CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı, KRT TV’de konuştu

  • 10.11.2016 17:19
  • Güncelleme: 10.11.2016 17:19
  • Okunma: 6261 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör Uzuner, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Adam gibi ölürüz madam gibi değil" sözlerini eleştirdi.
CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı, KRT TV’de konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör, "Her kendini adam zannedeni bir madam doğuruyor" dedi.

CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Karayağız Öner ve CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Eylem Sabırhoşgör Uzuner, KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın televizyon programına konuk oldu.

CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı hayvan tecavüzcülerine de idam istedi

CHP'li başkan Eylem Sabırhoşgör Uzuner, idam cezasının, kadın katillerine, çocuk ve hayvan tecavüzcülerine uygulanması gerektiğini savundu ve şöyle konuştu:

"İdamın kesinlikle yürürlükte olmasını istiyorum. Kadın cinayetleri, çocuk ve hayvan tecavüzleri için idamın kaçınılmaz son olmasını diliyorum. Bu benim gönlümden geçiyor. Bir insan bir insana istediği gibi tecavüz etme, öldürme, yok etme hakkını kendinde buluyorsa, onun karşılığında yok edilmeyi de göze almalı, çok ağır bir cezası olmalı. Kesinlikle ben bunu yapmamalıyım noktasına gelmeli."

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı Atatürk için mevlid okutuyor

Eylem Sabırhoşgör Uzuner, Mustafa Kemal Atatürk için CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nın Mevlid okutacağını da belirterek, "Din, tüccarların eline geçtiği zaman çok tehlikeli hale geliyor" diye konuştu.

"Devlet din kuralları ile yönetilemez, biz dine karşı değil, dini duyguların istismar edilmesine karşıyız. Dini duygular istismar edildiğinde FETÖ gibi yapılar ortaya çıktı. Artık bu din istismarı yapanlara şunu demek gerekiyor. Beni Allah ile kandıramazsın, Allah ile arama girme, ben dinimi biliyorum ve yaşıyorum. Bunu söylemek, aslında din tüccarlarının, din ile insanları kandıranların ağzını kapatacaktır. Mustafa Kemal Atatürk birçok konuşmasında Kuran'ın şanından bahsetmiştir. Atatürk, her Cuma Yasin okuturmuş. Bunun bilinmesini çok isterdim aslında. Din, tüccarların eline geçtiği zaman çok tehlikeli hale geliyor."

“Kendini her adam sananı bir madam doğuruyor”

CHP'li Eylem Sabırhoşgör Uzuner ve İl Kadın Kolları Başkanı Öner Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Adam gibi ölürüz, madam gibi değil" şeklindeki ifadesine tepki gösterdi.

Uzuner, "Her kendini adam zannedeni bir madam doğuruyor" derken, Öner, "Atatürk, 'ey Türk kadını sen yerlerde sürüklenmeye değil, omuzların üstünde göklere yükseltilmeye layıksın' demişti. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı ancak bu vasıflara sahipseniz yapılacak bir görev diye düşünüyorum, kadınları aşağılayarak değil" şeklinde konuştu.

Öner ayrıca, kadınların TBMM'de erkeklerle eşit oranda temsil edilmesi gerektiğini savundu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz