CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün aylar sonra konuştu

  • 0
  • 9863
CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün aylar sonra konuştu
CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün aylar sonra konuştu

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün yaptığı basın açıklamasında Murat Aydın'a seslenerek çayır çimenle oynamayı bırakmasını istedi.

Aydın Düzgün’ün Beykoz Çayırı’nın Millet Bahçesi yapılmasına ilişkin tartışmaların bitmesinin ardından açıklama yapması, “geç kalınmış bir açıklama” şeklinde yorumlanırken, Düzgün, Murat Aydın’ın birçok şeyden haberi olmadığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Yönetimi adına sosyal medya hesabından görüntülü bir kamuoyu açıklaması yayınlayan İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın İBB Meclisi'ndeki "bir iş yapmaya kalktık, böyle olacağını nereden bileyim?" sözlerine atıf yaptı.

Düzgün, "Adama sormazlar mı bilmediğin işi niye yapmaya kalkıyorsun? Derdin ne? Beykoz Çayırı'ndan ne istiyorsun? İşin trajikomik tarafı da İBB'deki konuşmasında Beykoz Çayırı projesini eline almış, burası 38 bin m², ben bunu 60 bin m²'ye çıkaracağım diyor. İnanın gösterdiği projenin bile daha ne olduğunu bilmiyor? Gösterdiği projedeki yer zaten 60 bin m², bundan bile haberi yok" dedi.

CHP İlçe Başkanı Düzgün, Murat Aydın'ın Beykoz Belediye Meclisi'nde konuştuklarını İBB Meclisi'nde konuşamadığını ve işine geldiği zaman İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun emrinde olduğunu, ne isterse onu yapacağını söylediğini dile getirdi.

Beykozluya rağmen Murat Aydın'ın hiçbir şey yapamayacağını dile getiren Aydın Düzgün, ilçedeki 1/5000'lik bütün planları İBB'nin yapacağına dair sözlerini de hatırlatarak şöyle devam etti:

"Dört gözle beklediğiniz Karlıtepe planları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda aksilik olursa sorumluluk bakanlığın normal olursa Belediye Başkanı yaptı. Hakikaten çok akıllı ve kurnaz bir başkanımız var. İşine gelmediği zaman bunları yapmadınız ey İBB, ey Bakanlık. 20 yıldır Belediye Başkanısın, İBB'den planlar nasıl geçer hala öğrenemedin mi?"

Murat Aydın'ın Türk-Alman Üniversitesi'nin olduğu bölgede yurt yapacağı vaadini de hatırlatan Düzgün, "Tokatköy 487 ada 3 parsel Şehr-i Sitare projesi, 555 konutluk bir alan. Tapu Beykoz Belediyesi'nde, ne yapacağını bütün vatandaşlar heyecanla bekliyorlar. Burada plan yapma yetkisinin İBB Başkanlığı'nda olduğunu bile bile bakanlığa plan yaptırıyorsun. Yarın ben bilmiyordum mu diyeceksin? Mahkeme planları iptal edince benim suçum yok diyeceksin." diye konuştu.

Aydın Düzgün, Beykoz Belediye Başkanı Aydın'ın çayıra inşaat yapmayacağım dediğini iddia ederek, "Peki planlarda bodrum kat planları neden var? İşgaller var diyorsun, kaldır. Mahalle planlarını İBB yapıyor, alt yapıyı İBB yapıyor, ulaşım, asfalt bunları İBB yapıyor. Yapmazsa benim suçum yok, halka gider şikayet ederim diyorsun. Peki sayın Başkan adama sormazlar mı Zeytinburnu'ndan buraya kaldırım yapmaya mı geldin? Başka bir işin yok mu senin? Beykozluların işsizlik açlık imarsızlık uyuşturucu kıskacındaki gençlerin sorunlarıyla ilgilenmek yerine çayır çimen oyunlarıyla vatandaşı oyalamak, kaldırım işleriyle iki yılı atlatmak gibi bir derdiniz var anlaşılan. İmar sadece MESA'ya değil bütün Beykozlunun olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Boğazın incileri Sezona iki galibiyetle başladı
Önceki Boğazın incileri Sezona iki galibiyetle başladı
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı