CHP Beykoz’da nasıl bir muhalefet olacak?

  • 0
  • 10579
CHP Beykoz’da nasıl bir muhalefet olacak?
CHP Beykoz’da nasıl bir muhalefet olacak?
CHP Beykoz’da nasıl bir muhalefet olacak?

Son yaşanan yerel seçimlerde Beykoz halkının muhalefet görevi verdiği CHP’nin yeni dönemde nasıl bir siyaset izleyeceğini Cemal Sataloğlu açıkladı.

Beykoz Belediye Meclisi’nin 8. Dönem Açılışı’nda partisi adına bir konuşma yapan CHP’li Cemal Sataloğlu, yeni dönemde yapıcı bir muhalefet çizgisinde olacaklarını fakat denetleme görevlerini de yerine getireceklerini söyledi.

Konuşmasında, 31 Mart Yerel Seçimleri sırasında, bir iki münferit olay dışında Beykoz’da her hangi bir olay yaşanmadığını ifade eden Sataloğlu, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diledi.

Beykoz Belediye Meclisi’nin yeni dönem açılışının yapıldığı oturumda konuşan Sataloğlu, "demokrasi bir tahammül rejimidir” dedi.

“Cumhuriyet bir rejim, demokrasi ise cumhuriyetin uygulanış şekillerinden sadece biridir. Demokrasinin temel özelliği, seçim ve temsil ilkelerine dayanmasıdır. Halkın seçtiği temsilciler eliyle, siyasi iktidarı kullanmasıdır. Demokrasilerde düşüncelerin içeriği ne olursa olsun, saygı gösterilmelidir. Demokrasi tahammül rejimidir… Sandıktan çıkana saygı duymaktır… Sandıktan çıkan sonucu kabullenmektir…” diye konuşan Sataloğlu, “Bir siyasi rejimin demokratik sayılabilmesi için, seçim ve temsil ilkesinin, hukukun üstünlüğünün ve çoğulculuk ilkesinin geçerli olması gerekir.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Venezüella’da yaşanan olayları yorumladığı konuşmasındaki, “Ben demokrasiyi bugüne kadar şöyle tanıdım. 40 yıllık siyasi geçmişim var. Sandıktan çıkana saygı duyacaksınız. Duymazsanız bunun adı demokrasi değildir, totaliter zihniyettir.” ifadelerini hatırlatan Sataloğlu şöyle devam etti:

Beykozlu, Beykoz yereli için AK Parti iktidarının devamı yönünde oy kullandı. Cumhuriyet Halk Partisi’ne muhalefet görevi verdi. Beykoz, sadece İstanbul’un en güzel ilçesi değil… Türkiye’nin en güzel ilçesi değil… Boğazı, yeşilliği, doğası ve insanı ile Dünyanın en güzel yeridir…

“Beykozlunun sorunları artarak devam ediyor”

Fakat Beykozlunun sorunları yıllar içinde artarak devam ediyor. Avrupa yakası ile Anadolu yakasını birbirine bağlayan 2 köprüyü barındırdığı halde gelişmekte geri kalmış bir ilçe. Beykoz daha fazlasını hak ediyor. Beykozlu, yıllardır hak ettiği hizmeti alamıyor…

Halkın menfaati için yapılacak her çalışmanın arkasında duracağız. Hizmet alınması noktasında yapılan çalışmaları destekleyeçeğiz. Hukuk kuralları daima pusulamız olacaktır. Beykozlunun daha iyi hizmet alması, mutlu huzurlu yaşayabilmesi ve Beykoz’un geri kalmışlığının ortadan kaldırılması için, Muhalefet partisi olarak önerilerimizi iktidara sunmaya devam edeceğiz… Amaç Beykozlunun mutlu ve huzurlu bir şekilde Beykoz’da yaşamaya devam etmesini sağlamak.

Yerel seçimlerde bize verilen görevi de unutmayacağız, Beykoz’un kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması noktasında belediye yönetiminin ve Beykoz’un parasının takipçisi olacağız.

“Beykoz’un gelirleri sınırlı”

2B gelirleri, toplam belediye gelirleri içerisinde büyük bir orana sahip…

Bütçe kaynaklarının etkili ve verimli kullanılıp kullanılmadığını takip edeceğiz…

Beykoz halkı AK Partiye Beykoz’u 5 yıl daha yönetme yetkisi, bize de muhalefet görevi verdi…

Yapıcı muhalefet yapacağız ama denetleyen ve kontrol eden Beykoz halkı adına hesap soran bir muhalefet olacağız.

Haber Merkezi

Beykoz’a kış, İstanbul’a bahar geldi
Önceki Beykoz’a kış, İstanbul’a bahar geldi
Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Sonraki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz