Siyaset

CHP Beykoz’dan Deniz Gezmiş’e anma

CHP Beykoz’dan Deniz Gezmiş’e anma
06.05.2016 20:54
| | |
4319

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, idam edilişinin 44. Yılında Deniz Gezmiş'i ve arkadaşları Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı andı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Gençlik Kolları Başkanı Emre Mert Ķılıç ile CHP Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerin katıldığı programda, Deniz Gezmiş'in mahkemede yaptığı savunma metni de okundu.

Program çerçevesinde CHP İlçe Binası da hazırlanırken, hemen girişte Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın fotoğraflarının yer aldığı masa mumlarla donatıldı. İçeride ise maket bir darağacının bulunması dikkat çekti. Bu arada CHP binasının içinde gerçekleştirilen tadilatın sona erdiği anlaşıldı. Buna göre toplantı salonunun iç alanı genişletilirken, İlçe Başkanı'nın odasının artık parti içi toplantı için kullanılacağı öğrenildi.

Günün önemine ilişkin yapmış olduğu konuşmasında, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu’nun görevi bırakmasını da değerlendiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan,  "Bunun adı darbedir. Türkiye ilk Saray Darbesi'ni 4 Mayıs'ta yaşamıştır. Erken seçime hazır olun. Önümüzdeki süreçte bir erken seçim yaşayabiliriz" dedi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı ayrıca Deniz Gezmiş'in yaşam öyküsünü de partililerle paylaştı ve gençlere yakın tarihi bilmeleri konusunda çağrı yaptı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Deniz Gezmiş, Anma, CHP, Mahir Taştan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"