CHP Beykoz Örgütü 93. yıldönümünü kutluyor

  • 09.09.2016 09:44
  • Güncelleme: 09.09.2016 09:47
  • Okunma: 7089 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Yönetimi partilerinin kuruluşunun 93. yıldönümü kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.
CHP Beykoz Örgütü 93. yıldönümünü kutluyor

Sabah saat 09.00'da Kadın Kolları, Gençlik Kolları, İlçe Yöneticileri ve meclis üyeleri ile birlikte Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda gelen İlçe Başkanı Mahir Taştan,  Atatürk Anıtına çelenk bırakarak kutlamaları başlattı.

15 Temmuz Darbe teşebbüsü nedeniyle oldukça sakin bir kutlama programı yaptıklarını kaydeden Başkan Mahir Taştan, CHP'nin 9 Eylül 1923 tarihinde Büyük Önder Mustafa Kemal'in öncülüğünde "Halk fırkası" adıyla kurulduğunu kaydetti.

Atatürk'ün hayal ettiği çağdaş Türkiye zor değil

CHP'nin 93 yıldır Türkiye'nin demokrasi ve çağdaşlık yolunda ki yegane güvencesi olduğunu da ifade eden Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, "Atatürk'ün hayal ettiği çağdaş Türkiye zor değil... CHP Türkiye Cumhuriyeti'nin ve demokrasinin teminatıdır. CHP'nin politikası Atatürk politikalarını temsil etmektir. Yani; cumhuriyetçilik, halkçılık, milliyetçilik, laiklik, devletçilik, inkılapçılık, devrimciliktir yolumuz" dedi.

Şehitler nedeniyle yüreğimiz buruk

Türkiye Cumhuriyeti'nin şu süreçte zor günlerden geçtiğini ve teröre kurban verilen şehitler nedeniyle yüreklerinin buruk olduğunu dile getiren Mahir Taştan, "yüreğimiz buruk bir şekilde 93. Yıldönümümüzü kutluyoruz. En son Gaziantep'te yaşanan terör olaylarında kaybettiğimiz canlar ve niceleri... Saymakla bitmeyecektir. Ama biliyoruz ki bu zor günlerden kurtulmanın tek şansı CHP'dir. Bizlerde yılmadan yıkılmadan bu sürecin bekçisiyiz... CHP iktidarıyla, cumhuriyeti yarınlarımıza emanet etmek için mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz. Bizler görev adamlarıyız!" cümlelerine yer verdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, konuşmasının sonunda akşam Kavacık'ta İlçe Merkezi'nde, kuruluşlarının 93. yıldönümü nedeniyle verecekleri kokteyle tüm partililerin katılmasını istedi.

CHP'liler program sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz