumhurbaşkanı tarafsızdır. Devletin uyumlu çalışmasından sorumludur. Şimdi gelen değişiklikte Cumhurbaşkanı bir partinin Genel Başkanı olacak. Böylece devletin uyumlu çalışma süreci sona erecek. Cumhurbaşkanı, Cumhur'un başıdır. Partinin Genel Başkanı olduğunda partisini mi temsil edecek, cumhuru mu temsil edecek? Gittiği yerlerde vali veya kaymakam mı temsil edecek yoksa partinin il ve ilçe başkanları mı temsil edecek?"

"50 vekil 187 milyon demektir"

"Milli irade bugün TBMM'de yüzde 100 temsil edilirken bu yarın böyle olmayacak bunu vatandaşa anlatın. Yüzde 51 ile seçilen bir Cumhurbaşkanı, yüzde 100'ün seçtiği meclisi feshedebilecek. Öyle bir yetki veriliyor ki yargıya gitmesi için 400 vekilin imza atması gerekiyor. İmza toplanacak olduğunda Cumhurbaşkanı meclisi feshediyorum diyebilecek. Ne oldu da milletvekilleri 600'e çıkarılıyor? Bunu halka anlatın. 50 vekilin masrafı 187 milyon TL! 550 Milletvekili neyine yetmiyordu da 600'e çıkartıyorsun?"

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haber, CHP, Referandum, Cumhurbaşkanı, Hayır, 16 Nisan, İlçe Başkanı, Mahir Taştan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"