Siyaset

CHP Beykoz'dan Anayasa'ya hayır toplantısı

CHP Beykoz'dan Anayasa'ya hayır toplantısı
15.01.2017 15:23
| | |
9193

Foto galeri Video galeri

CHP Beykoz İlçe Örgütü, aylık olarak düzenlediği örgüt toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Olağan olarak her ay pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen örgüt toplantısı Kavacık'taki İlçe Merkezi'nde gerçekleştirildi. Geçmiş dönemlerde İlçe Başkanlığı yapmış isimlerinde katıldığı toplantıya, Meclis Üyeleri, Yöneticiler ve partililer de yoğun ilgi gösterdi.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Yönetim Kurulu'nun isteği üzerine Divan'ın görev yapmış eski ilçe başkanlarından oluşacağını söyleyerek Divan Kurulu'nu oluşturdu.

"Bunlarla mücadele etmeye var mısınız?"

İlçe Başkanı Mahir Taştan, partililere hitaben bir konuşma yaptı. TBMM'de oylama süreci devam eden Anayasa'ya sonuna kadar karşı çıktıklarını belirten Taştan, "Rejimi yıkmaya çalışanlara hayır demeye var mısınız? Bir kez daha meclisten açık açık haykırdılar. Anayasa'nın ilk dört maddesi de değişebilir dediler. Bunlara dur demeye bunlarla mücadele etmeye var mısınız?" dedi.

Eski İlçe Başkanları İsmet Konca, Seyit Usta, Musa Aksu, Ahmet Erkan, Hızır Yılmaz, Metin Çanak, Bahadır Yavuz, Bahadır Yavuz, Av. Perihan Şaylam'ın katıldığı örgüt toplantısında partililerine hitap eden İlçe Başkanı Mahir Taştan, "Gün kardeşçe, yoldaşça omuz omuza verme günü, kavga etmeden, tartışmadan, ötekileştirmeden yolumuza devam etme günüdür" ifadelerini kullandı.

"Yere batsın anayasanız, yere batsın hırsınız"

Mahir Taştan şöyle konuştu:

"Önümüzdeki tehlikenin herkes farkında, İlçe Başkanlarımda farkında, meclis üyelerimiz farkında, yöneticilerimiz farkında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmuş herkes farkındadır. Artık bu gidişin  önüne set örme zamanı ve bu seti hep beraber öreceğiz. Bu seti birlik beraberlik içerisinde öreceğiz. Mecliste bir bayan milletvekilinin boğazını sıkacak şekilde bir savunma ve ileri ki dönemde nelerin daha önümüze koyulacağını bilemediğimiz bir dönemdeyiz. Bayan Milletvekilimiz ne demişti? "Yere batsın anayasanız. Yere batsın hırsınız, yere batsın başkanlığınız." Artık Cumhuriyet Halk Partisi dimdik ayakta durmak zorundadır. Cumhuriyet Halk Partililerin onur günüdür. Cumhuriyet Halk Partililerin mücadele günüdür. Her ne koşulda olursa olsun, artık hayal kurmayacağız. Meclisten bu anayasa yapılan birliktelikle geçecek. Bugüne kadar anayasanın ilk dört maddesi değiştirilemez ibaresinin savunanlar da bu tehlikenin farkındadır. Bir gemiye beraber bindiler. Beraber Türkiye Cumhuriyeti'ni uçuruma sürüklemek üzereler. Burada en önemli görev toplumun tüm kesimlerine, toplumun tüm vicdanına ve herkesin gözü kulağı Cumhuriyet Halk Partisi'ndedir. Bir kez daha haykıralım. Bir tek Cumhuriyet Halk Partili kalana kadar bu mücadele devam edecektir."

"Ortadoğu bataklığının; savaşın içerisindeyiz"

İlçe Başkanı Taştan, "Yandaş basın yapılan anayasanın en iyisi olduğunu yazıyor. Hiç mi vidanınız yok, hiç mi vicdanınız elinize değmedi?" şeklinde konuştu.

Taştan şöyle devam etti:

"Bir tek kişi için Türkiye Cumhuriyetini uçuruma sürüklüyorsunuz. Bir tek kişiye yetkiler verebilmek için Türkiye Cumhuriyeti'ni lastiği patlamış kamyon gibi nereye götürdüğünüz belli değil. Ekonomi yerlerde, dolar almış başını gidiyor, işsizlik tavan yapmış, terör her gün can alıyor. Tek sorununuz bir tek kişiye Türkiye'yi teslim etmek. Tek sorununuz başkanlık! Yarın yiyecek ekmek dahi bulamayacağız. Bütün dünyaya kapılarımızı kapattık. bütün dünyayla ilişkilerimizi bozduk. Bir tane komşumuz kalmadı. Ortadoğu bataklığının; savaşın içerisindeyiz. Türkiye'nin en önemli gündemi terör olması gerekirken, başkanlık olmuş durumda! Hayır Türkiye'nin en önemli gündemi; ekonomi, işsizlik ve terör." Diyerek bundan sonra ki süreçte yaşanacak tüm gelişmelerin Cumhuriyet Halk Partisi adına takipçisi olacaklarını belirterek, partililerini AK Parti'ye ve MHP'ye oy vermiş bütün vatandaşları ikna etmekle görevlendirdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı, ilçe örgütü adına "Yeni Anayasa'ya hayır" dedi.

"İlçe örgütü adına Anayasaya hayır deklarasyonu..."

Başkan Mahir Taştan'ın konuşmasının ardından eski İlçe Başkanlarından Av. Perihan Şaylam, Beykoz Örgütü adına imza atılan deklarasyonu kamuoyuna açıkladı. İşte o deklarasyon:

"Basın ve tüm örgütümüzün dikkatine!...

Ülkemiz belki de Cumhuriyet tarihinin en acı, en zor ve en talihsiz günlerini yaşıyor. Bugüne kadar atalarımızın canları pahasına kurdukları Türkiye Cumhuriyeti ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

Bu arada, 15 yıllık AKP iktidarında fabrikalar kapanmış, tarlalar ekinsiz kalmış, bostanlar kurumuş, turizm iflas etmiş durumdadır. Eğitim politikası çökmüş, adalet bitirilmiş, ekonomik bunalım had safhada ve işsizlik ordusu giderek büyüyor. Kısaca perişan durumdayız.

Peki ülke bu durumdayken, bu anayasa değişikliği nereden çıktı?

Nedeni tek ve açık! Milletin sesini kesmek içindir. Daha şimdiden hapishaneler dolup taşıyor. Bu düzene karşı çıkan herkes susturuluyor.

Yeni Anayasanın meclisten onay alması halinde, devleti yeniden düzenleyecek yapı organları Cumhurbaşkanına bağlanacak, Türkiye Büyük Millet Meclisi devre dışı bırakılacaktır. Kısaca ülkemiz tek adam tarafından yönetilecektir. Siyasi partiler bile işlevsiz hale getirilecektir.

Özellikle AKP'li ve MHP'li yurttaşlarımıza sesleniyoruz!

Anayasa'nın değiştirilmesi demek, işsizlik demek, yoksulluk demek, açlık demek, sevgisizlik demek, mutsuzluk demek, ülkenin bölünmesi demek, daha fazla şehit kanı, daha fazla insanımızın suçsuz yere ölmesi demektir.

Tüm bu nedenlerle vatandaşlarımızı HAYIR demeye davet ediyoruz.

SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR."

Toplantının geri kalan kısmı basına kapalı bir şekilde Yeni Anayasa üzerinde devam etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, CHP, Anayasa, Hayır, Toplantı, Örgüt

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"