Siyaset

CHP Beykoz'da, Mahir Taştan veda etti

CHP Beykoz'da, Mahir Taştan veda etti
30.12.2017 08:23
| | |
5461

CHP Beykoz Örgütü'nde gerçekleştirilen 36. Olağan kongrenin ardından mazbatasını alan Aydın Düzgün, görevi eski başkandan devraldı.

Başkan Düzgün, CHP Beykoz Örgütü'nün Kavacık'taki İlçe Merkezi'nde düzenlenen törenle görevini eski İlçe Başkanı Mahir Taştan'dan devraldı.

Düzenlenen törene partililerin yanı sıra Beykoz Kastamonulular Dernek Başkanı Süleyman Çalık ve Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı Ali Bilir'de katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan törende ilk konuşmayı eski Başkan Mahir Taştan gerçekleştirdi.

-"Sosyal medya üzerinden kavgayı bırakın"

Taştan, burada yaptığı konuşmasında özellikle bir takım sosyal medya hesapları üzerinden kışkırtma ve provokasyon üzerine paylaşımlar yapıldığına atıfta bulunarak, “Bir kongre sürecimiz vardı. Geldi ve geçti. Artık kavgayı bir kenara bırakalım. Yeni seçilen yönetim kurulu ve ilçe başkanımızın hedefimiz olan 2019’a ulaştıracağına inanıyorum. Hep beraber CHP’nin birlik ve bütünlüğünü bütün ilçemize gösterelim” dedi.

Taştan konuşmasının ardından Aydın Düzgün'e kendi döneminde CHP Beykoz İlçe Başkanlığı envanterine kaydedilen ses arabasının anahtarını ve ruhsatının yanı sıra İlçe Merkezi'nin anahtarını da teslim etti.

Devir teslimin ardından Düzgün, Mahir Taştan'a teşekkür etmek amacıyla bir çiçek takdim etti ve bir konuşma yaptı.

-"Dünya kenti olmanın temellerini atacağız"

Konuşmasına 2019 yılında yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'ne işaret ederek başlayan Düzgün, “Beykoz’un dünya kenti olmasının temellerini bizler atacağız. Beykoz’u mutsuz edenleri yılmadan anlatacağız. Beykoz’u fabrikaların bacalarının tüttüğü, insanların mutlu olduğu günlere geri döndüreceğiz" diye konuştu.

-"Her yaptığımız işi sizlerle paylaşacağız"

Düzgün, konuşmasında "Bugün burada bir bayrak değişimi için toplandık. Bu bayrağın iki yıldır azimle, kararlılıkla bugünlere gelmesinde katkısı olan yönetime teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte kendileriyle hep beraber olacağız. Bunlar için tek eksiğimiz Beykozlulara bunu anlatmak. Beykozluya şunu anlatacağız, ilçe halkı mutlu mu? Mutsuz mu? Beykozumuzu mutsuz edenleri halkımıza bıkmadan yılmadan gerekçeleriyle anlatacağız. Sonuçta tek amacımız olacak, ilçemizi yeniden bacaların tüttüğü, fabrikalarımızın çalıştığı, insanlarımızın evinde huzurlu olduğu bir ilçe haline getireceğiz. Hizmet etmeye devam edeceğiz. Aldığımız bayrağı çok daha yükseklere dikmek için her fedakarlığı yapacağız. Her yaptığımızı sizlerle paylaşacağız. Demokrasinin bir karmaşa rejimi olmadığını anlatacağız" ifadelerine yer verdi.

Düzgün'ün ardından kendisiyle birlikte 36. kongrede başkanlık için yarışan Elif Çelik'te bir konuşma yaparak, örgüt içerisinde sağlanması beklenen birlik, beraberlik ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haber, CHP Beykoz, Olağan Kongre, Mazbata, Aydın Düzgün, Başkan, Devir Teslim, Mahir Taştan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"