CHP Beykoz'da sokağa indi esnaf kan kustu

  • 31.01.2021 19:01
  • Güncelleme: 01.02.2021 15:21
  • Okunma: 6395 kez
  • Yorum: 0
CHP Parti Meclisi Üyeleri Eren Erdem ve Av. Sevgi Kılıç, Beykoz'da esnafı ziyaret etti, vatandaşlar şikayetlerini dile getirdi.
CHP Beykoz'da sokağa indi esnaf kan kustu

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyeleri Eren Erdem ile Av. Sevgi Kılıç, Beykoz'un çeşitli bölgelerinde esnafı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında esnafa bazı sorular yönelten Erdem ve Kılıç, vatandaşlara her zaman yanınızda olmak için gayret göstereceğiz şeklinde destek olmaya çalıştı.

Beykoz'da kıraathane işleten bir vatandaş, "Dükkan kapalı, artık açsa ne olacak? Bağkur borcu şişmiş, dükkan açılsa bile ödeyemem artık...” şeklindeki ifadeleriyle içerisine bulunduğu zor durumu anlatmaya çalıştı.

Yine bir başka kafeterya pandemi tedbirleri çerçevesinde kapalı olduğu için ek iş yapan vatandaşlarca konfeksiyona dönüştürüldü. Burayı da ziyaret eden Eren Erdem, şaşkınlığını gizleyemedi.

Beykoz Çavuşbaşı'nda bir lokantayı da ziyaret eden Erdem ve Kılıç, işyeri sahibinin 1 yılda 100 bin lira borca battığını ve bir krediyi başka bir krediyle kapatmaya çalıştığı ifadelerine de "Allah kolaylık versin, yardımcınız olsun" şeklinde karşılık verdi.

Erdem ve Kılıç, kıraathanesini kapatıp kaynakçılığa başlayan bir esnafı da evinde ziyaret etti.

Esnaf, “Bu süreçte sadece İBB’den destek gördük. Eğer pandemi olmasa dükkanı kapatmazdım...” ifadelerini kullandı.

Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanamadığını dile getiren bir başka vatandaş ise AK Partili olduğunu söyleyerek, "CHP öyle böyle diyorlar ama bu eve sadece CHP’den destek geldi." dedi.

Esnaf ziyaretlerine Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Aydın, Yardımcısı Oktay Kalem ve Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ozan Yılmaz da katıldı. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz