CHP Beykoz'dan Atatürk konferansı

  • 0
  • 4415
CHP Beykoz'dan Atatürk konferansı
CHP Beykoz'dan Atatürk konferansı
CHP Beykoz'dan Atatürk konferansı

CHP Beykoz İlçe Başkanlığınca Atatürk'ü anmak mı, anlamak mı başlıklı konferans düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, "Atatürk'ü anmak mı? Anlamak mı?" başlıklı konferansını Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde düzenledi.

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, "Örgütümüz tarafından düzenlenen programımıza hoş geldiniz. Aramızda iki önemli isim var. Biri Eski Devlet Bakanımız Önay Alpago hanımefendi, diğeri de gazeteci Tevfik Kızgınkaya. Bize anlatacaklarından faydalanacağımıza son derece eminim" dedi.

İlk konuşmacı olarak sahneye gelen Gazeteci Tevfik Kızgınkaya, Atatürk'ün hangi düşünceler ışığında hangi adımları attığını ve bu atılan adımların hangi gelişmelere neden olduğunu aktardı.

Gazi Atatürk'ün Samsun'a çıkışının bir yerden başlamak için yapılmış bir iş olmadığını, bütün adımları önceden planladığını aktaran Kızgınkaya, "Atatürk, bu ülkenin en çok konuşulan ismi. Seveni de konuşuyor, sevmeyeni de konuşuyor. Konuşmalarımız Atatürk şahsına istinaden değil, hangi adımları neden attığını, Samsun'a çıkarken, Amasya'ya giderken, Sivas Kongresini imzalarken neyi hedeflediğini ve bu hedefleri kendine ne zaman belirlediği üzerine olmalı. Bazen duyuyorum, 'ah şimdi Atatürk olsaydı' çok yanlış. Arkadaş adam zamanında felsefi anlamda sana bırakabileceği her şeyi bırakmış. Adamı bari mezarında rahat bırakın" diye konuştu.

Kızgınkaya'nın konuşmasının ardından CHP üyesi gençleri Atatürk'ün gençliğe hitabesini okudu.

Programın devamında konuşan Devlet Eski Bakanı Önay Alpago, Atatürk'ün içinde bulunduğu şartlar bakımından verilebilecek en iyi mücadeleyi verdiğini, zihnen ve bedenen daha farklı yapılabilecek bir şeyin o günün şartlarında bulunmadığını anlattı.

Muharrem Ergül de katıldı

Programın katılımcıları arasında Beykoz Belediyesinin AK Partili eski Başkanlarından Muharrem Ergül'ün de bulunması dikkati çekti.

Ergül, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ile birlikte ön sırada konferansı takip etti.

Konferansa, meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve partililer katıldı.

Haber Merkezi

Dost Beykoz Gazetesi Kasım 2023... 244. Sayı
Önceki Dost Beykoz Gazetesi Kasım 2023... 244. Sayı
Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Sonraki Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz