Son Dakika

CHP Beykoz kongresi zorlu geçecek

  • 0
  • 6623
CHP Beykoz kongresi zorlu geçecek
CHP Beykoz kongresi zorlu geçecek
CHP Beykoz kongresi zorlu geçecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz Örgütü'nde, Olağan Kongre hazırlıkları tamamlanmak üzere. Kongrede halihazırda iki aday yarışacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü olağan kongre süreci yaz aylarında başlatılmış ve 45 mahallede kurulan sandıklarla delege seçimi yapılmıştı.

Yapılan delege seçimlerinin ardından mevcut İlçe Başkanı Mahir Taştan yeniden aday olacağını parti içindeki birçok toplantıda açıklamış, hatta bazı samimi sohbetlerinde de bu durumu dile getirmişti. CHP Beykoz'un tarihinde tek adaylı kongre gerçekleştirmemiş olması partililerin aklına, "Başka aday olacak mı? Olacaksa kim olacak?" sorularını getirirken, İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün'ün de parti içindeki bu yarışa katılacağı öğrenildi.

- Mevcut başkanın karşısına Aydın Düzgün çıkıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Aydın Düzgün, Beykozluların da anımsayacağı üzere 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı olabilmek için aday adayı olmuş, ancak örgütün temayül yoklamalarını kazanamayınca aday gösterilmemişti.

Düzgün, yine daha önce gerçekleştirilen kongrede de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığına aday olmuş fakat yine ilçe örgütünden izin alamayınca İlçe Başkanlığı makamını alamamıştı.

Meclis Üyesi Aydın Düzgün, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, 18 Kasım Cuma günü düzenleyeceği basın toplantısıyla "Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığına neden aday olduğunu, neleri hedeflediğini ve nasıl bir İlçe Başkanlığı yürütmeyi hedeflediğini" açıklayacağını söyledi.

- "Yarın ne yapmak istediğimizi anlatacağız"

Mevcut İlçe Başkanı ve yeni kongrede de aday olan Mali Müşavir Mahir Taştan ise yine Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, mevcut ilçe başkanı olarak tekrar aday olmasından doğal bir durum olmadığını belirterek, "Önümüzdeki ilk örgüt toplantısında gerek kongre ile ilgili olsun, gerek belediyenin yanlışlarıyla ilgili olsun, bir takım açıklamalarda bulunacağım fakat sadece kongre üzerine ilçemizdeki basın mensuplarıyla bir araya gelmeyi düşünüyoruz. Basın mensuplarımızla bir araya gelerek, dün ve bugün neler yaptığımızı, yarın ne yapmak istediğimizi anlatacağız" cümlelerini kullandı.

CHP Beykoz İlçe Örgütü Kongresinin 10 Aralık 2017 Pazar günü R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi'nde yapılması planlanıyor.

Haber Merkezi

Beykoz'dan Antalya'ya kaymakam ziyaretleri
Önceki Beykoz'dan Antalya'ya kaymakam ziyaretleri
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü