CHP Beykoz’dan anketli referandum açıklaması

  • 15.04.2017 16:37
  • Güncelleme: 15.04.2017 16:38
  • Okunma: 7055 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 16 Nisan Halk Oylaması’na saatler kala bir basın açıklaması yaptı.
CHP Beykoz’dan anketli referandum açıklaması

Kampanya sürecinde yaşananların ve çalışmaların anlatıldığı açıklamada, bir şirkete yaptırmış oldukları anket sonuçları da açıklandı.

Açıklamada şöyle denildi:

Bildiğiniz üzere yaklaşık 60 gündür süren referandum kampanyasının son gününe gelmiş bulunmaktayız.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı olarak referandum çalışmaları sürecinde 45 mahalle  alan çalışmaları, kahve toplantıları, STK ziyaretleri, stant çalışmaları, çat kapı 30.000 hane de broşür ve argüman dağıtımları, ev toplantıları, salon etkinlikleri ve mini mitingler olmak üzere çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Beykoz da faaliyet gösteren  araştırma şirketine kamuoyu araştırması yaptırdık. Anket sonuçları iletilmiştir.

16 Nisan Pazar günü halkımız sandığa gidip ülkemizin geleceği ile ilgili önemli karar vereceklerdir. Bizler kampanya süresince halkımıza anayasada değiştirilmek istenilen 18 maddeyi anlattık. Hiçbir şekilde siyasi davranmadık. Siyasi parti logomuzu ve parti bayrağımızı kullanmadık. Söz konusu Vatansa gerisi teferruattır ilkesiyle hareket ettik.

Kampanyalarımızda abartıya kaçmadan, mütevaziliği elden bırakmadan çalışmalar yaptık. Hiçbir kişi ve kurumla çatışmaya girmedik. Kimsenin emeğine karşı provakasyonlarda bulunmadık.

Fakat bizlerin astığı bayraklar, pankartlar söküldü, alanda hakaretlere uğradık. Hatta ve hatta silahlı saldırıya dahi uğrayarak bizi yıldırmak, korkutmak isteyenlere karşı mücadele ederek bu güne kadar geldik. Sağduyudan ödün vermedik. Bu sağduyulu davranışlarımız 16 Nisan günü de devam edecektir. İnanıyoruz ki halkımız gereken cevabı sandıkta verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 16 Nisan Pazar gününün ülkemize ve Beykoz’umuza hayırlı olmasını diliyoruz.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı

Öte yandan DS Araştırma adıyla açıklanan anket sonuçlarında, Beykoz’da EVET oylarının % 48.2, HAYIR oylarının ise % 51.8 olduğu belirtildi.

Haber Merkezi