Siyaset

CHP Beykoz İlçe Başkanı kimseye hatır etmedi!

CHP Beykoz İlçe Başkanı kimseye hatır etmedi!
11.05.2017 14:36
| | |
6525

Beykoz Belediyesinin kamu yararına olduğu gerekçesiyle imara açtığı araziyi yargıya taşıyan CHP'li Meclis Üyeleri kararın iptal edilmesini sağladı.

Taştan, Meclis Üyelerinin de katıldığı basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Çubuklu Mahallesinde bulunan tarım arazisinin "kamu yararına" olduğu gerekçesiyle imara açılmasına itiraz ettiklerini kaydetti.

CHP Meclis Üyeleri, İstanbul 7. İdare Mahkemesine Beykoz Belediyesi'nin 09.01.2015 tarih ve 2015/4 kararına "kamu yararına" olmadığı gerekçesiyle itirazda bulunarak, yürütmeyi durdurdu..

Beykoz Yerel Basını ile sabah kahvaltısında bir araya gelen CHP Beykoz Meclis Grup Başkanı Hakkı Emanet ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan yerel gündemle ilgili de bazı açıklamalarda bulundu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in, "Bu millet CHP'ye neden oy veriyor?" ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın "Halk oylaması süresince CHP sahayı yalanlarıyla kirletti" sözlerine cevap veren Mahir Taştan, "Bizim Beykoz'da yaptığımız siyasi çalışmalar ortadadır. Biz sahada hayırı anlattık. Kendileri ise referandumu parti seçimine çevirmek için mücadele ettiler." dedi.

"Bizim amacımız en doğru şekilde yönetilmektir"

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'dan önce Meclis Grup Başkanı hakkı Emanet, Belediye Meclisinin 15 Ocak 2015 tarihinde Çubuklu Mahallesi, 28 pafta, 185 ada, 1 parsel sayılı taşınmazların tarım dışı amaçlı konut olmasına ilişkin kararın iptaliyle ilgili konuşan CHP Meclis Grup Başkanı Hakkı Emanet, "Hepimizin bildiği gibi CHP Belediye Meclis Grubunun amacı; Beykoz Belediyesinin, Beykoz ve İstanbul halkının tamamının yararına "en doğru biçimde" yönetilmesini sağlamaktır. "En doğru şekilde belediyeyi yönetmek" bizim için; çağdaş, şeffaf, hukuka uygun ve bilimsel" şekilde belediyeyi yönetmek demektir" ifadelerini kullanarak söz konusu arazinin yapılacak imar çalışmasıyla kamuya değil, ilgili taşınmaz sahiplerine yarar sağlayacak olması nedenleriyle kararın mahkeme tarafından iptal edilmesini istediklerini ve kazandıklarını açıkladı.

"İmar planları onaylansın diye gayret ediyoruz"

Ellerinden geldiği kadar belediye riyasetinin her uygulamasını CHP Grubu olarak incelemeye çalıştıklarını ve ilçe halkının çıkarlarına yönelik karar vermeye çalıştıklarını dile getiren Emanet, "Biliyorsunuz ki Beykoz'un en bilinen sorunları imar ile alakalı sorunlarıdır. Biz de Beykoz halkının çıkarları ve beklentileri doğrultusunda, belediyenin meclise getirdiği imar planı çalışmalarına "hukuki ve ahlaki bir sorun yoksa" destek veriyor, hem yerel meclisimizde hem de büyükşehir meclisimizde Beykoz'un imar planları onaylansın diye gayret ediyoruz." şeklinde konuştu.

Beykoz'un plansız yapısıyla rant yaratma girişimlerini mıknatıs gibi üzerine çektiği görüşünü savunan Grup Başkanı Emanet, şunları söyledi:

"Evet biz CHP olarak Beykoz planlı hale gelsin diye uğraşıyoruz. Gereken desteği veriyoruz. Ama bu demek değildir ki; parası olan herkes Beykoz'da istediği her şeyi yapabilecek. Bu demek değildir ki; gücü olan her yatırımcı Beykoz'da istediği zaman orman alanlarını, istediği zaman tarım alanlarını gözümüzün içine baka baka imara açabilecek. Beykoz sahipsiz değildir! Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz'da da var. CHP olarak biz orman alanlarımızı da tarım alanlarımızı da hukuk çerçevesinde sonuna kadar koruruz."

"Çok partili sistemi CHP getirmiştir"

CHP Meclis Grup Başkanı Hakkı Emanet'in ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti Beykoz İlçe Mustafa Gürkan'ın söylemlerine cevaplar veren İlçe Başkanı Mahir Taştan, "Sayın Çelikbilek Beykoz'da CHP'ye millet neden oy veriyor diye kahroluyormuş, Sayın Belediye Başkanının talihsiz bu söylemleri Beykoz'da partimize oy veren tüm seçmenlerimize bir hakarettir. Kendisi unutmamalıdır ki bugün her hangi bir siyasi parti sayesinde Belediye Başkanlığı yapıyorsa bunu CHP'ye borçludur. Çok partili sistemi bu ülkeye CHP getirmiştir ve kendisinin de önü açılmıştır." ifadeleriyle başladı.

"Eğer yalan arıyorsanız ortada..."

Demagoji yaparak vatandaşların CHP'ye verdiği oyların küçümsenmemesi gerektiğinin altını çizen Taştan konuşmasında, "Eğer yalan arıyorsanız ortada, 2009'dan bu yana sizin Beykoz için olan vaatlerinizi gözden geçirin. Kendisi CHP'ye oy verenlere kahrolacağına devletin paralarının çarçur ederek geçirdikleri seçim kampanyasına kahrolsun, batırmayı düşündüğü Paşabahçe gemisine kahrolsun, Çavuşbaşı'na, Tokatköy'e Beykoz'un köylerine ve diğer mahallerine verdikleri sözleri yerine tutamadıklarına kahrolsun." ifadelerine yer verdi.

"Vatandaşlarımızdan özür dileyin"

Asıl yalanın ve talanın AK Parti'de olduğunu söyleyerek, söylemleri kabul etmediğini açıklayan Taştan, "Beykoz turizm kenti diyerek işsiz kenti yaptıklarına kahrolsun, yüz yıllık Beykozsporumuzun hangi ligde mücadele ettiğine ve söz verip de tutmadığı stada kahrolsun, tarım arazilerine imar çıkarmaya çalıştıklarına kahrolsun, NUN okullarını ormanı katlederken görmezden geldiklerine kahrolsun. Bunun gibi kahrolması gereken birçok neden sayarız. Geldiğimiz günde size ait olan yalanların ve talanların bir düzineden fazla olduğunu göreceksiniz. Derhal CHP'ye oy veren vatandaşlarımızdan özür dilemelisiniz." dedi.

"Bu sıkıntıları örtme çabasıdır"

Cumhuriyet Halk Partisi Mahir Taştan, daha sonra şunları söyledi:

"Bir diğer talihsiz açıklama da AKP Beykoz İlçe Başkanı Yapmış, referandum süresi içerisinde sahayı yalanlarla kirlettiğimizi ifade etmeye çalışarak kendi partisi içerisindeki yaşadığı sıkıntıların üzerini bu şekilde örtmeye çalışması acınası bir durumdur."

"AK Parti İlçe Başkanı izlemediği maça yorum yapıyor"

"Bizim Beykoz'da yaptığımız siyasi çalışmalar ortadadır. Biz sahada hayırı anlattık. Kendileri ise referandumu parti seçimine çevirmek için mücadele ettiler. Tabi kendisi seçim süresince sahada olmadığı için izlemediği maça yorum yapıyor."

"Acaba kendisinin mazotu mu bitti yoksa ihale takip etmekten zaman mı bulamadı da saha da fazla görünmedi. AKP İlçe Başkanı bizim sahayı yalanlarla kirlettiğimizi söyleyerek işin kolayına kaçmıştır. Beykoz kamuoyuna detaylı açıklamalıdır. Eğer açıklamazsa müfteridir."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, CHP, Belediye, İlçe Başkanı, Mahir Taştan, Başkan, Yücel Çelikbilek, Mustafa Gürkan, İhale, Mazot

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"