CHP Beykoz'da renk değiştirdi

  • 0
  • 11242
CHP Beykoz'da renk değiştirdi
CHP Beykoz'da renk değiştirdi
CHP Beykoz'da renk değiştirdi
CHP Beykoz'da renk değiştirdi
CHP Beykoz'da renk değiştirdi
CHP Beykoz'da renk değiştirdi
CHP Beykoz'da renk değiştirdi
CHP Beykoz'da renk değiştirdi
CHP Beykoz'da renk değiştirdi

Dost Beykoz, İstanbul'un 6 ilçesinde CHP başkanlıklarını dolaştı... Bu ilçeler arasında en dikkat çekici Beykoz İlçe Başkanlığı'nın tabelası oldu.

Son genel seçimler sonrası aldığı yüzde 25.9oy oranıyla ülkedeki 2. parti olan Cumhuriyet Halk Partisi, iç görünümünde yaşadığı sıkıntıların peşi sıra dış görünümünde de estetiği bir türlü yakalayamıyor. Beykoz CHPİlçe Teşkilatı'nın ‘kırmızıdan pembeye dönen’ tabelası sonrası araştırma yapan Dost Beykoz, CHP'nin internet sitesinde tek bir CHP binası bile bulgulayamadı. Görünen tek bina, Ankara'da yer alan Genel Merkez binasıydı. Bunun üzerine harekete geçen Dost Beykoz,ÜmraniyeÜsküdarKadıköyMaltepe ve Adalar'da bulunan CHP binalarını tek tek görüntüleyip bir rapor hazırladı. İşte o rapor:

'Ümraniye CHP de Pembe çıktı!'

Ümraniye CHP, merkezde yer alan Alemdağ Caddesi'nin üzerinde bulunuyor. Önceki yıllarda biraz daha ileride, müstakil bir yerde bulunan teşkilat, buraya 5-6 yıl kadar önce taşındı. Açılışı sonrası o dönem İBB Belediye Başkan Aday Adayı olan Kemal Kılıçdaroğluda bu bina önünde miting yapmıştı. Yardımcısı Gürsel Tekin de mitingde hazır bulunmuştu.

Güneşin öğle saatlerinde direkt temas etmesiyle, buradaki tabela da tıpkı Beykoz'da olduğu gibi rengi kırmızıdan pembeye dönmüş durumda. Yine de binanın yan kısmında asılı küçük bir tabela, 'gölgede kalmış' ve kırmızılığını muhafaza ediyor.

Binanın en üst katında ise CHP'den de eski bir parti var: ÖDPÖzgürlük ve Dayanışma PartisiCHP'den de uzun zamandır, 1996 yılından beridir bu binada bulunuyor. KapıdaÖDP'nin de tabelası var. ÖDP Ümraniye İlçe Başkanı Remzi Keskin, bina giydirilmesi sonrası üst kattaki tabelayı indirdiklerini ve yerine henüz yenisini koyamadıklarını söylüyor. Öte yandan da kapı girişinde bulunan CHP tabelasından dolayı bir rahatsızlık duymadıklarını ekliyor. "Bizim maddi zorluklarımız var, yoksa biz de bir tabela koyabiliriz. Zaten uzun zamandır burada olduğumuzdan bizi bilen biliyor" diyor.

'Üsküdar CHP'ye ulaşmak büyük dert!'

Üsküdar CHP'nin internet sitesinde ‘Yeni Toptaş Caddesi’ yazılı. Toptaş Caddesi diye bir yer yok aslında Üsküdar'da… Dr. Fahri Atabey Caddesi var. Eskiden Toptaş Caddesiolarak biliniyor. İnternetteki tüm aramalar ise eski ya da yeni Toptaş Caddesi için Zeynep Kâmil Hastanesi civarlarını işaret ediyor. Zeynep Kâmil Hastanesi'nin yakınındaki Askerlik Şubesi'nin karşı caddesinden Üsküdar'a doğru iniyoruz. Sora sora iniyoruz ancak bir türlü adrese ulaşamıyoruz. Sonunda CHP tabelasını görüyoruz. Güneş almadığından ya da yenilendiğinden olacak, kıpkırmızı bir tabela karşılıyor bizi. İnternetteki adresin de yetersizliğini fark ediyoruz. Dr. Fahri Atabey Caddesi denilse ve parantez içerisine bir kaç açıklayıcı bilgi yazılsa, sahilden Doğancılar yokuşuna çıkmadan soldaki yolu takip ettiğimizde 2 dakikada ulaşabileceğimizi anlıyoruz.

'Kadıköy CHP'de koruyucu bayraklar'

Kadıköy CHP'ye ulaşmak pek de zor olmuyor. İlçeyle özdeşleşen Boğa Heykeli'nden yukarıya, Moda'ya çıkar gibi yapıp ilk sağdan döndüğümüzde, 100-150 metre ileride CHPbayraklarını hemen farkediyoruz. Burada da parti binasında ‘bayrak kırmızısı’ bir tabela karşılıyor bizi. Güneş alsa da ilçe teşkilatı öyle güzel bayrak giydirimi yapmış ki sokağa, tabelaya güneş değmiyor bile. Tabelanın henüz bir hafta önce takıldığını düşünüyoruz.

'Maltepe CHP'de zemin beyaz'

Maltepe CHP'ye ulaşmak da son derece kolay. İlçeyle özdeşleşen ve İstanbul genelinde özellikle Anadolu Yakası'nda düzenlenecek olan cenazelerde ilk adres olarak gösterilen meşhur Maltepe Cami'nin hemen karşısında duruyor ilçe bürosu. Öte yandan Maltepe İlçe Emniyet de burada olduğundan, "Maltepe Merkez'de göbekte" diye adres yazılsa,Avrupa'dan gelen bir yabancı bir kişi bile CHP Maltepe'yi kolayca bulabilir.

Burada parti tabelasının ‘kırmızı’ zemin değil ‘beyaz’ zemin üzerinde tasarlandığı görülüyor. Bina geneline bakıldığında diğer reklam tabelalarının kırmızı renkte olmalarının bu karardaki en büyük etken olduğu sanılıyor. Beyaz zemin üzerindeki CHP tabelası, diğer tabelalar ile bu sayede karışmıyor.

'Adalar CHP farklı'

Büyükada’daki CHP bürosu, tabela olarak diğer 5 ilçeden de farklı bir görünümde duruyor. Tabelada yer alan harfler, özel olarak hazırlanmış. Tabelanın kendisi de her ne kadar ‘rengi kahverengiye yaklaşmış’ olsa da ‘asil’ görünüyor. Her ne kadar bayrak asım şekli tabelanın güzelliğini saklayacak acemilikte yapılsa da tabela ve kalitesi çok uzaklardan bile farkedilebiliyor.

'Hızır gibi yetişecek mi?'

CHP'nin diğer 5 ilçedeki teşkilatlarını bir kenara koyar da yaşadığımız yer Beykoz'a dönersek, tabelasının ne zaman düzeleceği, bayrak kırmızısı olacağı sorusuyla karşı karşıya kalıyoruz. Beykoz'daki son seçimlerde de genel seçimlerde olduğu gibi ‘ikinci parti’ olarak çıkan CHP'nin başındaki isim Hızır Yılmaz, acaba bu 'Pembe Parti' algısını değiştirecek mi, merak ediyoruz.

Beykoz'da birbirinden seçkin adaylarla yerel seçimlere hazırlanan bu köklü partinin başındaki adam, seçimlerden önce CHP'nin  -en azından- dış görüntüsünü düzeltebilecek mi? İçerideki sorunların daha önemli olduğu, şeklin önemli olmadığı bir gerçek olsa da 'Aslan yattığı yerden belli olmaz' mı?

Dost Beykoz olarak konunun takipçisi olacağız...

Haber Merkezi

CHP'de ‘Devrim’ olacak mı?
Önceki CHP'de ‘Devrim’ olacak mı?
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz