CHP Beykoz İlçe Başkanı'ndan örgütüne çağrı

  • 28.04.2018 17:56
  • Güncelleme: 28.04.2018 17:57
  • Okunma: 7329 kez
  • Yorum: 0
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) aylık olağan örgüt toplantısını Kavacık'taki İlçe Merkezi'nde gerçekleştirdi.
CHP Beykoz İlçe Başkanı'ndan örgütüne çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün burada partililere yönelik yaptığı konuşmada geçtiğimiz gün 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde Yalova'dan aday adayı olmak için istifa eden Meclis Üyesi Mehmet Gürel'in kendisiyle yaptığı istişare sonucu bu adımı attığını bildirdi.

"Neden olmasın dedim"

Düzgün, eski Meclis Üyesi Mehmet Gürel'in iyi bir Cumhuriyet Halk Partili olduğuna işaret ederek, "Kendisi Yalova'dan Milletvekili Aday Adayı olmak istediğini söyledi. Fikrimi sordu. Bu tabii ki önemli bir karar, kendisinin böyle bir isteği olunca neden olmasın dedim. Bizim de rızamızı alarak kendisi Meclis Üyeliğinden istifa etti." cümlelerini kullandı.

Beykoz Belediyesi'nin kesinleşmiş 513 milyon liralık 2018 yılı bütçesindeki 30 milyon lirayı sosyal yardımlara ayırdığını söyleyen CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, 24 Haziran'da yapılacak erken seçimlere ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

"Erken seçimin olacağını söylemiştim"

Düzgün, "Hep söylüyorum, daha önceki örgüt toplantılarında da söyledim. AKP mutlaka araya bir seçim sokacak demiştim. Yerel seçimi önce yapmayacaklarını da söyledim. Yerel seçimlerde AKP totalde aldığı oyların çok daha altında bir oy alıyor. Yerel seçimden önce böyle bir hamle yapacakları çok zor bir tahmin değildi ve nitekim de öyle oldu. AKP'nin oyu yerel seçimlerde düşüyor dedim. Ben inanıyorum ki, 24 Haziran ülkemizin tarihine kalın harflerle yazılacaktır. Nasıl 12 Eylül faşizm yönetimi unutulmadıysa, 24 Haziran'da tek adam rejimi zorunlu olarak tarihimize yazılacaktır. Hiçbir zaman da unutulmayacaktır." dedi.

Muhalefet partilerinin medyayı AK Parti iktidarı kadar etkin kullanamadığını ve buna müsaade edilmediğini dile getiren Düzgün, birçok medya kuruluşunun iktidarın ablukası altında olduğunu, hatta bazılarının da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesi ve kendisi tarafından yönetildiği iddialarında bulundu.

İlçe Başkanından Beykoz teşkilatına çağrı

CHP Beykoz İlçe Başkanı Düzgün, aylık olağan gerçekleştirilen örgüt toplantısında sosyal medyada CHP Genel Merkezinin, İstanbul ve Beykoz yönetimlerinin paylaşımlarının paylaşılmasının gerekliliğine değinen Düzgün, "Sizlerden ricam, gerek Genel Merkez'in gerek İstanbul İl Yönetiminin gerek Beykoz İlçe Başkanlığının paylaşımlarını hep beraber paylaşmanızdır. 50 milyona yakın kişi sosyal medyayı kullanıyor. Bu çok ciddi bir rakamdır. Bu noktada hep birlikte yürürsek ciddi bir etki yaratırız. Bunu her birinizden bekliyorum."

Düzgün şunları söyledi:

"Ama ve fakat gibi kelimeler istemiyorum"

"Bu zaman herkesin gerekli özveriyi gösterme zamanıdır. Her CHP'li arkadaşımız, yaptıklarıyla katkılarıyla tarihe not düşeceklerdir. Bu zaman örgütlü ve disiplinli bir şekilde çalışmanın zamandır. Hiç kimse, "ama, fakat" gibi kelimeleri kullanmadan çalışmak zorundadır. Çalışmak zorunda olduğumuz, demokrasinin ve özgürlüğün olmadığı bir dönemin içerisindeyiz ve bizler böyle bir ortamda seçimlere gidiyoruz. Özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı ve ülkemizi sonuna kadar savunacağız. Susmayacağız, meydan okuyacağız. Tek adam rejimini yıkmak için çalışacak, ya kazanacağız ya kaybedeceğiz."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz