CHP Beykoz Kadın Kollarına yeni aday Esengül Ekmekçi

  • 0
  • 2981
CHP Beykoz Kadın Kollarına yeni aday Esengül Ekmekçi
CHP Beykoz Kadın Kollarına yeni aday Esengül Ekmekçi
CHP Beykoz Kadın Kollarına yeni aday Esengül Ekmekçi
CHP Beykoz Kadın Kollarına yeni aday Esengül Ekmekçi
CHP Beykoz Kadın Kollarına yeni aday Esengül Ekmekçi
CHP Beykoz Kadın Kollarına yeni aday Esengül Ekmekçi
CHP Beykoz Kadın Kollarına yeni aday Esengül Ekmekçi

CHP Beykoz Kadın Kolları’nda kongre tarihi yaklaşıyor… Örgütün yakından tanıdığı isim Esengül Ekmekçi, başkanlığa adaylığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Kadın Kolları’nda kongre 9 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek. Kongrede Kadın Kolları Başkanlığına adaylığını açıklayan Esengül Ekmekçi, İlçe Başkanlığında düzenlediği toplantıda başkanlığa aday olduğunu duyurdu.

CHP Beykoz’un Kavacık’taki İlçe Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya İlçe Başkanı Mahir Taştan, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Pembe Taştan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner, partililer ve Ekmekçi’nin destekçileri katıldı.

Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Mahir Taştan, katılımcıları selamlayarak CHP’nin demokrasinin şahlandığı ve sonuna kadar yaşandığı bir parti olduğunu söyledi.

Aslolan CHP’liliktir…

Taştan, “Yarışlarımız her zaman oldu. Bu yarışlarda birlik beraberlik içerisinde çıkmasını bildik. CHP bayrağını daha yukarılara taşıma vakti işte bu da kadınlarımızın elinde. Yarışacak tüm adaylarımıza başarılar diliyorum. Şunu kimse unutmasın. Demokrasiler yarışır, aslolan Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet Halk Partililiktir” ifadelerini kullandı.

Taştan’ın ardından kürsüye davet edilen CHP Beykoz Kadın Kolları Başkan Adayı Esengül Ekmekçi, bugün kendisinin yanında olan katılımcılara teşekkür etti.

Göksu Mahalle Başkanı, Kadın Kolları Başkanlığına aday

Ekmekçi, “1970 yılında İstanbul’da doğdum ve Göksu’da ikamet ediyorum. Evli ve 1 çocuk annesiyim. Uzun yıllar parti içerisinde çeşitli görevler aldım. Hali hazırda CHP Beykoz Göksu Mahalle başkanlığını temsil ediyorum. Mesleki yaşamımda muhasebe sorumlusu, mağaza sorumlusu, mali işler finansman departman sorumlusu olarak görev yaptım ve emeklilik sonucu profesyonel iş hayatımı sonlandırdım.

Kanlıca Musiki Topluluğu, Bostancı Musiki topluluğu, Ferhat Ersoy Türk Musiki topluluklarında görev yaptım.” dedi.

Gazi Atatürk’ün verdiği hakkı kullanıyorum

Esengül Ekmekçi 2028 seçimlerini işaret ederek, “Önümüzde ülkemiz açısından çok önemli bir seçim bizi bekliyor. Gerek profesyonel iş yaşantımdan, gerek sosyal iş yaşantımdan edindiğim tecrübelerimi partimizle ve toplumumuzla paylaşmak istiyorum. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün biz kadınlara verdiği seçme seçilme demokratik hakkımı kullanarak kadın kolları başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum” şeklinde konuştu.

Ekmekçi, şunları kaydetti:

“Görevi üstlenme amaçlarının belli olduğunu söyleyen Ekmekçi, “CHP Beykoz Kadın Kolları’nın yarın seçim olacakmış gibi çalışarak, seçmene dokunmak, çağdaş sosyal demokrat bir parti olarak bize paydaş ve seçmen kazandırmak. Stratejimiz CHP Beykoz Kadın Örgütü projeler üzerinden yürütülecek, düzenli bir programı, bilimsel çalışmalarla iş gören yeni bir yönetim anlayışını hayata geçirecektir.”

20 Asil Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışacağız

“Bu görevi üstlenme amacım zaten belli. Veri ve analizlere dayalı stratejilerle yol alacağız. İlkelerimiz çok önemli… Ekip bilinci, bilgili, birikimli, en önemli amacı CHP’nin toplam başarısı, heyecanlı, örgüte dinamizm katacak… Ben değil biz olacağız. Yönetim Kurulumuzu 10+10 20 asil üye gibi çalıştıracağız.”

Başkan Adayı Esengül Ekmekçi, Eylem Uzuner’e çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

Toplantı, çektirilen fotoğrafların ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Kenan Doğulu’nun Beykoz’daki partisine polis baskını
Önceki Kenan Doğulu’nun Beykoz’daki partisine polis baskını
EURO 2024 heyecanı Beykoz Sahilinde yaşanacak
Sonraki EURO 2024 heyecanı Beykoz Sahilinde yaşanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz