CHP Beykoz Gençliği, zafer bayramını kutladı

  • Güncelleme: 31.08.2017 15:11
  • Okunma: 3807 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Gençlik Örgütü tarafından düzenlenen programda, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlandı.
CHP Beykoz Gençliği, zafer bayramını kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz Gençlik Örgütü'nün düzenlediği "30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü" anma programı partililerin katılımıyla gerçekleştirildi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın rahatsızlığı nedeniyle katılmadığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açılırken açılış konuşmasını İlçe Sekreteri Temel Karadeniz yaptı.

Karadeniz, yaptığı açıklamasında 'adalet' vurgusu yaparken, 30 Ağustos'ta Cumhuriyetin temellerinin atıldığını ifade etti.

-"Vazgeçilmez değerlerimiz üzerinde oyun oynanamaz"

İlçe Sekreteri Karadeniz, "30 Ağustos Zaferi zulme, hıyanete, eziyete ve sömürgeci heveslere karşı büyük bir darbe ve eşsiz bir kahramanlıklar destandır. Türk milleti Dumlupınar'da haysiyetine, şerefine ve namusuna ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağını destansı bir şekilde göstermiş ve bu vazgeçilmez değerler üzerinde asla oynanamayacağını cihana kanıtlamıştır" şeklinde konuştu.

-"Bu zaferi bize armağan edenlere çok şey borçluyuz"

Çanakkale'de başlayıp bütün yurdu saran kahramanlık destanının zaferle taçlandırıldığı tarihin 30 Ağustos olduğu vurgusunun yapıldığı konuşmada, "30 Ağustos 1922 Çanakkale'den Sakarya'ya uzanan kahramanlık destanının zaferle taçlandırıldığı tarihtir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, Türk Milleti ve ordusuyla gerçekleştirilen Büyük Taarruz aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinin atıldığı zaferdir. Bugün, bağımsız bir devlet çatısı altında yaşayanlar olarak hepimiz bu zafere ve bu zaferi bize armağan edenlere çok şey borçluyuz. Şüphesiz 30 Ağustos ruhuna ve azmine bugün de büyük bir ihtiyaç vardır" denildi.

-"Adalete ihtiyacımız var, siyasi kavgalara değil"

Temel Karadeniz, cümlelerini şöyle sonlandırdı:

"Çünkü; ülkemizin geleceği daha da belirsizliğe sürüklendi. İnsan haklarının gözetilmediği bir ülkede yaşıyoruz ve umudumuzu kaybetmeden her gün farklı bir mücadeleye giriyoruz. Türkiye'nin adalete ihtiyaca var, kişisel ya da siyasi kavgalara ve intikamlara değil."

İlçe Sekreteri Temel Karadeniz'in ardından kürsüye İlçe Gençlik Örgütü Başkanı Emre Mert Kılıç geldi. Başkan Kılıç, 30 Ağustos ve sonrasında Türk milletinin kazandığı her zaferde damarlarında Türk kanı akan bütün gençlerin büyük bir payı olduğuna değindi.

-"Geri dönme idealleri yoktu"

Kılıç, "Bugün 30 Ağustos'u kutluyorsak, geçmişimizde ecdadımızdan o kudreti alan ve korkmadan ülkemizi savunan genç kardeşlerimiz içindir. Bizim yaşlarımızda belki bizden daha küçüktüler ama hiçbir zaman geri dönmek gibi bir idealleri yoktu. Tek istekleri annelerinin, kız kardeşlerinin rahat uyumalarıydı" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Gününe ilişkin hazırlanan klip katılımcılara izletildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz