CHP Beykoz'dan festival açıklaması

  • 0
  • 8111

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde çayır festivaline İBB engel oluyor söylentilerinin ardından basın açıklaması yaptı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı imzasıyla yazılı olarak paylaşılan basın açıklamasında konunun Beykoz Belediyesi'nin sabırsızlığından kaynaklandığı iddiası savunulurken şu ifadelere yer verildi:

"Son günlerde Beykoz Kamuoyunu meşgul eden Beykoz Belediyesi'nce organize edilen yöre derneklerimizin festivali ile ilgili olarak İBB izin vermiyor! İBB festivali engelliyor! Gibi iki gündür yaşanan olaylar nedeniyle kamuoyuna açıklama yapmak zarureti doğduğundan öncelikle bilinmesini isteriz ki Beykoz Belediyesi'nin izin talebinin çelişkili olması İBB'ye yapılan talebinin çelişkili olması İBB'ye yapılan talebin önce Serebral Palsi hastalığına dikkat çekmek için olduğu daha sonra talebe cevap alamayınca talebi yöre derneklerinin festival talebine çevirdiği resmi yazışmalarda belli olduğu halde Beykoz Belediyesi'nin çok doğal olan yöre dernekleri festivali için İBB'den izin istemeyi sanırım içlerine sindiremediklerinden eski alışkanlıklarıyla yazışmanın sonunu beklemeden festival alanına tesisleri kurmaya başlaması ile başlayan başlayan karmaşa İBB Daire Başkanlarımızın iyi niyetli çabalarıyla sonuçlandırılmış ve gerekli izinler alınmıştır.

Sonuç olarak Beykoz Belediye Başkanı ve yetkilileri rahatlıkla çözebilecekleri konuyu çözülemez hale getirmek için her türlü çabayı sarf etmelerine rağmen konu İlçe Başkanlığımızca sürekli takip edilerek istenilen kaos ortamının yaratılmasına fırsat verilmemiştir.

Beykoz'u Diyarbakır zannedip karpuz festivali düzenlemeyi beceren belediye yetkililerini bundan sonra daha dikkatli olmaya davet ediyor, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı olarak Beykoz'un çıkarları söz konusu olduğundan gerisinin teferruat olduğunu Beykozlularca bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygılarımızla..."

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı

Haber Merkezi

Beykoz Belediyesi'nden 100 bin TL'lik fotoğraf yarışması
Önceki Beykoz Belediyesi'nden 100 bin TL'lik fotoğraf yarışması
Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Sonraki Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz