Siyaset

CHP Beykoz Gençleri Mert'e emanet!

CHP Beykoz Gençleri Mert'e emanet!
29.11.2015 17:36
| | |
6547

Video galeri

Önümüzdeki hafta Pazar günü gerçekleştirilecek olan Kongre öncesi, ilk heyecan CHP'li gençler arasında yaşandı.

Önümüzdeki hafta Pazar günü gerçekleştirilecek olan Kongre öncesi, ilk heyecan CHP'li gençler arasında yaşandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı'nda İlçe Başkanlığı seçiminin yapılacağı Kongre öncesi Gençlik Kolları Başkanı seçildi. Önümüzdeki 2 yıl boyunca CHP Beykoz'da Gençlik Örgütü Başkanı sıfatıyla görev alacak olan Emre Mert Kılıç'ı ise tek aday olarak girdiği seçim sonrasında önce genç arkadaşları kutladı. Daha önce Gençlik Başkanlığı yapmış olan isimlerin de yer aldığı toplantıda, Bahadır Yavuz gibi ilçede Başkanlık görevinde bulunmuş kişiler de vardı. Beykoz Belediye Meclisi'nin CHP'li Üyeleri Gülay Demirel, Hakkı Emanet, Kerem Ersin gibi isimlerin de yer aldığı Gençlik Başkanı Seçimleri'nde Opr. Dr. Devrim Altıntaş, Zerrin Bekar gibi isimler de vardı.

Beykoz Kavacık'taki CHP İlçe Merkezi'nde gerçekleştirilen Gençlik Örgütü Başkanlık Seçimi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başladı. Divan Kurulu'nun seçimiyle devam eden toplantı gündeminde, ilk olarak CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'a söz hakkı tanındı. Kısa bir konuşma yapan Başkan Arıkan, 700 üyeli CHP Gençlik Örgütü'nde gerçekleştirilen seçime çok az katılımın olmasını kendisini üzdüğünü belirtti ve şöyle dedi:

CHP İlçe Başkanı Arıkan: “Umarım yeni seçilen arkadaşlarımız, Gençlik Kollarımızı daha üretken hale getirirler!”

"Genç arkadaşlarımızın farklı nedenlerle bugünkü Kongre'ye benim beklediğim düzeyde katılmamış olmasını üzüntüyle karşıladığımı belirtmek isterim. Umuyorum ki, bundan sonraki Kongrelerimizi bir düğün salonunda yaparız. Yeni seçilen arkadaşlarımız da yine umuyorum ki, Partimize yeni gençler katar ve varolan gençlerimize ulaşarak; Gençlik Kollarımızı daha üretken bir hale getirirler."

Konuşmasını gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın ardından söz isteyen pek çok CHP'li kürsüye gelerek, duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Bu sırada CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın yakından tanıdığı isimler olan Gülay Demirel, Hasan Özyurt, Mahir Taştan ve Gülsüm Yılmaz da sahneye geldi ve başta Emre Mert Kılıç olmak üzere tüm CHP'li gençleri tebrik etti. Kürsüye gelenler, duygu ve düşüncelerini dile getirirken, kişisel fikirlerini de sundu; gençlere tavsiyelerde bulundu. Daha önce gerçekleştirilen 'çarşaf liste' usullü bir seçimde, 'üye' olarak en çok oyu alan ve halen CHP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı görevini devam ettiren Gülsüm Yılmaz, "Biz, bugüne kadar sizler için, sizlerin geleceği için çalıştık. Sizler, bizim çocuklarımızdan mesulsünüz!" şeklinde konuştu. Kürsüye gelen tüm CHP'lilerin en önemli ortak noktası ise Parti içerisindeki gençlere güvenlerinin tam olduğu ve Başkanlığa Emre Mert Kılıç'ın seçilmesinden dolayı yaşadıkları mutluluktu.

Divan Kurulu'nun davetiyle kürsüye gelen CHP Gençlik Örgütü yeni Başkanı Emre Mert Kılıç ise konuşmasına, toplantıya katılım gösteren üyelere teşekkür ederek başlayıp, şu şekilde sürdürdü:

Gençlik Örgütü Başkanı Mert Kılıç: “BEN değil, BİZ olmayı istiyorum!”

"Kutuplaşmayı ortadan kaldıran Gençlik Kolları'nın her alanında, ister görev almış isterse üye olsun; bu gençliğin her neferinin; yönetimde sesinin, nefesinin, gölgesinin ve sürekliliğinin olması gerektiğine yönelik inancım sonsuzdur! Tek aday olmam dolayısıyla şunu kesinlikle belirtmek isterim ki; 'Ben' değil, 'BİZ' olmayı istiyorum! Biz olalım ve birlik olalım istiyorum! Birimizin bile eksik olmasının gücümüzü zayıflatacağını hepimiz bilmeliyiz!

'Gençlik gelecek! Gençliğimiz özgürleşecek!' derken, bu sözlerimin lafta veya pankartlarda kalmasını, süslemesini arzu etmiyorum! Hedefimiz, bunu zihinlere kazımak olacaktır!"

Öte yandan CHP Beykoz Gençlik Örgütü Başkanı Emre Mert Kılıç'ın Yönetim Listesi'nde şu CHP'li gençler yer aldı:

Yönetim Kurulu Asil

1. Alper Karakoç

2. Beyza Özgül

3. Cem Dükel

4. Emre Göç

5. Uğur Aydın

6. Emre Şahinyılmaz

7. Galip Engin

8. Emrah Kızıltaş

9. Cem Ülgür

10. Tuğçe Aydemir

11. Emirhan Zegerek

12. Selda Zurnacı

13. Beyza Yavuz

14. Cemile Yılmaz

İl Delegasyonu

1. Emre Mert Kılıç

2. Galip Engin

3. Kerem Ersin

4. Bilgin Asar

5. Ozan Yılmaz

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, CHP, gençlik Kolları, Kongre, Emre Mert Kılıç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"