Siyaset

CHP Beykoz’da raydan çıktı

CHP Beykoz’da raydan çıktı
2014.09.02 00:00
| | |
8308

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için, Belediye Başkan aday adayları ve meclis üyesi aday adaylarının yerel gazetelere bireysel olarak ilan vermesini yasakladı.

Yönetim Kurulu’nda görüşülüp karara bağlanan bu durum sonunda, bütün aday adayları vermiş oldukları siparişleri iptal ederken, bunun yerineİlçe Başkanlığı’nın; bütün aday adaylarının yer alacağı tek sayfa bir ilan çalışması yapacağı ve yerel basına bunu vereceği söylendi.

Bayanlara sözlü ve fiili saldırı

Bu çalışma için bütün gazetelerden arka sayfayı isteyip, tek fiyat öneren CHP’nin önerisini görüşmek için yerel basın temsilcileri bir toplantı yaptı… Yerel basın temsilcileri kendi içlerinde yapmış oldukları toplantı sonucunda, bazı gazetelerin arka sayfalarını veremeyeceğini ve ilanın ancak iç sayfada yayınlanabileceğini CHP’ye bildirmek üzere kendi içlerinden temsilcileri belirledi.

Özgün Haber’den Sedat Dalar, eşi Gülhan Dalar ve Beykoz Olay Gazetesi’nden Eda Seskir, konuyu aktarmak üzere CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın kapısını çaldı…

Beykoz Yerel Basını adına konuyu aktarmak üzere İlçe Başkanlığı’na giden Sedat Dalar, eşi Gülhan Hanım ve Eda Seskir burada sözlü ve fiili saldırıya maruz kaldı.

CHP’den aday adaylarına yasak!

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde CHP’den; gerek belediye başkanlığı, gerekse meclis üyeliği için başvuru yapan herkese yasak getiren CHP’ye karşı, birlik olan Beykoz Yerel Basınının tavrı CHP’yi ürküttü… Kendi aday adaylarının özgürlüğünü ellerinden aldığı gibi yerel basının da özgürlüğünü kısıtlamaya çalışan CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu üyesi Metin Arslanyılmaz, İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un gözleri önünde Sedat Dalar’a fiili saldırıda bulundu.

Görüşmeler esnasında sürekli müdahalede bulunarak, basın mensuplarına yüksek sesle hakaretler yağdıran Metin Arslanyılmaz, tüm uyarılara rağmen ilçe binasında misafir konumunda olan basın mensuplarına karşı saygısızlığına devam etti.

O esnada orada bulunan CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un, daha önce Türkiye Partisi İl Yöneticisi olan danışmanı Talat Karasakaloğlu’nun, olayları yatıştırmak yerine, "kaç gazete basıyorsunuz? Profesyonel olun..." gibi aşağılayıcı sözlerle görüşmeleri provoke etmesi tartışmayı tırmandırdı.

Bahadır Yavuz Basın mensuplarının üzerine yürüdü

Yaşanan karmaşa ile birlikte CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, İlçe MerkezlerindeBeykoz yerel basınını temsil bulunan Sedat Dalar’ın üzerine yürürken, eşi Gülhan Dalarve Eda Seskir’da sözlü ve fiili saldırıya maruz kaldı. Partililer araya girerek, olayların büyümesini önlemeye çalıştı.

CHP Beykoz İlçe Merkezi’nde yaşanan bu tartışmayı değerlendirmek üzere bir araya gelen Beykoz Yerel Basın Temsilcileri ortak bir deklarasyonla CHP Beykoz İlçe Başkanı ve olaya müdahil olan isimleri kınama kararı aldı.

Diğer yandan CHP adına utanç verici olan bu durum karşısında, basınla sürekli kavga halinde olan CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un,  İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Metin Arslanyılmaz ve Başkan Danışmanı Talat Karasakaloğlu’nun istifası istendi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bahadır Yavuz, Beykoz, CHP, Saldırı, Eda Seskir, Metin Arslanyılmaz, Sedat Dalar, Talat Karasakaloğlu, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"