Siyaset

CHP Beykoz İlçe Başkanı’ndan saldırı değerlendirmesi

CHP Beykoz İlçe Başkanı’ndan saldırı değerlendirmesi
25.08.2016 15:37
| | |
7845

Foto galeri Video galeri

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Kılıçdaroğlu'na Artvin Şavşat'ta yapılan silahlı saldırıyı Dost Beykoz'a değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin'de uğradığı silahlı saldırı Beykoz'da da yankı buldu. CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, 'biz her şartta demokrasiye sahip çıktık' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyu Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç bölgesine gittiği sırada Yanıklı Köyü yakınlarında ateş hattında kaldı.

Koruma sayısı geçen hafta arttırılmıştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koruma sayısı geçen hafta artırılmış, 13 olan koruma sayısı 21'e çıkarılmıştı. Koruma polisleri, 2. Sınıf Emniyet Müdürü'ne bağlı olarak görev yapıyor. Kılıçdaroğlu'nu korumakla görevi polislerin, özel eğitimli oldukları belirtilmişti.Yaşanan saldırıyla ilgili Dost Beykoz'a açıklama yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti. Taştan şunları söyledi:

'Milletvekilimiz Gürsel Tekin ile telefonda görüştüm'

Taştan, "Sayın Genel Başkanımızın Ardanuç bölgesine yapacağı ziyaret daha öncesinden belliydi. Neden güvenlik önlemleri daha önce arttırılmadı? Ben burada bir istihbarat zafiyeti olduğunu düşünüyorum. Allah'tan kimsenin burnu kanamadı. Saldırının etraflı bir şekilde araştırılmasını hükümetten talep ediyoruz. Olay sırasında Genel Başkanımız ile birlikte olan Milletvekilimiz Gürsel Tekin ile telefonda görüştüm. Kendisi her hangi bir sıkıntı olmadığını ve çatışmaların devam ettiğini söyledi" şeklinde konuştu.

Başkan Taştan, 'Yaşanan saldırının 15 Temmuz'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun demokrasiden yana tavır almasıyla ilgili olabilir mi?' sorusunu ise şöyle cevapladı:

'Her ihtimal değerlendirilmelidir'

"Bu durumun iyi araştırılması gerekiyor. Biz bugüne kadar her zaman demokrasiyi savunan bir parti olduk. Her şartta demokrasi mücadelesi verdik. Bu yaşanan olayı sadece bir konuya bağlamamak lazım. Dün, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Cerablus'ta gerçekleştirdiği ve halen devam eden Fırat Kalkanı operasyonu ile ilgili de olabilir. İstihbarat birimlerinin ve emniyet güçlerinin her ihtimali değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Kılıçdaroğlu'nu korumakla görevlendirilmiş jandarma aracına ateş açıldığını" açıkladı.

Öte yandan çatışma bölgesinde bir askerin şehit olduğu öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise bölgedeki programına devam edeceği bildirildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, CHP, Saldırı, Açıklama, Mahir Taştan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"