CHP Beykoz İlçe Başkanı, referandumu değerlendirdi

  • 0
  • 7457
CHP Beykoz İlçe Başkanı, referandumu değerlendirdi
CHP Beykoz İlçe Başkanı, referandumu değerlendirdi
CHP Beykoz İlçe Başkanı, referandumu değerlendirdi
CHP Beykoz İlçe Başkanı, referandumu değerlendirdi

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, referandum sonrası İlçe Merkezinde yapılan örgüt toplantısında seçim sonuçlarına yönelik bir konuşma yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, referandum çalışmalarının başından sonuna kadar desteklerini esirgemeyen bütün partililere ve gönüllülere teşekkür ederek, "Demek ki CHP'liler kenetlenirse bu ülkede çok şeyin değişebileceğini de hissettik." dedi.

"Başarılı ya da başarısız ama bir şekilde emek harcadık"

Hayırın kazandığı bir süreci geride bıraktık şeklinde konuşan İlçe Başkanı Mahir Taştan, şu ifadeleri kullandı:

"Bugünkü örgüt toplantımızın ana gündem konusu referandum sürecidir. Kısaca bu sürecin başlangıcından son güne kadar birkaç kon uya değinmek istiyorum. CHP'liler, MHP'liler, gönüllüler, vatanını sevenler ve cumhuriyetini seven herkesin çalıştığı ve sonunda yüzde 49 diye yasal olarak açıklanan ama biz biliyoruz ki, hayırın kazandığı bir süreci geride bıraktık. Devletin bütün imkanlarıyla adeta seferber edilmiş, bir durum ile karşı karşıya kaldık. Kendi elimizden, kendi cebimizden ve sizlerin desteğiyle kampanya yürüttük. Başarılı ya da başarısız, iyi ya da kötü ama bir şekilde emek harcadık. Bundan dolayı herkese yürekten teşekkür ediyorum. Kadın ve gençlik kollarımıza, Meclis Üyelerimize, Mahalle Temsilcilerimize, gönüllülerimize teşekkür ediyorum. CHP'lilerin kenetlendiği bir dönemi geride bıraktık. Demek ki CHP'liler kenetlenirse bu ülkede çok şeyin değişebileceğini de hissettik."

"Beykoz'da oy çalınması söz konusu değildir"

Yüksek Seçim Kurulunun açıkladığı seçim sonuçlarının şaibeli olduğunu ve buna bağlı olarak anayasanın meşru olmadığı görüşünü savunan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, konuşmasında "Öyle ya da böyle, bu seçimin sonucu kabullenilecek bir sonuç değildir. Meşru bir anayasa ile yönetilmeyeceğimizi artık herkes bilmelidir. Bu anayasa meşru değildir. Bu anayasa meşrunun ötesinde tek kişiye yetkilerin verilme noktasında halkın oyundan aslında geçmemiştir. Beykoz'da da itiraz ettik, Türkiye genelinde de itiraz edildi. Beykoz'da itirazlarımızın hiçbirisi değerlendirilmedi. Bunun altını çizerek belirtiyorum. Dört sandığa AKP itiraz etti, onun dışında her hangi bir işlem yapılmadı. Biz tüm sandıkların yeniden sayılmasını istemiştik. Beykoz'da her hangi bir oy çalınması tabii ki söz konusu değildir. Ama mühürsüz ve kanuna aykırı oyların kullanıldığı tarafımızca bilinmektedir. Bu sandık günü ve sonrasında emek veren sandık kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

"Sandıkların hepsine hakimdik"

Taştan, Cumhuriyet Halk Partisi içinde başlayan ve zaman içerisinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de adının geçtiği tartışmalarla ilgili de, "Sandıkların hepsine hakimdik, hesap edilmeyen kanunsuz işler var vardı ve yansıyan sonuç ortada. Bu sonuç ile AKP şapkasını önüne koymuş düşünürken, hiç kimse merak etmesin, 2019'da kimin Cumhurbaşkanı adayı olacağı partinin yetkili kurullarınca belirlenecektir." şeklinde konuştu.

"Kol kırılır, yen içinde kalmasını bilmek zorundayız"

"Bugüne kadar yapılan yönlendirmelerin bir kısmı yanılmıştır. Biz her şeyi kendi içimizde konuşmasını bilen bir partiyiz. Kol kırılır, yen içinde kalmasını bilmek zorundayız. Bu halkın yüzde 49'u CHP'nin yönettiği ve yönlendirdiği sonuçlar doğrultusunda hareket etmiştir. CHP'ye güven duyduğundan bahisle yola çıkılmıştır. Hiç kimse tek başına ben yüzde 49 aldım deme şansı yoktur. Bunun içinde birçok vatansever insanımız vardır."

Haber Merkezi

Beykoz Meclisi, Mayıs ayı çalışmalarını tamamladı
Önceki Beykoz Meclisi, Mayıs ayı çalışmalarını tamamladı
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz