CHP Beykoz'da kortej geleneği sürüyor

  • 0
  • 9825
CHP Beykoz'da kortej geleneği sürüyor
CHP Beykoz'da kortej geleneği sürüyor
CHP Beykoz'da kortej geleneği sürüyor
CHP Beykoz'da kortej geleneği sürüyor
CHP Beykoz'da kortej geleneği sürüyor
CHP Beykoz'da kortej geleneği sürüyor
CHP Beykoz'da kortej geleneği sürüyor
CHP Beykoz'da kortej geleneği sürüyor
CHP Beykoz'da kortej geleneği sürüyor

CHP Beykoz İlçe Örgütü'nün geleneksel hale getirdiği Zafer Bayramı Kortej Yürüyüşü bu yıl da gerçekleştirildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıldönümü kutlamaları Beykoz genelinde akşam saatlerine kadar devam etti. Paşabahçe Meydanı'ndan başlayarak sahil yolundan devam eden kortej yürüyüşü Beykoz Sahili'ndeki Şehitler Anıtı'nda son buldu.

Paşabahçe Meydanı'nda başlayan yürüyüşe CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Belediye Meclis Üyeleri, Gençlik ve Kadın Kolları temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaklaşık iki yüz kişinin katıldığı Fener Alayı'nda marşlar söylendi, sloganlar atıldı. Kortej yürüyüşü sırasında herhangi bir sorun yaşanmaması adına Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı asayiş ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı.

Kortej halinde meşalelerle yapılan yürüyüşe her kesimden insanlar katılarak kol kola yürüdü. Yürüyüş boyunca Türk bayrakları dalgalandırıldı. Üzerinde Atatürk'ün, "Ya istiklal, ya ölüm!" sözünün yazılı olduğu ve Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü'nün '30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun' mesajının yer aldığı pankart taşındı.

Paşabahçe Meydanı'ndan başlayarak Şehitler Anıtı'na kadar devam kortej yürüyüşüne CHP'li gençlerin oluşturduğu bando takımı önderlik etti.Şehitler Anıtı'nda son bulan yürüyüşte vatan, millet ve demokrasi vurgularının yapıldığı şiirler okundu.

Program, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

"Nice zaferler uğruna mücadelemiz sürecek"

CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Burkay Düzce, yaptığı konuşmasında, "96 yıl önce bugün büyük bir mücadele ile kazanmış olduğumuz zaferi yine gururla kutluyoruz. Başta ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Mustafa Kemal ve arkadaşları, vatanın geleceğini düşünerek zaferi bizlere emanet ettiler. Nice zaferleri kazanmak uğruna mücadelenizi sürdürmenizi istiyorum." ifadelerini kullandı.  

Programın son bölümünde bir konuşma yapan İlçe Başkanı Aydın Düzgün, demokrasi vurgusu yaptı.

"İçerdeki hainlerin planlarının suya düştüğü gün"

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e şükran borçlu olduklarını belirten İlçe Başkanı Düzgün şöyle konuştu:

"Bu şanlı günde, emperyalizmin 100 yıllık planlarının iflas ettiği, işgal kuvvetlerine son darbenin vurulduğu, içerdeki hainlerin hayallerinin suya düştüğü gündür. Bugün Mustafa Kemal'in göğsünde hissettiği gururu göğsümde hissediyorum. Eminim ki sizler de hissediyorsunuz. Cumhuriyet'in ilk öğretmenlerinden birinin evladı olarak bu bilinçle yetiştirildim ve evlatlarımı da bu bilinçle yetiştirdim. Yeni neslin bütün çarpıtmalara rağmen bu şekilde yetişmelerini görmek bizi mutlu ediyor. Tüm evlatlarımız hak ettikleri eğitimi alamasalar da anne babalarının yardımıyla doğruyu arayıp buluyorlar. Bize düşen Cumhuriyetimizin ne zorluklarla kurulduğunu öğretmen bizim görevimizdir."

Haber Merkezi

ADD Genel Başkanı Beykoz'da konuştu
Önceki ADD Genel Başkanı Beykoz'da konuştu
İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Sonraki İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz