CHP Beykoz’da saha çalışmalarına başladı

  • Güncelleme: 30.04.2015 19:50
  • Okunma: 19849 kez
  • Yorum: 0
CHP'nin seçim çalışmaları, Milletvekili Adayları İrfan Karacan ve Derya Şentürk'ün katılımıyla devam etti.
CHP Beykoz’da saha çalışmalarına başladı

Son yerel seçimlerde yüzde 32,7 oy alarak AK Parti'nin gerisinde kalan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), yüzde 50'yi ve AK Parti'yi geçtiği en önemli mahalle olan Paşabahçe'de esnaf ziyaretinde bulundu. CHP'nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları olan 16. sıradan İrfan Karacan ve 18. sıradan Derya Şentürk'ün esnafla buluşmasında, CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve CHP'nin Meclis Üyesi Hakkı Emanet'in yanı sıra parti emekçileri vardı. İrfan Karacan, CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'la esnafı dolaşırken, CHP'nin bir diğer Milletvekili Adayı Derya Şentürk, Hasan Özyurt ile birlikte dolaştı. İkiliye Belediye Meclisi'nin CHP'li eski Üyesi Hayrullah Usta da eşlik etti.

Seçimlere 38 gün kala partilerin propaganda çalışmaları devam ediyor. AK Parti'nin ardından, aldığı oy sayısı bakımından Beykoz'un ikinci partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi, seçim çalışmalarına esnaf ziyaretiyle devam etti. 2014 Mart Yerel Seçimleri'nde genelde topladığı oylarla yüzde 32,7'lik oranda kalan ve seçimi 2. sırada tamamlayan CHP Beykoz, buna karşın; geçerli olan 2 bin 760 oydan bin 403'ünü alarak yaklaşık yüzde 51'lik orana kadar çıktığı ve büyük başarı yakaladığı Paşabahçe'de esnaf ziyareti yaptı. AK Parti'nin Paşabahçe Merkez Cami'nin karşısında bulunan standının hemen yanında stant açan CHP'liler bu sırada bir centilmenliğe de tanıklık ettiler. Hemen tüm AK Parti teşkilat toplantılarında görülen ve hatta Milletvekili Aday Adayı olarak Ankara'ya kadar giden İsa, elinde lokumlarla CHP standına geldi ve CHP'lilere lokum ikram etti. CHP'nin Milletvekili Adayı İrfan Karacan ile esnaf ziyaretine başlayacağı sırada da CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, AK Parti standının önünden geçerken, emekçi AK Partililere "Arkadaşlar, kolay gelsin" dedi ve centilmenliğe karşılık verdi.

‘CHP Üsküdar İlçe teşkilatının sevgilisi İrfan Karacan, Şevket Arıkan ile birlikte gezdi’

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, beraberindeki Milletvekili Adayı İrfan Karacan ile birlikte esnaf ziyaretinde bulundu ve bu sırada Karacan ile bir süre sohbet de etti. Kendisine gösterilen ilginin nedenini İrfan Karacan'a anlatan Şevket Arıkan, daha önce ilçede Belediye Başkanlığı yaptığını anlattı ve Beykoz halkının samimiyetiyle ilgili bilgi verdi. CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili 16. sıradan Aday olan İrfan Karacan ise esnafla tek tek bir araya geldi ve bu sırada bekleyen müşterilerle de selamlaştı. Ayakkabı dükkânında bekleyen bir yaşlı Beykozlu bir kadına da selam veren İrfan Karacan, bu sırada Beykozlu Teyze'nin hatırını sordu ve kendisini tanıttı. Bilindiği gibi İrfan Karacan, geçtiğimiz 2014 yerel seçimlerinde Üsküdar’da CHP’den Aday Adayı olmuş ve partinin ilçedeki teveccühüyle 1. Sırada bulunmasına karşılık, Genel Merkez tarafından yerine İhsan Özkes’in Aday olarak atanmasıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. CHP Üsküdar’ın kendisine yönelik sevgisi ise İrfan Karacan’a 16. Sıradan 1. Bölge Aday Adaylığı’na taşımış ve şu halde seçilmesi zor da olsa Milletvekilliği kapısını kendisine aralamıştı. CHP, yine bilindiği gibi geçtiğimiz dönem 2009 Genel Seçimleri’nde 1. Bölge’den yalnızca 11 Milletvekili çıkarabilmişti.

‘Derya Şentürk, kadın vatandaşlarla sıcak sohbetler gerçekleştirdi’

Paşabahçe'nin diğer tarafında ise Beykoz'un kıdemli CHP'lilerinden Hasan Özyurt ile birlikte Milletvekili Adayı Derya Şentürk de esnaf ziyaretindeydi. Bu sırada Beykoz Belediyesi'nin önceki dönem CHP'li Meclis Üyesi olan Hayrullah Usta da Özyurt ve Şentürk'e eşlik etti. Vatandaşların oldukça sıcak karşıladığı Derya Şentürk, özellikle kadınlardan büyük ilgi gördü. Kendine has sempatik hareketleriyle ilgi odağı olan Derya Şentürk'e bir esnaf, elleriyle döner de yedirdi. Esnaf ziyareti sırasında kadın kuaförlerine de uğrayan Derya ŞentürkHasan Özyurt ve beraberindeki heyet, erkek olması dolayısıyla kapıda bekledi. Sürekli gülümseyerek, Paşabahçe'ye neşe dağıtan Derya Şentürk ise kadın vatandaşlarla biraz daha uzun zaman geçirdi.

CHP Milletvekili Adayı Derya Şentürk: “Yaşanacak bir Türkiye için bize 4 yıllık yetki verin”

Kendisi de aslen Giresunlu olan Hayrullah Usta ise Derya Şentürk'ü arka sokakta bulunan Giresun İli Alucra İlçesi Kabaktepe Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği'ne getirdi ve burada oyun oynayan hemşerileriyle Milletvekili Adayını buluşturdu. Kahvehane ziyaretinin ardından küçük işletme sahiplerinin dükkânlarını da gezen Derya Şentürk, bu sırada partisi CHP'ye yöneltilen eleştirileri dikkatle dinledi. CHP'ye olumsuz bakan ya da çeşitli gerekçelerle eleştiren esnafla yakından ilgilenen Derya Şentürk, bu sırada izin isteyerek bir süre dükkânlarda oturdu ve düşüncelerini dile getirdi. "Yaşanacak bir Türkiye için bize 4 yıllık yetki verin. Göreceksiniz, özellikle ekonomide devleti bugünkü çıkmazlardan kurtararak, çok daha iyi yerlere getireceğiz" diyen Derya Şentürk, Hükümetin politikalarını eleştirdi ve 7 Haziran Seçimleri’nde CHP için oy istedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz