Güncel

CHP Beykoz'da, Zaferi fener alayıyla kutladı

CHP Beykoz'da, Zaferi fener alayıyla kutladı
30.08.2016 22:05
| | |
5669

Foto galeri

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Fener Alayı yürüyüşü düzenledi.

Paşabahçe Meydanı'ndan başlayarak sahil yolundan devam eden kortej yürüyüşü Beykoz Sahili'ndeki Şehitler Anıtı'nda son buldu.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94. yıldönümü kutlamaları Beykoz'da akşam saatlerine kadar devam etti. Sabah saatlerinde Beykoz Kaymakamlığı'nın düzenlediği resmi törenle başlayan kutlamalar Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü'nün düzenlediği kortej yürüyüşüyle son buldu.

Paşabahçe Meydanı'nda başlayan yürüyüşe CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, İstanbul eski İl Yönetim Kurulu Üyesi Fisun Sökmez, CHP'nin 2014 Mahalli İdareler Seçimleri'nde Belediye Başkan Adayı olan Hızır Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, Gençlik ve Kadın Kolları temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.Yaklaşık dört yüz kişinin katıldığı Fener Alayı'nda marşlar söylendi, sloganlar atıldı. Demokrasi için mücadele vurgusu yapıldı. CHP İlçe Örgütü'nün belirlediği sloganlar dışında her hangi bir söylem olmadan devam eden yürüyüş için Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'de geniş güvenlik önlemi aldı. Çok sayıda yunus ve resmi polisin görev yaptığı yürüyüşte kırkın üzerinde sivil polis güvenliği sağlamak ve herhangi aksi bir durum yaşanmaması için mücadele verdi.

Kortej şeklinde gerçekleştirilen yürüyüşten 7'den 70'e yaşlısı, genci, kadını, erkeği kol kola yürüdü. Yürüyüş boyunca sadece Türk bayrakları dalgalandırıldı. Üzerinde Atatürk'ün, "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" sözünün yazılı olduğu ve Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü'nün '30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun' mesajının yer aldığı pankart taşındı.Eski İlçe Yönetcilerinin katılıma ilgi göstermesi dikkat çekerken, korteje CHP Gençlik Kolları üyelerinin oluştuğu bando takımı önderlik etti.

Şehitler Anıtı'nda son bulan yürüyüşte vatan, millet ve demokrasi vurgularının yapıldığı şiirler okundu. Gazi Mustafa Kemal ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programı, ilçe basını yakından takip etti.

Programda şiirlerin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 30 Ağustos'ta verdiği emrin bir bölümü okundu. Coşkuyla Zafer Bayramı'nı kutlayan vatandaşlar, konuşmaları sık sık alkışlarıyla böldü. Meşalelerin de yakıldığı konuşmalar sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçtiğimiz günlerde Artvin'de yaşadığı saldırı nedeniyle geçmiş olsun denildi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul İl Başkanlığı tarafından Taksim'de düzenlenen Şehitler Mitingi'nde okuduğu 'Taksim Manifestosu' okundu. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Mert Kılıç tarafından okunan manifesto uzun süre alkışlandı.

Programın son bölümünde bir konuşma yapan İlçe Başkanı Mahir Taştan, demokrasi vurgusu yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e şükran borçlu olduklarını belirten İlçe Başkanı Taştan şöyle konuştu:

"Bugün Türkiye Cumhuriyeti için bir noktası olarak tarih sayfasında yerlerini aldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı, bizlerin Türk insanının günlerce kutlaması gereken bir bayram... Ülkemizin zor günlerden geçtiği ve birlik, beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu zamanlarda bu şekilde milli bayramlarımızda bir arada olmak gerekiyor. Özgecan'a adalet isteyen biz, Taksim'de ekmek almaya giderken ölen Berkin Elvan'a adalet istediği için çapulcu olan bizleriz... Biz hiç kandırılmadık, bizlerin tek hedefi laik demokratik cumhuriyet..." dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Cumhuriyet Halk Partisi, 30 Ağustos, Zafer Bayramı, Taksim Manifestosu, Kemal Kılıçdaroğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"