CHP Beykoz'da kongre öncesi delege kavgası

  • 0
  • 8649

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde CHP'den Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Hızır Yılmaz ile CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan arasında disiplin kavgası yaşandı.

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde CHP'den Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Hızır Yılmaz ile CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan arasında disiplin kavgası yaşandı.

CHP Disiplin Kurulu'nca 1 yıl süreyle hak mahrumiyeti alan Hızır Yılmaz, konuyu mahkemeye taşıdı mahkeme çıkışında ise CHP İlçe Başkanı Şevket Arıkan ile aralarında sert bir tartışma yaşandı.

Hızır Yılmaz'ın beraberindeki kişilerle Şevket Arıkan'ın üzerine yürüdüğü ve darp ettiği iddia edilirken, olayın şokunu yaşayan Arıkan'ın yaşananları İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile paylaştığı bildirildi...

Beykoz Adliye çıkışında gerçeklesen olay nedeniyle İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın CHP Beykoz İlçe Yönetim Kurulu'nu 3 Aralık 2015 günü (bugün akşam) olağanüstü toplayarak Hızır Yılmaz'ın olay esnasında yanında olan Soğuksu Mahallesi'nden CHP üyesi iki kişinin durumunu ve yaşananları değerlendirecekleri öğrenildi.

Yaşananlar 6 Aralık Pazar günü gerçekleşecek kongre öncesi skandal olarak yorumlandı.

Hızır Yılmaz ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ı karşı karşıya getiren süreç şöyle gelişti:

Hızır Yılmaz, geçtiğimiz ay yapılan seçimlerde, disiplin kararına rağmen partili üyeler tarafından delege seçildi. Bunun üzerine İlçe Başkanı Şevket Arıkan, Hızır Yılmaz'ın disiplin kurulu kararı nedeniyle hiç bir yere aday olamayacağı açıklamasını yapmıştı.

Hızır Yılmaz almış olduğu 1 yıllık hak mahrumiyeti cezasını kaldırmak için Beykoz Adliyesi'ne başvurdu. Mahkeme'de savunmasını yapan Hızır Yılmaz'ın talebine ise İlçe Başkanı Şevket Arıkan itiraz etti.

İtiraz sonucunda Hızır Yılmaz'ın lehine herhangi bir karar çıkmadı ve bu durum Hızır Yılmaz'i öfkelendirdi. Adliye çıkışında Hızır Yılmaz'ın beraberindekilerle birlikte Şevket Arıkan'ın üzerine yürüyüp darp ettiği ve adliye çalışanlarının araya girdiği iddia edildi.

Yaşanan olaylar üzerine Hızır Yılmaz bir basın toplantısı düzenledi. Dost Beykoz'un davet edilmediği basın toplantısını haberleştiren Doğuş Haber'e göre, 6 Aralık 2015 Pazar günü yapılacak olan CHP Beykoz İlçe Başkanlık Kongresi'nin akabinde 7 Aralık 2015 günü bir basın toplantısı yaparak, delege olmasının nasıl engellendiğini belgeleriyle birlikte açıklayacağını kaydeden Hızır Yılmaz, partinin zarar görmemesi için süreçle ilgili kongre öncesi konuşmayacağını söyledi.

Şevket Arıkan suç duyurusunda bulunacak                     

Öte yandan CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın konuyu yargıya taşıyacağı ve Hızır Yılmaz ve beraberindekiler hakkında Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Haber Merkezi

Beykoz'da yurt sorunu baş gösterdi
Önceki Beykoz'da yurt sorunu baş gösterdi
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz