Siyaset

CHP Beykoz İlçe Başkanı gemileri yaktı

CHP Beykoz İlçe Başkanı gemileri yaktı
06.11.2016 23:11
| | |
14379

Foto galeri Video galeri

CHP Beykoz İlçe Örgütü, gündemi değerlendirmek üzere Kavacık’ta ki İlçe Merkezi’nde bir toplantı yaptı. Başkan Mahir taştan toplantıda ağır ifadeler kullandı.

Haftalık olağan toplantısını yapmak üzere Kavacık’taki İlçe Merkezi’nde bir araya gelen CHP Örgütü’ne hitaben bir konuşma yapan İlçe Başkanı Mahir Taştan, FETÖ Soruşturması kapsamında tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi yazarlarına sahip çıkarken, HDP milletvekilleri içinde “seçimle gelen seçimle gitsin” yorumunda bulundu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın Başbakan olduğu dönemleri de ağır ifadelerle eleştirdi…

Ellerinde, “benim Cumhuriyetim” yazılı dövizlerle toplantıya katılan partililer tarafından konuşması sık sık alkışlarla kesilen Taştan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ Lideri Fetulallah Gülen ve Diyarbakır Belediyesi Eski Başkanı Osman Baydemir ile çelikmiş fotoğraflarını göstererek, “FETÖ ile bir zamanlar sizler kol kolaydınız” ifadelerini kullandı.

“Cumhuriyet Gazetesi’ndeki dokuz gazeteciye soralım, ‘ömürlerinde Fetullah Gülen’i görmüşler mi?’ diye…” konuşan Mahir Taştan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fethullah Gülen’in yer aldığı fotoğrafı göstererek, “görenler burada! El eleydiniz kol kolaydınız…  14 yılda Türkiye’yi bugünkü bataklığa birlikte getirdiniz.  Şimdi suçlu aramayın. Suçlu sizsiniz! Kendi suçunuzu başkalarına iftira atarak kapatmayın. En doğru bildiğiniz şey iftira atmak. Hele ki Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesine iftira atarak bu yanlıştan kurtulamazsınız.” dedi.

Siz halktan, ‘biz yanlış yaptık’ diye özür dilerken, arkadaş sormazlar mı, ‘madem yanlış yaptınız, darbenin en başında olan Genel Başkan Yardımcının kardeşi neden hala görevine devam ediyor.’ şeklinde konuşan CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, “Nerede adalet? Nerede hukuk? Suç bireyseldir. Ömründe Fetullah Gülen’i görmeyen insanlar gazeteciler içeride” ifadelerini kullandı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan partililerin coşkuyla dinlediği konuşmasına şöyle devam etti:

“Cumhuriyet Gazetesi susturulmaya çalışılıyor. Muhalif hiçbir kanat bırakılmamaya çalışılıyor. Öte yandan, benim zavallı öğretmenim biriyle evlenmiş, kocası Fetullahçı çıkmış, ondan dolayı görevinden uzaklaştırılmış. Daha düne kadar Fetullah’ın okullarına, zoraki yatırım yaptıran hükümet, şimdi o iş adamlarını gözaltına alıyor.”

İsim vermeden ağır eleştirilerine devam eden Mahir Taştan, “Fetullah Gülen ile sen birlikteydin. Senin bakanların birlikteydi. Bir belediye meclis üyesinin atanmasına Fetullah Gülen karar veriyordu. Şimdi diyorsun ki, havuz medyasına övgüler dizdirerek Cumhuriyet Halk Partisi eşittir, Fetullah… Cumhuriyet Halk Partisi eşittir PKK, Cumhuriyet Halk Partisi eşittir HDP…” diyerek şunları söyledi.

“Hayır!

Cumhuriyet halk partisi eşittir cumhuriyet. Cumhuriyet Halk Partisi eşittir Laiklik…  Eşittir demokrasidir. Artık yüzünüzü halka dönün. Seçimle gelen seçimle gitsin arkadaşlar. Varsa da suçu tarafsız yargı tarafından yargılansın. Cumhuriyet Gazetesi soruşturmasını sürdüren savcı hakkında FETÖ üyesi olmaktan soruşturma açılmış… Siz terör örgütüne yardım ve yataklık ettiğini söylediğiniz bir savcıya Cumhuriyet Gazetesi’ndeki basın mensuplarını yargılatıyorsunuz.”

Başkan Taştan, konuşmasının devamında; Beykoz’da esnaf ziyaretleri de yaptıklarını ve esnafın Beykoz’da kan ağladığını söyledi. Bunun sadece Beykoz’da değil Türkiye’nin her tarafında böyle olduğunu dile getiren Taştan, “Ekonomiden bir haberiz. Doların nereye kadar fırlayacağı henüz belli değil. Önünün alınıp alınamayacağı hiç belli değil. Irakta ve Suriye’de devam eden bir savaş. Savaşın içeriğinden bir haberiz. OHAL adı altında Türkiye bir kişinin iki dudağının arasında idare ediliyor. Ağzından çıkan kanun! Osmanlı zamanında bile meclisler vardı. Meclislerde tartışmalar vardı. 12 Eylül’de bile mahkemeler vardı. Mahkemelerde karar veriliyordu. Şimdi iki dudak arasında verilen karar uygulanıyor. Meclis tamamen lav edilmiş durumda, her hangi bir kanun yürürlüğe girmiyor. Çoğunluk bizde, el kaldırdık oldubitti.” cümlelerine yer verdi.

Taştan, Artık Türkiye Cumhuriyeti’ni korumaya kollamaya yönelik Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan bir dönemdeyiz… Ve bu haksızlıkların, adaletsizliklerin düzeltilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi iktidarından başka bir çıkış yolu görünmemektedir. Hepimizin üzerine düşende iktidar oluncaya kadar canla başla çalışmaktır. Başka alternatifimiz yok.” dedi.

Konuşmasının sonunda kendisini dinleyen partililerin ellerinde tuttukları “Benim Cumhuriyetim” yazışlı dövizleri havaya kaldırarak basın mensuplarına göstermelerini istedi. Meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ve yaklaşık 200 dolayında partilinin katıldığı toplantıya basına kapalı olarak devam edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, CHP, Mahir Taştan, Örgüt, Toplantı

reklam
3 Yorum
Ömer KURU15.12.2016 14:51:11

Senin genel başkanı n millet ifadesiyle gemileri yaktı kan dökmekten bahsediyor sende yaksan ne olur ateş olsan...

fatih y09.11.2016 22:36:24

Dost beykoz yorumlarımı niye yayınlamıyorsunuz? ne oldu korkuyormunuz? Boşuna uğraşma mahir bey seni belediye başkan adayı yapmazlar :)

Fatih08.11.2016 05:18:18

Yalandan debelenme başkan! Seni Belediye Başkan adayı yapmazlar! Gerçi yapsalarda hoş kazanamazsın ya :)

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"