CHP Beykoz İncirköy Mahalle Temsilciliği açıldı

  • 24.03.2018 17:28
  • Güncelleme: 24.03.2018 17:29
  • Okunma: 11847 kez
  • Yorum: 0
CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Beykoz'da CHP'nin Mahalle Temsilciliği açılışına katıldı.
CHP Beykoz İncirköy Mahalle Temsilciliği açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve İstanbul il Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Beykoz'da CHP İncirköy Mahalle temsilciği açılışına katıldı.

"Beraberce çaldırmayacağız"

Burada konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, ülkeyi yıkı dökük hale getirmeye çalışanlara karşı çoban ateşleri yakacaklarını ifade ederek, "İstanbul'un en sakin ve huzurlu ilçesinde yaşıyordunuz. Ne yazık ki huzurunuzu çalmak istiyorlar. Beraberce çaldırmayacağız. Belki evlerinizi elinizden alıyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz. O güzel Paşabahçe fabrikasından arta kalan bir yıkıntıya dönüştürülmüş. Siz merak etmeyin çok daha teknolojik Beykoz halkının çocuklarının çalışabileceği bir fabrika yapacağız" diye konuştu.

"1919'da bize böyle bir ülke bırakmışlardı"

Erdoğdu şunları söyledi:

"Biz bu ülkenin kurucu partisiyiz. Bize 1919'da da böyle bir ülke bırakmışlardı. Bize düşen bununla halkımızla birlikte bununla mücadele etmektir. Birçok yerde hatıranız olduğu için burası bir kent haline geldi. Bizi bu karanlığa gömenlere karşı, günahkar şekilde alanlara karşı çoban ateşleri yakacağız. O kadar çok çoban ateşi yakacağız ki birleşip bütün memleketi aydınlatacaktır"

"Beykoz halkı da bunun farkındadır"

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu ise havanın soğuk olmasına rağmen bir araya gelen kalabalığa teşekkür ederek, "Hava bugün çok soğuk kötü bir güne denk geldik ama havanın soğukluğuna inat şu anda hissettiğimiz sıcaklığı birlikte paylaşmak her şeye değer. Birbirimizin gözlerine bakarken umudu karşılıklı hissetmek en az onun kadar değerlidir. Kalabalığın içinden geçerken, eskimeyen İlçe Başkanlarını geçmişte görev yapan partililerimizi gördüm. Bu hep beraber omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Ne mutlu ki Beykoz halkı da bunun farkındadır" dedi.

"Bu bizim sözümüz olsun"

Sayının ve kalabalığın önemli olduğunu fakat inanmanın hepsinden daha önemli olduğuna dikkat çeken Kaftancıoğlu, "Sayı çok önemli, kalabalıklar kıymetli ama başarmak için inanmak hepsinden daha da kıymetlidir. İnancımızın yerine getirmek için hep birlikte çalışmalıyız. Sizin gibi gözleri parlayan Beykoz halkını görünce sokakta evde iş yerinde anlattığımızda biz Beykoz'da belediyeyi de halkın belediyesine kavuşturacağız. Bir dahaki yerel seçimlerde sosyal demokrat belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstereceğiz. Bu bizim sözümüz olsun" ifadelerini kullandı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ise Beykoz'da fabrikaların bacalarının artık tütmediğini ve bu düzeni değiştireceklerini söyleyerek, açılışa katılan Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na teşekkür etti.

 Erdoğdu ve Kaftancıoğlu, konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesti. Partililerle fotoğraf çektiren ikili daha sonra ilçeden ayrıldı.

Partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Cumhuriyet Halk Partisi Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, kendilerine ilgi gösteren partililerle tek tek tokalaştı.

İkilinin bölgede olması nedeniyle trafik uzun süre durma noktasına geldi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz