CHP Beykoz'dan AK Parti'ye imar planı çağrısı

  • 0
  • 7215
CHP Beykoz'dan AK Parti'ye imar planı çağrısı
CHP Beykoz'dan AK Parti'ye imar planı çağrısı

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan yaptığı basın açıklamasında 1/5000'lik planların tamamlandığını, 1/1000'lik planların yapılması için AK Parti'ye çağrıda bulundu.

İBB Meclisi'nde yapılan oylamada, 1/5000'lik Beykoz Boğaziçi Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi koruma amaçlı nazım imar planlarının CHP Meclis Üyelerinin 'evet' demesiyle oy birliğiyle kabul edildiğini ifade eden Taştan, "Planlara yapılan itirazlara "reddinin kabulü" ve planların "yürürlüğe girmesi" için, Beykoz halkı için "evet" dedik. Yıllardır partimize "hiçbir şeye, Beykoz için atılan hiçbir adıma evet demediniz" iftiralarında bulunanlara sesleniyorum." dedi.

Taştan, "Siyasi menfaat ve çıkarların öncelendiği, 15 yıldır İBB'nin raflarında bekletilen 2. etap 1/5000'lik planlar kabul edilerek İBB'yi ilgilendiren bölümü tamamlanmıştır" ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:

"Artık Beykozlunun planlarında eksik kalan 1/1000'lik planlarının yapılması gerekmektedir. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'a ve AKP Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç'a sesleniyorum. Gelin siz de bir el uzatın, Beykoz'un geçmişinde bir kara deliğe dönüşen plan çıkmazından vatandaşlarımızı çıkartalım."

"Bugüne kadar Beykoz'da yapılan imar planı çalışmaları incelendiğinde görüyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisi halktan yana olmuş ve imar çalışmalarıyla "cana" hitap ederken, AKP'nin bu konudaki çalışmalarının "cebe" hitap etmeye çalıştığı anlaşılmaktadır. Bu konunun takdiri elbetteki bizatihi Beykoz halkının kendisi yapacaktır."

-"Açık bir çağrıda bulunuyorum"

Açık bir çağrıda bulunduğunu ve Beykoz halkı için yapılan çalışmalara hayır demekle kendilerini suçlayanlara seslenen Taştan, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Vatandaşlarımız için, Beykoz için, bu güzel ilçemiz ve şehrimiz için 1/1000'lik planların yapımını başlatarak çağrımıza ses verecek misiniz? Yoksa bir kez daha Boğazın Çocukları'nın geleceğinden, can güvenliğinden, ömründen mi çalacaksınız? Planların tamamlanmasında emeği geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'na ve Meclis Üyelerimize Beykoz halkı adına teşekkür ediyorum."

Haber Merkezi

Beykoz dikkat Pazar günü İETT otobüsleri de çalışmayacak
Önceki Beykoz dikkat Pazar günü İETT otobüsleri de çalışmayacak
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz