Siyaset

CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldırım istifa etti.

CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldırım istifa etti.
30.03.2015 16:12
| | |
6215

Türkiye çapında gerçekleştirilen Önseçim sonuçları CHP Beykoz Örgütü içinde tartışmalara neden olurken ilk istifa eden kişi Kadın Kolları Başkanı oldu.

Dün Beykoz Barbaros Hayrettin Pasa Su ürünleri Meslek Lisesi'nde gerçekleştirilen ön seçimin Beykoz ayağını, ilçede yalnızca Dost Beykoz haber yaptı. Öğle saatlerinde internet sitesinden verilen haberde, Aday Adayı olan isimlerden Hızır Yılmaz ile de görüşüldü ve Yılmaz'ın "Yine ben 1. olacağım!" demecine yer verildi. Ardından gece saat 00.18 itibariyle Dost Beykoz kesin sonuçlara ulaştı ve Türkiye'de Beykoz sonuçlarını veren ilk internet sitesi olarak kayıtlara geçti. Sonuçlar ise CHP Beykoz örgütü adına tam bir felaketti.

Beykoz'un Aday Adayları, ancak 7. sıradan listeye girebilmişti. Bugün ise Beykoz'un Beykozlu CHP'liye oy vermediği secim sonrası CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldırım istifa etti.

CHP tarafından gerçekleştirilen ön seçimler, Beykoz ilçe teşkilatına fayda sağlamadı.

Ön seçim sonrası oluşan listede ilk 6 sıra Beykoz dışından gelen Aday Adaylarınca paylaşılırken, kendisine güvenen ve 1. sırada çıkacağını söyleyen Hızır Yılmaz, ancak 10 sırada yer alabildi. Bu sonuçların ardından CHP Beykoz'dan Meclis'e bir Milletvekili gönderme hayalleri suya düşerken, dedikodular da peşi sıra kulisleri oldukça hareketlendirdi.

Dün Dost Beykoz'un dile getirdiği "Beykozsuz Anahtar Liste hazırlandığı ve teşkilatla bu liste paylaşıldı" iddialarının ardından gözler CHP Beykoz İlce Başkanlığı'na çevrilmişti. Edinilen bilgiye göre ilk istifa eden kişi Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldırım oldu. İstifaların devam edip etmeyeceği merak edilirken, CHP Beykoz'un 7 Haziran Seçimleri öncesi kendi içinde bölünmüşlük görüntüsü vermesi örgütte tartışmalara neden oldu.

İstanbul 1. Bölge de ön seçim sonuçları şöyle oldu:

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı, İstifa, Ayşe Yıldırım, Ön Seçim, Seçim 2015

reklam
1 Yorum
Kerem30.03.2015 21:38:20

Sıralamada Ilk 10 a bakıyoruz..4 tane alevı kokenlı aday lısteye gırmıs ..Alevıler bu ıslerde organızedır..Beykozmus Pendıkmıs farketmez.Anında anahtar lısteyı olusturur kendı adamlarını yukarı atarlar..Tıpkı yukarıda goruldugu gıbı...

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"