CHP Beykoz Kadınlarında eylem heyecanı

  • 09.02.2020 17:39
  • Güncelleme: 09.02.2020 17:40
  • Okunma: 7799 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Kadın Kollarının 16 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek kongre için Eylem Sabırhoşgör de adaylığını açıkladı.
CHP Beykoz Kadınlarında eylem heyecanı

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığındaki düzenlediği toplantıyla adaylığını açıklayan Sabırhoşgör, "Söylem değil, eylem için adayım" ifadelerini kullandı.

Kadınların anlattıkça çoğaldığını çoğaldıkça güçlendiği benzetmesinde bulunan Eylem Sabırhoşgör, "8 Şubat 1935 yılında kadınların milletvekili seçilmesiyle başlayan siyasi yolculuğumuz 17 Milletvekili ile başladı. Bize bu fırsatı veren Atamıza bir kez daha sonsuz saygı ve sevgilerimizi gönderiyoruz." dedi.

Sabırhoşgör, "Bir kadın düşünün ki bir söylemde bulundu ve eylemde dediğini yaptı. İki yıl önce İstanbul'dan geldiler ve İstanbul'dan gidecekler dedi. İstanbul nefes aldı, şimdi sıra Türkiye'de sözünün mimarı İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'na da saygılarımı sunuyorum. İki yıldır birlikte yol aldığım İl Kadın Kolları Başkanım Yeşil Ağırman'a da selam olsun." ifadelerini kullandı.

"Biz varsak Beykoz'da çözüm var"

Yola her kesim insanla birlikte devam edecekleri beyanında bulunan Eylem Sabırhoşgör, şunları kaydetti:

"Biz varsak, Beykoz'da da çözüm var. Yola birlikte devam edeceğiz. Beykozluyuz gidecek bir yerimiz yok. Kim kazanırsa kazansın burada mücadeleye devam edeceğiz. Kalplerinin benimle olduğunu bildiğim büyüklerime de teşekkür ediyorum."

Vatandaşların haklarının bilincinde olması gerektiğine ve bu bilincin davranışlara yansıması gerektiği inancını dile getiren CHP Beykoz Kadın Kolları Başkan Adayı Eylem Sabırhoşgör, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz Anadolu kadınıyız. Bazen bir kalemle bir çift sözle kendimizi ifade ederiz. Bazen de sofraya sevgiyle koyduğumuz bir aşla kendimizi ifade ederiz. Tüm kadınlar ortaktır aslında, hayat mücadelesinde çocuğunu yalnız büyütmekle yükümlü olan kadınlar da bizim, yoksulluk içinde beş çocuğuna sofra kurmaya çalışan kadın da bizim. Varlık içinde yaşayan şiddete uğradığını söyleyen kadın da bizim. Tüm bunlara çözüm bulmak için söylem yerine eylem gerekiyorsa işte bunun için adayım. Ben sizin eyleminizim. Bütün bilgi ve birikimimle, Beykoz'u ve Beykozluyu tanımam sebebiyle siz değerli örgütümle, birleştiren bir çalışma sistemiyle yola çıktık."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz